کدخبر: 31954
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام و سفیران کشورهای اسلامی:

حمله به سوریه جنایت است، امریکا شکست خواهد خورد

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار جمعی از مسئولان نظام، سفیران کشورهای اسلامی و قشرهای گوناگون مردم، حمله امریکا و دو کشور غربی به سوریه را جنایت دانستند و با دروغ خواندن ادعای آنها مبنی بر مخالفت با استفاده از سلاح شیمیایی، تاکید کردند: جمهوری اسلامی همچون گذشته در کنار گروه‌های مقاومت حاضر خواهد بود و امریکا نیز قطعا در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این دیدار که به مناسبت خجسته عید مبعث برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبریک سالروز بعثت پیامبر اسلام (ص)، بازگشت به توحید و حاکم شدن علم و قدرت و فیض و هدایت الهی بر زندگی انسان و مقابله با منیّت و دیکتاتوری و استبداد را اصلی‌ترین پیام بعثت دانستند و گفتند: توحید دربردارنده کلیات و اصول مبارزه با ظلم و زورگویی است و بر همین اساس، جبهه حق باید همواره با باطل مبارزه کند و در این مبارزه، سرنوشت محتوم باطل، عقب‌نشینی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و در کنار گروه‌های مقاومت و در سوریه را در چارچوب حمایت از مظلوم دانستند و گفتند: اینکه گفته می‌شود جمهوری اسلامی ایران توسعه‌طلب است، سخنی دروغ و خلاف واقع است و ایرانِ بزرگ و آباد و یکپارچه، قصد توسعه‌طلبی در منطقه و هیچ نقطه‌ای از دنیا را ندارد.
ایشان افزودند: علت حضور ایران در سوریه و در منطقه غرب آسیا، یاری رساندن به مقاومتی بود که در مقابل ظلم وجود داشت و جبهه مقاومت به برکت یاری و کمک‌هایی که شد و با شجاعت نیروهای سوری توانست بر تروریست‌هایی که به‌وسیله امریکا و غربی‌ها و مزدوران آنها همچون سعودی به‌وجود آمده بود، غلبه کند و آنها را شکست دهد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهوری امریکا که مدعی مقابله با داعش و شکست آن در سوریه شده بود، گفتند: این سخنان یک دروغ آشکار و فضاحت‌بار است زیرا امریکایی‌ها با پول سعودی و امثال آن، این موجودات خبیث را در عراق و سوریه به‌وجود آوردند و هرجا که لازم بود از تروریست‌ها حمایت کردند و هنگامی هم که عناصر اصلی داعش در محاصره بودند، آنها را نجات دادند. باوجود حمایت‌های امریکا و عوامل آنها، جبهه مقاومت توانست سوریه و عراق را نجات دهد.


ایشان حمله بامداد روز گذشته به سوریه را یک جنایت خواندند و افزودند: بنده صریحا اعلام می‌کنم رئیس‌جمهوری امریکا، رئیس‌جمهوری فرانسه و نخست وزیر انگلیس جنایتکار هستند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امریکایی‌ها همچون سرنوشت عراق و افغانستان، از این‌گونه جنایات در سوریه، سودی نخواهند برد، گفتند: رئیس‌جمهوری امریکا چندی پیش اعلام کرد در منطقه غرب آسیا، ۷ تریلیون دلار هزینه کرده‌اند و چیزی عاید آنها نشده است. این سخن، صحیح است و از این پس هم امریکا هر قدر تلاش و هزینه کند، چیزی عاید آن در منطقه نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، لزوم هوشیاری و بیداری ملت‌ها، کشورها و دولت‌های اسلامی را در مقابل این حوادث گوشزد کردند و افزودند: هدف امریکایی‌ها، فقط سوریه، عراق و افغانستان نیست بلکه آنها، به‌دنبال ضربه زدن به امت اسلامی و اسلام هستند؛ بنابراین دولت‌های اسلامی نباید خود را در خدمت اهداف امریکا و برخی کشورهای متجاوز غربی قرار دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به دروغ‌گویی رئیس‌جمهوری امریکا مبنی بر اینکه حمله به سوریه برای مقابله با بکارگیری سلاح‌های شیمیایی بوده است، افزودند: آنها با بکارگیری سلاح شیمیایی یا هر سلاح دیگر ضد ملت‌های اسلامی و ملت‌های مظلوم مخالفتی ندارند؛ همچنانکه از بمباران روزانه علیه مردم یمن حمایت می‌کنند و در دوران جنگ تحمیلی نیز از صدام جنایتکار که با استفاده از سلاح شیمیایی هزاران نفر از مردم ایران و عراق را به شهادت رساند یا مصدوم کرد، حمایت کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، رفتارهای امریکا و برخی کشورهای غربی را ناشی از اهداف استعماری و «دیکتاتوری بین‌المللی» آنها دانستند و خاطرنشان کردند: البته دیکتاتورها در هیچ جای دنیا کامیاب نخواهند شد و امریکا نیز به‌طور قطع در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ایستادگی ملت ایران و پایدارتر شدن آن به‌دلیل تجربه ۴۰ ساله مقاومت و ایستادگی، گفتند: این تجربه به ما آموخته که عقب‌نشینی، مشوق دشمن است و ایستادگی، موجب عقب‌رفت آن خواهد شد.


خلاف اصول بین‌المللی
پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسن روحانی، رئیس‌جمهور با تبریک عید مبعث به همه مسلمانان، گفت: امروز، جهان و منطقه ما از نبود اخلاق در رنج است و همه بحران‌های سیاسی، نظامی و امنیتی ریشه در بحران اخلاقی دارند.
روحانی حمله اخیر امریکا و چند کشور غربی به سوریه را خلاف اصول بین‌المللی خواند و افزود: در حالی که گروهی از طرف سازمان ملل مامور می‌شوند تا اتهام کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را بررسی کنند، به بهانه‌های واهی به یک کشور مستقل که دارای حکومت و مردمی آگاه و تمدنی دیرینه است، حمله می‌شود.
 رئیس‌جمهوری تاکید کرد: ایران مانند گذشته حامی مظلومان منطقه و جهان خواهد بود و در مقابل درخواست هر دولت اسلامی برای مبارزه با تروریسم، حمایت خود را دریغ نخواهد کرد. وی با تاکید بر اینکه ایستادگی و مقاومت مردم، همه توطئه‌های امریکا علیه ملت ایران را خنثی کرده، افزود: دشمنان درصدد بودند که مردم را از لحاظ اقتصادی با مشکل روبه‌رو و اطمینان مردم را به آینده اقتصادی کشور مخدوش کنند، اما دولت با طراحی و اقدامات خود در مقابل آنها پیش‌دستی کرد. با صراحت به ملت ایران می‌گویم دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی و همچنین در زمینه فعالیت هسته‌ای، از هر زمان دیگری آماده‌تر است و هرگونه توطئه دشمن را در نطفه خنثی خواهد کرد. روحانی با تشکر از وحدت و یگانگی قوا و همه نهادها و رسانه‌ها در ساماندهی اقتصاد کشور و مقابله با توطئه اخیر، تاکید کرد: حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره مددکار دولت و ملت بوده و خواهد بود.


روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

جایگاه مسئولیت اجتماعی در کسب‌وکار (۳)

جایگاه مسئولیت اجتماعی در کسب‌وکار (۳)

مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها (CSR) تنها منحصر به فعالیت‌های مستقیم یک سازمان یا شرکت نیست، بلکه این مسئولیت به همه کارها و کسانی که به‌نوعی با آن شرکت یا سازمان در ارتباط مستقیم یا...

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر