کدخبر: 32453

همه شاغلان و بازنشستگان پیش از عید فطر حقوق می‌گیرند

محمدباقر نوبخت دیروز در نشست خبری هفتگی اظهار کرد: دولت خود را برای عید سعید فطر آماده کرده و بهترین برنامه این است که بخشی از تعهداتش را انجام دهد.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده با تاکید رئیس‌جمهوری، مقرر شد پیش از عید فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان و همچنین یارانه‌ها پرداخت شود؛ البته رقم بسیار سنگینی خواهد بود اما تاکید رئیس‌جمهوری بود که همه امکانات را بسیج کنیم و این کار را انجام دهیم. به گزارش ایرنا، سخنگوی دولت با بیان اینکه درحال‌حاضر متوسط نرخ فروش نفت در هر بشکه ۶۵ دلار است، اظهار کرد: در روزهایی نرخ بالای ۱۰۰ دلار را نیز برای هر بشکه نفت تجربه کردیم اما در آن زمان به هر دلیلی این فاصله‌ها جبران نشد. افتخار می‌کنیم این کار را انجام دهیم اما تقاضا می‌کنیم ما را نیز درک کنند. ما با محدودیت منابع هم روبه‌رو هستیم؛ هرچند تلاش می‌کنیم نهایت رضایت را کسب کنیم. نوبخت در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در ۲ ماه نخست امسال ۲۸هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص اعتبار انجام داده‌ایم، گفت: از این رقم ۳هزار و ۱۳۹ میلیارد تومان به‌طور نقدی بین طرح‌های عمرانی توزیع شده و ۲۱ هزار میلیارد تومان نیز به‌شکل انواع اوراق مالی در حال توزیع است. وی ادامه داد: در واقع از ۲۸ هزار میلیارد تومان، حدود ۲۴ هزار و ۱۳۹ میلیارد تومان به‌طور نقد و اسناد پرداخت شده است. معاون رئیس‌جمهوری درباره خرید گندم از کشاورزان نیز گفت: تا ۲۰ خرداد، ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار تن گندم به ارزش ۳هزار و ۵۶۵ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که از این رقم هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و حدود هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان باقی‌ مانده است. وی همچنین درباره آخرین وضعیت ثبت سفارش اظهار کرد: براساس گزارش بانک مرکزی تا ۲۰ خرداد، ۱۰ میلیارد و ۹۵۹ میلیون دلار از محل منابع بانک مرکزی با نرخ ۴هزار و ۲۰۰ تومان به کالاهایی که ثبت سفارش شده‌اند، تخصیص یافته است. علاوه بر این حدود ۴ میلیارد و ۷۹۹ میلیون دلار از محل صادرات غیرنفتی در سامانه نیما ارز تخصیص داده شده که در مجموع حدود ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار می‌شود. وی ادامه داد: در مجموع ۸ میلیارد و ۷۷۱ میلیون دلار برای واردات پرداخت شده که از این رقم برای کالای اساسی یک میلیارد و ۸۳۶ میلیون دلار، برای دارو و تجهیزات پزشکی ۶۴۸ میلیون دلار و برای سایر کالاها مانند مواد اولیه، کالای واسطه‌ای و ماشین‌آلات ۶ میلیارد و ۲۸۷ میلیون دلار با نرخ ۴هزار و ۲۰۰ تومان پرداخت شده است. سخنگوی دولت افزود: البته بخشی از ارز برای واردات کالای اساسی و دارو با نرخ ۳هزار و ۸۰۰ تومان بوده که دولت مابه‌التفاوت آن را می‌دهد.

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

حرف حساب CSR چیست؟(۶)

حرف حساب CSR چیست؟(۶)

گفتیم که CSR یعنی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها (Corporate SocialResponsibility) حرف تازه‌ای در مدیریت کسب‌وکار بوده و خلاصه آن پاسخگویی به افکار عمومی است که باید بر مبنای صداقت و راست‌گویی شرکت‌ها با مشتریان عمل کند.

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر