کدخبر: 27851
رئیس‌جمهوری در ضیافت افطار با اصحاب رسانه:

فحش و ناسزاگویی انقلابی گری نیست

رئیس‌جمهوری در ضیافت افطار با اصحاب رسانه، فعالیت و کار در عرصه رسانه را کار پیامبری و مقدس دانست و تاکید کرد: همان طور که قرآن می‌گوید رسول باید امین باشد، همه رسانه‌ها نیز باید واقعیت‌ها و حقایق این جامعه را به خوبی به مردم ابلاغ کنند و به دنبال تحقق اهداف ملی باشند.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، دکتر حسن روحانی در این آیین گفت: رسانه سازنده خبر نیست، رسانه ابلاغ‌کننده حقیقت است و این وظیفه سنگینی است.دکتر روحانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در دوران انتخابات و حضور و مشارکت گسترده مردم در آن برهه تاریخی حساس گفت: روزهای انتخابات روزهای بسیار مهمی برای کشور و عید سیاسی و روزها و شب‌های قدر ملت ایران بود. مردم ایران قدر، آینده و سرنوشت خود را با حضور در کنار صندوق‌های رای رقم زدند.رئیس‌جمهوری افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات در حساسترین موقعیت منطقه ای، تاریخی و جهانی روی داد یعنی در شرایطی که غرب به دنبال فشار جدید به ایران بود و برخی‌ها در منطقه اجتماع کرده بودند تا پیام تهدید را به ملت ما بدهند و اربابان، دستورهای جدیدی را به تروریست‌های منطقه داده بودند که حتما باید تهران را ناامن کنید اما مردم ایران با حضور پرشور خود همه این توطئه‌ها را نقش بر آب کردند.ایشان با بیان اینکه بی‌تردید دولت یازدهم مظلومترین دولت در تاریخ انقلاب است، گفت: ما در شرایط امروز باید بیشتر به آینده و نه گذشته و به اهداف ملی و نه رقابت‌های دیروز نگاه کنیم.رئیس‌جمهوری اضافه کرد: انتقاد واقعی و سازنده یعنی اینکه واقعیتی را برای مردم توضیح دهیم و مثلا به مردم بگوییم در تولید گندم خودکفا شدیم و بعد انتقادمان را هم مطرح کنیم. انتقاد سازنده لازم است، اما مثلا بگوییم که در حالی که در سال ۹۲ روزانه ۶ میلیون لیتر گازوئیل وارد می‌کردیم، امروز روزانه ۱۳ میلیون لیتر گازوئیل صادر می‌کنیم و برنامه داریم که این میزان سال آینده به ۲۰ میلیون لیتر برسد. بگوییم در حال رسیدن به خودکفایی در تولید بنزین هستیم و بعد انتقادمان را هم مطرح کنیم. وی اظهار کرد: انتقاد یعنی اینکه اول اصل و واقعیت را برای مردم توضیح دهیم و بگوییم در طول ۳ سال و نیم گذشته در پارس جنوبی ۱۱ فاز جدید افتتاح شد در حالی که در کل دولت‌های گذشته ۱۰ فاز افتتاح شده بود و بعد بگوییم که ۱۱ فاز کم است و باید فازهای بیشتری افتتاح می‌شد. برای مردم بگوییم بعد از سالیان دراز صادرات غیرنفتی بر واردات کشور پیشی گرفت و بعد انتقاد کنیم که چرا یکسال زودتر این اتفاق نیفتاد. بگوییم تولید محصولات غذایی در دولت یازدهم ۲۱ میلیون تن اضافه شده و بعد انتقاد کنیم که مثلا چرا این میزان بیشتر نبود یا زودتر اتفاق نیفتاد. دکتر روحانی تصریح کرد: از رسانه‌هایی که ادای وظیفه کردند سپاسگزاریم و از رسانه‌هایی هم که به اعتقاد ما مسیرشان دقیق نبوده خواهش می‌کنیم حالا که انتخابات تمام شد، دولت یازدهم هم تمام شد و می‌خواهیم وارد دولت دوازدهم شویم، بیایید کمک کنید با یک فضای جدید وارد این عرصه شویم. لحن‌ها را دوستانه و برادرانه تر کنیم.رئیس‌جمهوری در ادامه سخنان خود با طرح این سوال که چرا برخی از ما لحن مان را اصلاح نمی‌کنیم و چرا نمی‌دانیم با چه لحنی می‌خواهیم با دولت، با منطقه و با دنیا صحبت کنیم، اظهار کرد: با لحن تند به جایی نمی‌رسیم. والله جز اعتدال راه دیگری وجود ندارد. امام خمینی (ره) هم با اعتدال انقلاب را پیروز کرد. اگر امام به مردم می‌گفت بروند جلوی ارتش بایستند و مقابله کنند، کشور حمام خون می‌شد. اما امام چنان عمل کرد که هر چیزی را جذب و هضم کرد.

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

جایگاه روزنامه صمت در حوزه صنعت، معدن و تجارت

جایگاه روزنامه صمت در حوزه صنعت، معدن و تجارت

جهان امروز، جهان تخصص است، روزگار نشریات عمومی به سر آمده است، مردم در دنیای مجازی به اندازه کافی خبرهای عمومی را می‌شنوند و می‌خوانند.

یادداشت

«غم- شادی»روزنامه صمت
Written byمهدی اسحاقیان

«غم- شادی»روزنامه صمت

تحلیل «چارجیم»
Written byمحسن رنانی

تحلیل «چارجیم»

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر