کدخبر: 28619

انتصاب ۳ زن در ریاست‌جمهوری

صمت: رو نمایی از حضور زنان در کابینه دوازدهم آغاز شد.رئیس‌جمهوری دیروز با صدور احکام جداگانه‌ای پست‌های «معاون حقوقی رئیس‌جمهوری»، «معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده»، «دستیار رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی» را به زنان واگذار کرد.

اقدام دکتر روحانی یک روز پس از معرفی اعضای کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی در معرفی ۳ نفراز معاونان خود از میان زنان دارای پیامی است. این در حالی است که چند ساعت پس از مشخص شدن وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهوری واکنش‌هایی در بخش‌های گوناگون جامعه به وجود آمد.یکی از این واکنش نسبت به نبود زنان در میان وزیران پیشنهادی بود.شاید به همین جهت باشد که رئیس‌جمهوری بلافاصله یک روز پس از معرفی کابینه با این اقدام در صدد ارسال این پیام به کابینه آینده باشد که معاونان یا مدیران میانه وزارتخانه خود را از میان زنان انتخاب کنند. رئیس‌جمهوریی در این شرایط وبا توجه به فضای داخلی وخارجی در صدد است از هرگونه حاشیه‌سازی که کارآیی دولت را تحت‌شعاع قرار دهد اجتناب می‌کند.بی گمان حضور گسترده زنان در بخش‌های گوناگون اجرایی می‌تواند به‌تدریج مطالبات این بخش و انجام اصلاحات اساسی در ساختار دولت و جامعه را تحقق بخشد.به همین جهت پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اعلام کرد که رئیس‌جمهوری در احکام جداگانه‌ای مسئولیت دو معاونت ریاست‌جمهوری و همچنین دستیار رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی را به زنان واگذار کرد.در این احکام خانم دکتر معصومه ابتکار به عنوان «معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده»، خانم دکتر لعیا جنیدی به عنوان «معاون حقوقی رئیس‌جمهور» و خانم شهیندخت مولاوردی به عنوان «دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی» منصوب شدند.رئیس‌جمهوری در این احکام جداگانه، توفیق در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید را از خداوند بزرگ برای این ۳ معاون و دستیار خود مسألت کرده است.


در این رابطه اسحاق جهانگیری پس از جلسه دیروز هیات دولت درباره حضور زنان در کابینه به خبرنگاران گفت:
۳ عضو جدید که چهارشنبه اعلام شد هر ۳ خانم هستند.
جهانگیری اضافه کرد: ما حدود هزار نفر مقامات داریم که شامل استانداران، معاونان وزیران هستند، آنچه که می‌توانم به خانم‌ها اطمینان بدهم، این است که رئیس‌جمهوری مصمم است از حضور زنان استفاده کند.
وی ادامه داد: رئیس‌جمهوری در نخستین جلسه، قبل از معرفی فهرست وزیران تاکید کردند که پذیرفته نیست در بین وزیران، وزیری معاون زن نداشته باشد.
معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین گفت: همانطور که معاون پتروشیمی وزیر نفت زن است، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاوزی هم می‌توانند در بخش‌های مختلف از خانم‌ها استفاده کنند. جهانگیری گفت: اطمینان می‌دهم حتما تعداد قابل توجهی از زنان مجرب تحصیلکرده در رشته‌های مختلف در این دولت خواهیم داشت که در فرصت مناسب به اطلاع خواهد رسید.

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

جایگاه روابط عمومی در سازمان‌دهی دولت‌ها کجاست؟
Written byتحریریه صمت

جایگاه روابط عمومی در سازمان‌دهی دولت‌ها کجاست؟

به نام او که هرچه بخواهد همان می‌شودمثل اینکه ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی یا ارتباطات در تقویم داخلی است، ظاهراً ما شاگردان روابط عمومی این روز را تصرف کرده‌ایم و هم بروبچه‌های مخابراتی هم...

یادداشت

چیستی گفت‌وگوی ملی
Written byمحمد فاضلی

چیستی گفت‌وگوی ملی

محتاج اروپا نیستیم
Written byحسن بویری

محتاج اروپا نیستیم

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر