کدخبر: 25713

مواردی از حقوق شهروندی لایحه می‌شود

رییس جمهوری با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی متکی به قانون اساسی، قوانین موضوعه و بر پایه حقوقی مستحکم استوار است، گفت: انشاءالله مواردی هم در ادامه به صورت لایحه برای تصویب قانونی به مجلس فرستاده خواهد شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری شامگاه چهارشنبه به منزل جانباز ۷۰ درصد فرامرز فاضلی رفت و در فضایی صمیمی و معنوی از جانفشانی و ایثارگری این جانباز ۸سال دفاع مقدس قدردانی کرد. روحانی در پاسخ به قدردانی جانباز فاضلی برای رونمایی از منشور حقوق شهروندی در دولت یازدهم ازسوی رییس‌جمهوری، گفت: حقوق شهروندی در بخش اجرایی کشور تضمین دارد و پس از ابلاغ، همه دستگاه‌ها موظف به اجرا هستند و بخش‌های دیگر نیز همکاری خواهند کرد. رییس جمهوری با اشاره به عمل به وعده انتخاباتی خود برای تدوین منشور حقوق شهروندی و انتشار آن در ۱۰۰روز نخست فعالیت دولت یازدهم گفت: برای نهایی شدن این منشور جلسات بسیار زیادی با حقوقدانان برگزار شد. روحانی تاکید کرد: با آشنایی مردم با این منشور، حس مطالبه گری برای احقاق حقوق‌شان بیدار خواهد شد و مردم برای پیگیری و دنبال کردن حقوق شهروندی به صحنه می‌آیند چراکه این مهم، از حقوق مسلم آنها است. رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد: روابط اجتماعی مردم با مردم و مردم با حکومت در چارچوبی که خداوند مقرر کرده و حق آنها است، بیش از گذشته بهتر شود. جانباز ۷۰ درصد فرامرز فاضلی در سن ۱۹ سالگی و در حصر آبادان بر اثر اصابت ترکش از ناحیه نخاع به مقام بزرگ جانبازی نائل آمد.

 

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

مواظب باشید همدیگر را له نکنیم

مواظب باشید همدیگر را له نکنیم

حمایت از دولت‌ها به معنای تعریف از آنها نیست. حتی جناح‌های سیاسی همراه با دولت‌ها، به‌طور معمول خود و دیگران را به‌نقد دولت موردحمایت دعوت می‌کنند و در جهان امروز در بدترین شرایط سیاسی حکام...

یادداشت

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر