کدخبر: 30332
رهبر معظم انقلاب اسلامی:

جمهوری اسلامی باید زکات را سرلوحه برنامه‌های خود گذارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به اجلاس سالانه زکات با اشاره به جایگاه برجسته و اهمیت والای این فریضه، از کم‌کاری در امر اقامه زکات انتقاد و تاکید کردند: نظام جمهوری اسلامی باید این فریضه بزرگ را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهد.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، برگزاری همایش سالانه برای ترویج زکات را از بزرگترین توفیقات الهی دانستند و با بیان اینکه ما مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید از کم‌کاری در اقامه زکات، عفو و آمرزش خداوند را طلب کنیم، مسئولان همه بخش‌های مرتبط دولتی را به همکاری همه‌جانبه در این امر فراخواندند.
ایشان با استناد به قرآن کریم، «ایتاء زکوة» را از جمله کارکردهای برجسته مجاهدان راه حق پس از پیروزی برشمردند و بر این اساس افزودند: نظام جمهوری اسلامی برای تحقق احکام اسلامی و تشکیل مجتمع اسلامی پدید آمده است، پس باید این فریضه بزرگ را سرلوحه برنامه‌های خود گذارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین کارهای پژوهشی و معرفتی در زمینه زکات را ناکافی دانستند و ابراز امیدواری کردند نهضت احیا و ترویج زکات در همه سطوح، به کارکردهای شایسته خود منتهی و برکات بی‌پایان آن شامل مردم و کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی شود.


الزامات موفقیت در متصل کردن علوم انسانی به ریشه‌های دینی
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره قرآن و علوم‌انسانی که یکم خرداد ۹۶ برگزار شده بود، پنجشنبه در محل این همایش در قم منتشر شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، رجوع به قرآن کریم و یافتن پاسخ برای مسائل گوناگون فکری، عملی، سیاسی و اجتماعی و از جمله موضوع‌های مهم علوم انسانی را بسیار ضروری خواندند و گفتند: در برخی شاخه‌های علوم‌انسانی، سابقه چند صد سال مطالعه و نقادی در دنیا وجود دارد و پیش‌نیاز ورود به علوم انسانی و جدا کردن آن از ریشه‌های غیردینی یا ضددینی و اتصال به منشأ قرآنی و وحیانی، تسلط کامل بر کارها و پیشرفت‌های انجام‌شده در جهان است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر انجام پژوهش و تحقیقات در قالب کار گروهی و همچنین لزوم همکاری مراکز و گروه‌های مختلفی که در موضوع هدایت علوم انسانی به سوی آموزه‌های اسلامی در حال تحقیق و فعالیت هستند، افزودند: علاوه بر پژوهشگران داخلی، برخی متفکران جهان اسلام در حال مطالعه و پژوهش در خصوص علوم انسانی اسلامی هستند که باید مراکزی همچون جامعه‌المصطفی با شناسایی این افراد و آثارشان، زمینه همکاری و همبستگی متقابل را در سطح وسیع بین‌المللی شکل بدهند.
ایشان همچنین با تاکید بر افزایش کیفیت پژوهش‌های علمی و ابراز امیدواری درباره تولید مقالات راهگشا و پر مغز در کنگره قرآن و علوم‌انسانی، برخی آثار و تولیدات فضلای جوان و نواندیش قم را بسیار باارزش، امیدوارکننده و نویدبخش و آغاز یک حرکت عمومی و رو به جلو در پژوهش‌های حوزوی دانستند.

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

جایگاه روزنامه صمت در حوزه صنعت، معدن و تجارت

جایگاه روزنامه صمت در حوزه صنعت، معدن و تجارت

جهان امروز، جهان تخصص است، روزگار نشریات عمومی به سر آمده است، مردم در دنیای مجازی به اندازه کافی خبرهای عمومی را می‌شنوند و می‌خوانند.

یادداشت

«غم- شادی»روزنامه صمت
Written byمهدی اسحاقیان

«غم- شادی»روزنامه صمت

تحلیل «چارجیم»
Written byمحسن رنانی

تحلیل «چارجیم»

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر