در قالب «پویش الف-ب-ایران» انجام شد

بهره‌برداری از ۵ طرح انتقال برق در فارس

در قالب «پویش الف-ب-ایران» و با حضور همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، ۵ طرح تامین و انتقال برق و انرژی در فارس و بوشهر با سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد ریال روز سه‌شنبه به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش صمت از استان فارس، معاون عمرانی استانداری فارس در آیین بهره‌برداری از طرح‌های برق و انرژی، بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های توسعه و تامین برق در استان تاکید کرد و افزود: پویش الف-ب-ایران تاکنون دستاوردهای بزرگی برای استان فارس در زمینه تامین انرژی و برق داشته است.

محمود رضایی‌کوچی افزود: فارس حدود ۵ هزار مگاوات ظرفیت ایجاد انرژی خورشیدی دارد، شرکت برق منطقه‌ای فارس، حدود ۳۰ طرح بزرگ تامین و انتقال برق را در این استان و در جنوب کشور کلید زده که ۱۴ طرح آن تا پایان امسال افتتاح می‌شود. اجرای این طرح‌ها بیانگر توجه دولت به تامین زیرساخت‌های صنعتی فارس است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه گفت: ارزش ریالی طرح‌هایی که تا پایان امسال در زمینه تامین و انتقال برق در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد، افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان است، شرکت‌های توزیع هم امسال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

رضایی‌کوچی همچنین بر لزوم رفع برخی از تنگناهای تامین انرژی در استان فارس تاکیدکرد و افزود: شهرستان‌های ممسنی، رستم، لارستان و برخی دیگر از مناطق این استان نیازهایی در این حوزه دارند که باید با توجه بیشتر این نیازها برطرف شود.
حمزه روغنیان، معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای استان فارس نیز در این آیین با بیان مشخصات این طرح‌ها، گفت: طرح‌های پویش الف-ب- ایران شامل افزایش ظرفیت ایستگاه شهروز شهر، پست ۱۳۲ کیلوولت عمادشهر، طرح اجرای سیم محافظ فیبر نوری خط انتقال دهنو-فیروزآباد و افزایش ظرفیت پست بوشیگان شهرستان کازرون در استان فارس و طرح احداث پست سیار ۲۰.۱۳۲ کیلوولت بردخون در شهرستان دیر استان بوشهر است که امروز به بهره‌برداری رسید.
روغنیان بهره‌برداری از طرح‌های یادشده را موجب پایداری شبکه و تاسیسات و تامین برق مطمئن دانست و افزود: همه ایستگاه‌های برق تحت پایش دائمی قرار دارند، اما ممکن است گاه عوامل مختلف و غیرمترقبه موجب بروز حادثه شود؛ از این‌رو در طرح‌های یادشده روی پایداری شبکه و تاسیسات بسیار تاکید شده است

وی ادامه داد: طرح افزایش ظرفیت پست شهروز شهر در شیرا از سال گذشته کلید خورده و اکنون آماده بهره‌برداری است، اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال موجب پایداری شبکه و کاهش خاموشی‌ها و همچنین تامین برق مشترکان این حوزه می‌شود و برای ۱۰ نفر به‌طور مستقیم و برای ۲۰ نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

معاون شرکت برق منطقه‌ای استان فارس خاطرنشان کرد: طرح اجرای پست برق ۱۳۲ کیلوولت عمادشهر در شهرستان لارستان نیز با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال، موجب افزایش پایداری شبکه و کاهش خاموشی‌ها می‌شود و برای ۲۰ نفر ایجاد شغل می‌کند.
این مقام مسئول ادامه داد: طرح اجرای سیم محافظ فیبر نوری خط انتقال دهنو-فیروزآباد هم با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد ریال موجب افزایش قابلیت اطمینان شبکه و رویت‌پذیری می‌شود و برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال کرده است. افزایش ظرفیت پست بوشیگان شهرستان کازرون نیز با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد ریالی تاثیر بسزایی در کاهش خاموشی‌ها و افزایش پایداری شبکه دارد.

روغنیان در ادامه به اجرای طرح احداث پست سیار ۲۰.۱۳۲ کیلوولت بردخون در شهرستان دیر استان بوشهر اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد ریالی از سال گذشته آغاز شده و اکنون به بهره‌برداری می‌رسد.
پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها و تامین برق مشترکان در شهرستان دیر از جمله اهداف اصلی این طرح است. مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز اعلام کرد: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اهدای لوحی از شهردار شیراز قدردانی کرده است.





چاپ