پیام نوروزی رئیس‌جمهوری به مناسبت حلول سال ۱۳۹۹

سال ۹۹ را باید سالِ سلامت و اشتغال و تحرک در مسائل اقتصادی و فرهنگی بسازیم/ حماسه اداره اقتصاد کشور بدون نفت در سال ۹۸ تحقق یافت/ در ۹ ماهه سال ۹۸ رشد اقتصادی ما مثبت بوده است/ ذخایر استراتژیک کشور امروز یعنی نخستین روز سال ۱۳۹۹ از هر سال و نوروز دیگر بهتر است/ از کرونای جسمی سریع خواهیم گذشت؛ باید تلاش کنیم از کرونای روحی هم عبور کنیم/ سال ۹۹ گرچه آغازش سلامت، مسئله اول ما است اما با دو بال کادر درمانی و پزشکی و بخش خصوصی از این مشکل عبور می‌کنیم/ سال ۹۹ سالِ افتتاح طرح‌های بزرگ، تحول در زندگی مردم و روابط اقتصادی با جهان و تعاملات با همسایگان خواهد بود

پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.

 سخنگوی دولت

تحریم، حصر و مسیر انتخابات

انتخابات می‌توانست و هنوز هم می‌تواند به شرط رقابتی شدن و الگوبرداری از انتخابات مجلس اول همه جریان‌های سیاسی و ایرانیان را با گرایش‌های مختلف متحد کند.

دولت در کنار مردم سیل‌زده است

رئیس‌جمهوری به‌منظور بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، بررسی روند امدادرسانی و حل مشکلات سیل‌زدگان روز گذشته وارد چابهار شد و مورد استقبال استاندار و نماینده ولی فقیه در استان قرار گرفت.

مسائل منطقه از راه گفت‌وگو حل می‌شود

رئیس‌جمهوری گفت: فشار ظالمانه و تحریم‌های غیرقانونی امریکا بر ایران ناپایدار خواهد بود و همه کشورها خواستار رابطه نزدیک و خوب با ایران هستند.

اختلاف‌های منطقه‌ای را صلح‌آمیز حل و فصل کنیم

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ما با ارائه طرح پویش صلح هرمز به‌دنبال تحقق آرزوی دیرینه در ارتقای همبستگی، تفاهم مشترک و روابط و همکاری صلح‌آمیز و دوستانه میان کشورهای منطقه هستیم، تاکید کرد:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

مطالعاتی که حامی معدن است

سازمان زمین‌شناسی در طول حیات خود اطلاعات‌پایه‌ای دقیقی در سطح ملی و در مقیاس‌های مناسب اکتشافی و لایه‌های مختلف تهیه کرده است.

آسیا برای مقابله با غرب سازکار فعال‌تری تدارک ببیند

دوازدهمین مجمع عمومی مجالس آسیایی به میزبانی ترکیه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در شهر آنتالیا برگزار شد.