کدخبر: 31355
رئیس‌جمهوری در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن:

باید همه را دوباره به سوار شدن قطار انقلاب دعوت کنیم

صمت: پایگاه ریاست‌جمهوری: رئیس‌جمهوری، قانون اساسی را بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث حضرت امام(ره) دانست و با تاکید بر اینکه این قانون معیار اساسی برای وحدت و اتحاد در کشور است، اظهارکرد: هرکس که قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی است و باید به او احترام گذاشت.

 حسن روحانی در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: ما امروز برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی به همه اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و تمام کسانی که به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارند، نیاز داریم.
رئیس‌جمهوری افزود: تمام اقوام ایرانی، پیروان مذاهب تشیع و اهل سنت و تمام ادیان و هرکس که این قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی هستند.
روحانی با ابراز خرسندی از حضور در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ویژگی مهم مراسم امسال این است که وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم و باید سال آینده به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد و ما باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه دولت، بخش خصوصی و نهادهای عمومی باید تلاش مضاعف انجام دهند که دهه فجر سال آینده دهه گشایش هزاران پروژه مهم در سراسر کشور باشد، گفت: اینکه در همین روزها شاهد بودیم در یک روز و در یک استان پروژه‌هایی به‌وسیله دولت و بخش خصوصی با اعتباری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان گشایش‌یافت به معنای آن است که ملت ایران بیش از گذشته به آبادانی و عظمت کشور امید دارد.
روحانی با اشاره به دستاوردهای اقتصادی کشور افزود: ایران امروز هجدهمین اقتصاد در سطح جهان است. در بسیاری از محصولات به سمت خودکفایی حرکت می‌کنیم و در برخی از محصولات راهبردی به خودکفایی رسیده‌ایم.
وی اظهارکرد: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم و در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند؛ برخی‌ها خودشان خواستند از قطار انقلاب پیاده شوند و برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و امروز باید همه را دوباره به سوار شدن قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه «سال آینده، سال نشاط و امید برای ملت ایران است و باید دشمن را مأیوس کنیم» تصریح کرد: از اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدالگرا، همه احزاب و تشکل‌ها و همه مردم خواهش می‌کنم بیایید با هم باشیم. هزار دوست کم است و یک دشمن بسیار زیاد است، با هم دوستی کنیم و قدر همدیگر را بدانیم. کینه‌ها را رها کنیم؛ چند سال کینه، چند سال سخن ناروا گفتن؟ ما برادریم و همه ایرانی و مسلمانیم و منافع مشترک داریم. مسائل کوچک را رها کنیم، متحد شویم و در کنار هم قرار بگیریم.
روحانی با بیان اینکه باید به مردم اعتماد و راه قانونی را آسان کنیم، اظهارکرد: احراز درستی و سلامت و شایستگی‌ها را سهل کنیم. مردم را در این احرازها مشارکت دهیم و اگر کمبود قانون داریم، قانون را اصلاح کنیم و راه را باز کنیم، با مردم مدارا کنیم. بگذارید همه سلیقه‌ها و جناح‌ها در انتخابات حضور پیدا کنند و در انتخابات مجلس، شوراها، خبرگان و ریاست‌جمهوری همه بیایند و شرکت کنند. با تجربه خودم و به‌عنوان نماینده ملت ایران اعلام می‌کنم، راه این است که انتخاب مردم را آسان کنیم. انتخاب مردم اساس برای حراست از نظام ماست.
وی با تاکید بر اینکه «اگر جایی ما با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم» گفت: اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسائل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراجعه به آرای مستقیم مردم است. اگر در دو مسئله اختلاف نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد، صندوق آرا بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هرچه مردم گفتند به آن عمل کنیم، این ظرفیت قانون اساسی ماست و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی‌مان عمل کنیم. روحانی با بیان اینکه کشور باوجود دستاوردهای گسترده با کاستی‌هایی نیز همراه است، گفت: در طول ۳۹ سال در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت کردیم و موفق و پیروز شدیم اما در عین حال در زمینه‌هایی هم کاستی‌ها و تاخیرهایی داشتیم و موفقیت‌های‌مان به اندازه کافی نبود و در تصمیم‌گیری شاید تاخیر کردیم و شاید در بیان واقعیت با شفافیت با مردم خود صحبت نکردیم. ما در زمینه بانک، مالیات و بودجه‌ریزی عقب‌ماندگی‌هایی داریم و باید عقب‌ماندگی و کاستی‌ها را جبران کنیم. رئیس‌جمهوری با اشاره به همکاری‌های منطقه‌ای ایران برای تقویت صلح و ثبات در منطقه گفت: می‌دانیم راه‌حل منطقه، راه‌حل سیاسی است و باید با همکاری و تعاون کشورهای دیگر بتوانیم این ثبات و امنیت را تقویت کنیم.

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

جایگاه روابط عمومی در سازمان‌دهی دولت‌ها کجاست؟
Written byتحریریه صمت

جایگاه روابط عمومی در سازمان‌دهی دولت‌ها کجاست؟

به نام او که هرچه بخواهد همان می‌شودمثل اینکه ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی یا ارتباطات در تقویم داخلی است، ظاهراً ما شاگردان روابط عمومی این روز را تصرف کرده‌ایم و هم بروبچه‌های مخابراتی هم...

یادداشت

چیستی گفت‌وگوی ملی
Written byمحمد فاضلی

چیستی گفت‌وگوی ملی

محتاج اروپا نیستیم
Written byحسن بویری

محتاج اروپا نیستیم

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر