دغدغه تامین نهاده واحدهای تولید تخم‌مرغ ادامه دارد

نفس مرغداران همدان به‌شماره افتاد

استان‌ها

ایران در حالی رتبه دهمین تولیدکننده تخم‌مرغ در جهان را یدک می‌کشد که در چند سال گذشته در زمینه ثبات نرخ این ماده غذایی با مشکلاتی مواجه شده است. بسیاری هم بر این نکته تاکید دارند که بخش مهمی از این مشکلات را می‌توان با توزیع نهاده و گرانی نهاده‌های مرتبط دانست.

مدیر امور طیور جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه با توجه به ترکیب جمعیتی کشور از امروز باید بسترهای تأمین امنیت غذایی سال ۱۴۳۰ را فراهم کنیم، گفت: ظرفیت مرغ تخم‌گذار استان همدان حدود ۲ میلیون قطعه است اما با توجه به نوسانات موجود در بازار و تمایل نداشتن مردم به مصرف تخم‌مرغ نیمی از واحدهای مرغ تخم‌گذار استان همدان تعطیل هستند. 
علیرضا قراگوزلو با اشاره به اینکه ۲۳ واحد مرغ تخم‌گذار با ۹۰۰ هزار قطعه در استان همدان فعال است، گفت: این ۲۳ واحد نیز با ظرفیت کامل خود فعالیت نمی‌کنند. 
قراگوزلو با اشاره به وجود ۴۵ واحد مرغ تخم‌گذار دارای پروانه در استان همدان ادامه داد: واحدهای تعطیل مرغ تخم‌گذار استان همدان تمام ظرفیت‌های بکارگیری را دارند اما به‌دلیل کم‌مصرف شدن تخم‌مرغ این واحدها تعطیل هستند. 

بازار ثابت نداریم 

وی با بیان اینکه برای واحدهای فعال، بازار ثابتی ایجاد نشده، تاکید کرد: باید مصرف تخم‌مرغ را در جامعه نهادینه کنیم. مدیر امور طیور جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه جمعیت ایران در سال ۱۴۳۰ به ۱۱۲ میلیون نفر خواهد رسید که همه نیاز به غذا دارند، افزود: ۸۵ درصد پروتئین مورد نیاز انسان باید از طریق پروتئین دامی تأمین شود.
وی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت اقلیمی کشور می‌توان پروتئین مورد نیاز را از تخم‌مرغ تأمین کرد، افزود: جمعیت جوان امروز ایران در سال ۱۴۳۰ به جمعیت پیر و میانسال تبدیل می‌شود و ایران پیرترین کشور جهان خواهد شد، در نتیجه برای حفظ سلامت جامعه باید از هم‌اکنون برای سلامت افراد اقدام کنیم. 

سیزدهمین تولیدکننده تخم‌مرغ 

وی با بیان اینکه ایران دهمین تولیدکننده تخم‌مرغ در جهان و استان همدان سیزدهمین تولیدکننده تخم‌مرغ در کشور است، ادامه داد: باید سیاست ثابتی در راستای صادرات تخم‌مرغ و بازار خوبی در راستای مصرف تخم‌مرغ ایجاد شود، چراکه هیچ‌گونه کمبودی در زمینه تولید تخم‌مرغ در همدان یا کشور وجود ندارد. 
مدیر امور طیور جهادکشاورزی استان همدان یکی از مشکلات واحدهای مرغ تخم‌گذار و مرغ گوشتی را کمبود نهاده‌های دامی دانست و ادامه داد: کمبود نهاده‌ها باعث شده مرغدار برای جوجه‌ریزی و تولید ترغیب نشود. 
وی درباره اقدامات انجام‌شده در راستای فعال شدن واحدها مرغداری افزود: واحدهای تعطیل شناسایی و با آنها جلساتی برگزار شده و به‌دنبال این هستیم مالکان این واحدهای تعطیل مجاب به تولید شوند اما تا زمانی که بازار نداشته باشند و مشکل تأمین نهاده وجود داشته باشد، سخت راضی به راه‌اندازی واحد خود می‌شوند. قراگوزلو با تاکید بر اینکه سلامت مردم بسیار مهم است و نقشی که تخم‌مرغ در تأمین سلامت دارد نقش ارزشمندی است، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۴۵ درصد نهاده‌های مرغ تخم‌گذار و گوشتی تأمین شده است. وی یادآور شد: موضوع تأمین نهاده بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است که با همکاری بانک مرکزی باید نسبت به خرید نهاده‌ها اقدام کرده و در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار دهد تا آنها را توزیع کند. مدیر امور طیور جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در ۳ یا ۴هفته گذشته وضعیت تأمین نهاده‌ها کمی بهتر شده است، افزود: تنها دغدغه مرغدار باید فقط تولید باشد. 

