استاندار هرمزگان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد

معرفی نهادهای تعلل‌کننده به دستگاه قضایی

مهین حیدری- استاندار هرمزگان با اشاره به الزام اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شرایط جنگ اقتصادی، اظهارکرد: هر یک از نهادهای اجرایی که مصوبات این کارگروه را اجرا نکنند، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

به‌گزارش صمت از بندرعباس، فریدون همتی استاندار هرمزگان با تأکید بر برآورد ظرفیت تولید اسمی و فعلی واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی استان در یک هفته آینده، گفت: تولیدات صنایع بزرگ استان از جمله فولاد، آلومینیوم، سیمان، روی و... در ۹ماهه امسال ۷ هزار و ۹۲۷میلیون تن بوده که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد رشد داشته است.

همتی با اشاره به الزام اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شرایط جنگ اقتصادی، افزود: هر یک از نهادهای اجرایی که مصوبات این کارگروه را اجرا نکنند، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
استاندار هرمزگان درباره تعیین‌تکلیف واحدهای تولیدی تملیکی بانک‌های استان، گفت: هیچ‌یک از بانک‌های استان حق ندارند واحد تولیدی را تملک کنند که منجر به تعطیلی آن شود.

همتی با اشاره به طرح‌های قابل افتتاح حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، تصریح کرد: چندین پروژه مهم در حوزه صنعت، معدن و تجارت با اعتبار ۳۹۰میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای حدود ۶ هزار نفر در دهه فجر امسال آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.
وی با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی، تصریح کرد: ۴۲۸پروژه کوچک و بزرگ تا پایان امسال با ۹۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری آماده بهره‌برداری می‌شود.

همتی افزود: ۳۷۷پروژه احداث گلخانه با ۷۵۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای بیش از ۲هزارنفر و راه‌اندازی ۴۰واحد صنایع تبدیلی با ۱۲۰میلیاردتومان سرمایه‌گذاری از جمله مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی تا پایان امسال است.
استاندار هرمزگان گفت: ۷۲پروژه گردشگری شامل احداث مجتمع‌های گردشگری و پذیرایی، هتل، اقامتگاه بومگردی و سنتی و... از سوی بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بین ۵ تا ۹۵درصد در سطح استان در حال اجراست که ۲۰پروژه با حجم کل سرمایه‌گذاری ۲۵۶میلیارد تومان و با ایجاد اشتغال برای ۶۳۳نفر تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد. همتی اضافه کرد: ۱۲پروژه گردشگری نیز با سرمایه‌گذاری بیش از ۹۳میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۳۲۴نفر تا پایان امسال به بهره‌برداری
می‌رسد.

استاندار هرمزگان با اشاره به مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور درباره رفع مشکلات مرتبط با محیط‌زیست واحدهای تولیدی، در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان دستور داد مشکلات مربوط به واحدهای کشاورزی، شیلات، شهرک صنعتی خلیج‌فارس و تیاب، در کمیته کاری از سوی نهادهای مرتبط بررسی و سپس به کارگروه رفع موانع تولید استان ارجاع شود.
در نشست امروز همچنین با مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با بخشودگی جریمه بدهی یکی از شرکت‌های صنعتی استان به تأمین اجتماعی و درخواست ۳۰متقاضی تسهیلات صنعتی، صنفی و کشاورزی به ارزش ۴۲۵میلیارد ریال موافقت شد.


چاپ