کدخبر: 31710
رهبر معظم انقلاب:

حضور ایران در منطقه ربطی به امریکا و اروپا ندارد

رهبر معظم انقلاب در آستانه ولادت باسعادت حضرت صدیقه‌کبری، فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها در دیدار با هزاران نفر از شاعران و ستایشگران اهل‌بیت علیهم‌السلام، مقامات معنوی و عظمت روحی حضرت فاطمه‌زهرا(س) را خارج از فهم بشری دانستند و گفتند: مقام والای دختر پیامبر اعظم(ص) را باید از پروردگار و اولیای الهی شنید و آموخت، همچنانکه پیغمبر اکرم(ص) در وصف آن بانو، تعبیر بلند برترین زنان اهل بهشت را بیان فرموده‌اند و شیعه و سنی بر صحت این روایت، اتفاق‌نظر دارند.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، طرح مسائلی مانند «عدالت جنسیتی» در سخنان غربی‌ها را ظاهری و مسئله‌ای خالی از واقعیت دانستند و با اشاره به اذعان تعداد زیادی از زنان صاحب‌مقام غربی در ماه‌های گذشته به قرار گرفتن در معرض سوءاستفاده و خشونت در جریان مسائل اداری، گفتند: اسلام به‌وسیله حجاب در را به روی این نقطه انحراف بسته است؛ بنابراین حجاب اسلامی وسیله مصونیت زن است، نه محدودیت او.
ایشان زن را مدیر و محور خانواده و نقش مادری، همسری و ایجاد آرامش در خانواده را مهم‌ترین شغل و مسئولیت او دانستند و به زنان ایرانی توصیه کردند: مفاهیم اسلامی و چارچوب‌های قرآنی درباره زن را حفظ و تقویت کنید و آن را از آفاتی همچون اسراف، رقابت‌های منفی و الگو گرفتن از زن منحرف غربی دور بدارید.
رهبر معظم انقلاب در ادامه، ۴۰ سال توطئه مستمر و بی‌نظیر دشمنان علیه ملت ایران و در عین حال بالندگی و پیشرفت روزافزون شجره طیبه انقلاب را مایه افتخار و نشانه لطف الهی خواندند و گفتند: دشمنان ایران از چند ماه قبل در اتاق‌های فکر دور هم نشستند و برای ۳ ماه آخر سال طراحی کردند که به خیال خود کار جمهوری اسلامی را در اسفند تمام کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در دی و بهمن دیدید که مردم چگونه جواب آنها را دادند و ملت ایران همواره آماده است که هر متجاوز و متعرضی را به‌جای خود بنشاند.
ایشان سپس با تاکید بر اینکه همه از جمله دشمنان ایران از استحکام کشور و متکی بودن آن به مردم و جوانان و راه امام بزرگوار اطلاع دارند، به تبیین ابعاد و اهداف طراحی دشمنان در حمله به نقطه هویت مستقل و فرهنگی زن مسلمان یعنی مسئله «حجاب» پرداختند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات پرحجم دشمنان و هزینه‌های سرسام‌آور آنان برای اثرگذاری منفی بر مسئله حجاب، گفتند: آن‌همه هزینه، فکر و تبلیغات کردند که در نتیجه آن چند دختر فریب بخورند و در گوشه و کنار روسری از سر بردارند و همه تلاش‌های‌شان در این نتیجه کوچک و حقیر خلاصه شد که این، مسئله‌ای نیست اما آنچه بنده را حساس می‌کند، طرح مسئله «حجاب اجباری» از دهان برخی خواص است.
ایشان افزودند: این عده که در میان آنها روزنامه‌نگار، روشنفکرنما و آخوند معمم هم وجود دارد، همان خطی را دنبال می‌کنند که دشمن نتوانسته با آن همه هزینه در کشور به نتیجه برساند که انشاالله این کارشان نادانسته باشد.