مشکل توزیع نهاده بین مرغداری‌ها 

در صورت توزیع کم نهاده بین مرغداری‌های، مرغدار مجبور به تأمین نهاده از محل دیگری است و همین موضوع هزینه‌های تولید را بالا برده و سود مرغدار کاهش پیدا می‌کند. 
وی با بیان اینکه تأمین نهاده‌ها بیش از ۶۰ درصد هزینه‌های یک مرغدار را به خود اختصاص می‌دهد، ادامه داد: در صورت توزیع کم نهاده بین مرغداری‌های، مرغدار مجبور به تأمین نهاده از محل دیگری است و همین موضوع هزینه‌های تولید را بالا برده و سود مرغدار کاهش پیدا می‌کند و در صورت ادامه این روند موجب خروج سرمایه از این حوزه می‌شود. 

حفظ سرمایه در بخش کشاورزی

قراگوزلو با تاکید بر اینکه باید در راستای حفظ سرمایه در بخش کشاورزی تلاش کنیم، افزود: با حفظ سرمایه در بخش کشاورزی می‌توان در راستای تأمین امنیت غذایی ملت و تأمین امنیت غذایی ملی گام برداشت.
وی با اشاره به اینکه در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم، ادامه داد: وقتی به این باور برسیم که در جنگ اقتصادی قرار داریم، کنار هم خواهیم بود. مدیر امور طیور جهادکشاورزی استان همدان افزود: باید در کنار افزایش تولید، در مصرف دقت کرده و ضایعات تخم‌مرغ را کمتر کنیم تا تولیدی که با زحمت انجام می‌شود به‌درستی مصرف شود.

غنی‌سازی تخم‌مرغ 

وی درباره غنی‌سازی تخم‌مرغ بیان کرد: تخم‌مرغ در تمام جوامع بشری و فرهنگ‌ها جایگاه خاصی دارد و مصرف آن در تمام خانواده‌ها انجام می‌شود. 
قراگوزلو با اشاره به اینکه بیش از ۳۴ درصد مرگ‌ومیر کشور مربوط به بیماری قلبی و عروقی و ۱۱ درصد مربوط به سرطان و تومور است و بیماری‌های قلبی و عروقی عوامل متعددی دارد که بیشترین علت آن مربوط به عدم‌رعایت نسبت پروفایل هسته‌های چرب است، عنوان کرد: باید نسبت امگا ۳ به امگا ۶ را بالانس کرد تا بتوان بیماری قلبی و عروقی را کاهش داد که با غنی‌سازی تخم‌مرغ به امگا سه می‌توانیم به این سمت حرکت کنیم و در راستای سلامت جامعه بهتر گام برداریم. مدیر امور طیور جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه ماهی بهترین منبع امگا ۳ است؛ افزود: با توجه به دوری استان همدان و بسیاری دیگری از استان‌ها از دریا و عدم‌تناسب ذائقه مردم با مصرف ماهی، غنی‌سازی تخم‌مرغ با امگا۳ پیشنهاد شده و تا پایان سال نوع تخم‌مرغ غنی‌شده با امگا۳ به بازار عرضه خواهد شد و تولید تخم‌مرغ غنی شده با آهن و... در برنامه است.

چاپ