رئیسی در پاستور مستقر شد

دوران ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی با برگزاری مراسم تنفیذ آغاز و دولت هشت‌ساله حسن روحانی پایان یافت. روز گذشته با تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری سید ابراهیم رئیسی ازسوی رهبر معظم انقلاب، مسئولیت اجرایی کشور رسما به وی سپرده شد.

گرانی «چراغ‌ خاموش» دارو

پیمان صفردوست: در حالی که در طول یک سال و نیم گذشته به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، هزینه‌های بهداشت و درمان خانواده‌ها بیش از هر سال دیگر بوده و مردم از این نظر تحت فشار بودند، ‌در هفته‌های اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش نرخ دارو، به‌ویژه داروهای بدون نسخه یا همان OTC نارضایتی مصرف‌کنندگان را در این زمینه بیشتر کرد.

بخشی از واقعیت را برای حفظ وحدت ملی به مردم نگفتیم

رئیس دولت دوازدهم گفت هر آنچه در سال‌های گذشته با مردم گفتیم، چیزی خلاف واقعیت نبود؛ البته بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم و بسیاری از مسائل و مشکلات را به جان خریدم تا انسجام ملی در کشور حفظ شود.

طلا و ارز در تعلیق دیپلماتیک

بازارهای طلا و ارز در طول هفته گذشته شاهد نوسانات قیمتی قابل‌توجهی بودند که به‌زعم کارشناسان و فعالان این دو بازار در پی تحولات سیاسی و اقتصادی کشور و حتی جهان رخ داد. البته باتوجه به اثر‌پذیری شدید بازار ارز از نرخ برابری و همچنین ارزش پول ملی، می‌توان گفت تحولات بین‌المللی تاثیر چندان زیادی نداشته اما در بازار طلا در پی افزایش نرخ فلز زرد در بازارهای جهانی، نرخ طلا و سکه رو به فزونی گذاشت. کارشناسان همواره بر اثرپذیری هر دو بازار از یکدیگر تاکید دارند اما کیست که نداند ضریب نفوذ دلار در بازار سکه و طلا به‌مراتب بیشتر است؟

شیائومی و سامسونگ در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر

بر اساس آمار IDC، شیائومی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ با رشد قابل توجهی در فروش گوشی هوشمند، توانسته است به سامسونگ نزدیک شود.

کارآفرینی در گرو توجه به فناوری

ملیکا انصاری: اشتغال و تامین معیشت، همواره از نیازهای غیرقابل‌انکار و الزامات جدانشدنی جهان امروز است. اشتغالزایی برای ساکنان مناطق معدنی و افراد بومی در اثر فعال‌سازی معادن، بکارگیری مهندسان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در معادن و در نهایت ورود استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به‌منظور توسعه فعالیت معدنی را می‌توان از مصادیق کارآفرینی در بخش معدن و صنایع معدنی کشور معرفی کرد.

این ایده ایران را از تشنگی نجات می دهد!

ایران به دلیل داشتن اقلیم مناسب در دنیا جزو کشورهای سدخیز به حساب می‌آید و در تمام ادوار و دولت‌ها ساخت این سازه در دستور کار قرار داشته است که اوج این موضوع در دو دولت ششم و هفتم قابل مشاهده و بررسی است، به طوریکه در هر دو دولت نام برده برده چیزی حدود ۱۳ سد به تعداد سدهای کشور اضافه شده است. طبق برنامه‌های صورت گرفته در دولت‌ها هدف بر ساخت ۲۱۴ سد از انواع مختلف تا سال ۱۴۰۰ بود که کم و بیش محقق شد.

پژو و رنو تشنه بازار ایران!


نجفی منش گفت: اگر شرایط برجامی مهیا شود این شرکت های خودروسازی بلافاصله به ایران باز خواهند گشت و فعالیت خود را ادامه خواهند داد.