رهبر معظم انقلاب با رد ادعای این افراد مبنی بر اینکه دستور امام راحل درباره حجاب زنان مربوط به همه زنان نبوده است، گفتند: این حرف غلط است زیرا ما آن زمان بودیم و خبر داریم که امام بزرگوار در مقابل این منکر واضح که به‌دست پهلوی‌ها و دنباله‌های آنها در کشور ایجاد شده بود، همچون همه منکرات مثل کوه، محکم ایستاد و گفت حجاب باید وجود داشته باشد.
ایشان افزودند: نظام اسلامی با فردی که در خانه خود و در مقابل نامحرم حجاب ندارد، کاری ندارد، اما کاری که در خیابان و در ملأ عام انجام می‌شود، در واقع کار و تعلیم عمومی است و برای نظام برآمده از اسلام، تکلیف ایجاد می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: کار حرام، بزرگ و کوچک ندارد و آنچه حرام شرعی است، نباید به صورت آشکار انجام شود زیرا شارع اسلامی بر حکومت تکلیف کرده مانع انجام حرام علنی شود.
ایشان با رد حرف برخی افراد مبنی بر اینکه باید اجازه داد مردم خودشان حجاب را انتخاب کنند، گفتند: این حرف را درباره همه گناهان اجتماعی می‌توان گفت؛ مثل آنکه بگویند فروش مشروبات الکلی آزاد شود و هر کس خواست بخورد یا نخورد؛ آیا این حرف درست است؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه به تکرار عنوان عدالت جنسیتی در سخنان غربی‌ها و افراد مقلد غرب اشاره و این پرسش را مطرح کردند: این چه عدالتی است که بر اساس آمارهای خودشان، بیشترین میزان تجاوز جنسی با اعمال زور و خشونت و همچنین بیشترین خشونت علیه زنان به‌دست مردان در خانواده‌ها در اروپا و امریکا انجام می‌شود؟
ایشان عدالت جنسیتی در اسلام را به‌معنای محترم شمردن و مورد تعرض قرار نگرفتن زن و جلوگیری از اعمال خشونت علیه زنان در خانواده دانستند و تاکید کردند: برای فهم آنکه چه چیزی خشونت هست یا نیست، باید از منطق و فکر اسلامی استفاده شود، نه از تعالیم غرب.
بخش پایانی سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پاسخ به سخنان مقام‌های امریکایی و اروپایی در مخالفت با حضور منطقه‌ای ایران بود.
ایشان گفتند: در حالی که امریکا در همه‌جا حضوری مفسدانه و فتنه‌گرانه دارد، مرتبا درباره حضور ایران در منطقه، شبهه‌آفرینی می‌کند. آیا ما برای حضور در منطقه باید از امریکا اجازه بگیریم؟
رهبر معظم انقلاب افزودند: ما برای حضور در منطقه باید با دولت‌های منطقه مذاکره و گفت‌وگو کنیم، یا با شما؟ هرگاه خواستیم در امریکا حضور پیدا کنیم، با شما گفت‌وگو می‌کنیم.
ایشان در پاسخ به مقام‌های اروپایی مبنی بر تمایل به مذاکره با ایران درباره حضور ایران در منطقه، دوباره همین نکته را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: این مسئله به شما چه مربوط است؟ این منطقه، منطقه ماست یا شما؟ شما در منطقه ما چه می‌کنید؟ ما با ملت‌های منطقه قرار می‌گذاریم و قرار هم گذاشته‌ایم و پیش رفته‌ایم و پیش‌تر هم خواهیم رفت. این مسائل سیاسی را باید مردم بدانند.

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

روابط عمومی با مردم معنا می‌شود

روابط عمومی با مردم معنا می‌شود

بعضی‌ها معتقدند روابط عمومی‌ها برای خدمت به مردم تشکیل نشده‌اند. البته فرضیه عجیبی است اما این گروه دلایلی هم دارند؛ می‌گویند اگر مهندسی معکوس را در نظر بگیریم، باید از خروجی به ورودی و فرآیند...

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر