مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبرداد

انعقاد۱۴۳قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی روزبدان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه در شهرستان فیروزآباد شهرک‌های صنعتی روزبدان، میمند و ناحیه صنعتی جایدشت ایجاد شده، گفت: واگذاری زمین در ناحیه صنعتی جایدشت و شهرک صنعتی میمند با مشوق‌های واگذاری در مناطق کمتر توسعه‌یافته انجام و متقاضیان تفقط ۱۰ درصد از مبلغ حق‌انتفاع را به صورت نقدی و مابقی را در اقساط ۴ ساله پرداخت می‌کند.

به گزارش صمت از استان فارس احد فتوحی افزود: در شهرک صنعتی فیروزآباد که در شمار شهرک‌های تقاضامحور استان است اما واگذاری از طریق فرآیند مزایده برگزار می‌شود که مشوق‌هایی مانند پرداخت ۲۰درصد از حق‌انتفاع به‌صورت نقدی با اقساط ۳۶ماهه اعمال می‌شود. 
وی اظهارکرد: تاکنون ۱۴۳ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی روزبدان منعقد و در قالب این قراردادها ۲۹هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده که ۳۵ واحد تولیدی و صنعتی باعث اشتغال ۴۰۰ نفر در مرحله تولید و بهره‌برداری و مابقی نیز در مرحله ساخت‌وساز قرار دارند. 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: به علت واگذار شدن بخش زیادی از این شهرک صنعتی، مراحل طرح توسعه آن را در اولویت قرار داده‌ایم که امیدواریم با رفع موانعی نظیر راه دسترسی بتوانیم ایجاد طرح توسعه را عملیاتی کنیم. 
 وی همچنین به واگذاری زمین در شهرک صنعتی میمند فیروزآباد اشاره کرد و گفت: در این شهرک صنعتی نیز تاکنون ۲۹قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد و در قالب این قراردادها ۹ هکتار زمین واگذار شده است. فتوحی افزود: در شهرک صنعتی میمند نیز ۸ واحد تولیدی با اشتغال ۷۰ نفر مشغول به فعالیت هستند. 

وی در ادامه با اشاره به مزیت‌های نسبی ناحیه صنعتی جایدشت نظیر برخورداری از اب مناسب، گفت: این ناحیه صنعتی نیز دارای مشوق‌های سرمایه‌گذاری مناطق کمتر توسعه‌یافته است و به‌تازگی چند شرکت بزرگ به‌منظور سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی وارد مذاکره شدند که امیدواریم با استقرار این صنایع این ناحیه صنعتی نیز به مرحله فعالیت و رونق برسد.
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین در جلسه با صنعتگران و اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی این شهرک صنعتی بر تلاش بیشتر شرکت خدماتی در راهبری امور این شهرک صنعتی تاکید کرد. 


چاپ