در نشست خانه صنعت و معدن یزد با نمایندگان دادگستری استان مطرح شد

مشکلاتی که نفس تولید را به‌شماره انداخته است

استان‌ها

نشست اعضای انجمن‌های خانه صنعت و معدن استان یزد با نمایندگان دادگستری استان برگزار شد.

 به گزارش صمت از یزد، نماینده انجمن کاشی و سرامیک خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد ضمن تشریح مشکلات یک صنعتگر از بدو سرمایه‌گذاری تا بهره‌برداری از پروژه، گفت: امروز شرایط سرمایه‌گذاری در کشور دشوار است و صنعت کاشی و سرامیک نیز از این مشکلات عدیده مستثنا نیست. 

رضا عطارها ضمن بیان این مطلب افزود: رفع تعهد ارزی ناشی از صادرات از مشکلاتی است که امروز نفس صنایع کاشی و سرامیکی را به‌شماره انداخته است. 
وی با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه تولید گفت: تولیدکنندگان مجبور به تهیه مواد اولیه با توجه به نرخ تورم و نرخ ارز هستند، درحالی‌که تولیدات خود را باید با نرخ ثابت بدون افزایش حاشیه سود در سایر کشورها عرضه کنند.
این فعال اقتصادی با تاکید بر ناهماهنگی‌های برخی مدیران حوزه صنعت و تجارت در نهادهای گوناگون کشور بیان کرد: درحال‌حاضر ماهم به‌عنوان تولیدکننده شاهد تلاش مسئولان در عرصه‌های مختلف هستیم اما این تلاش و عزم همگانی از نهادهای مرتبط و متعدد با مصوبات و بخشنامه‌ها و قوانین و دستورالعمل‌های مختلف، بحران و چالشی را برای تولیدکنندگان به همراه داشته است. 

نماینده انجمن کاشی و سرامیک خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در آخر نسبت به لزوم و اهمیت مشاوره و اعمال نظر انجمن‌های تخصصی صنایع همگن در وضع و اجرای قوانین مرتبط حوزه صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد. 
جلال پروانه‌اردکانی، رئیس انجمن ماشین‌سازی، خودرو و نیرومحرکه خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز اظهارکرد: موانع تولید صنعتگران را دچار مشکل کرده است. وی با بیان اینکه در کشور ما ثبات قانون وجود ندارد، افزود: قوانین دست و پاگیر، صنعتگر را دچار مشکل کرده است و همچنان هر ساله شعار سال در راستای رونق و جهش تولید نامگذاری می‌شود؛ این در حالی است که تولیدکنندگان هنوز چیزی از رفع موانع تولید و جهش تولید 
ندیده‌اند. رئیس انجمن ماشین‌سازی، خودرو و نیرومحرکه خاطرنشان کرد: اکنون انجمن ماشین‌سازی برای تأمین مواد اولیه هر روز دچار یک مشکل است و ورود قوه قضاییه به این موضوع تنها امید باقی مانده است.

چاپ