با سرمایه‌گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد ریال آغاز شد

اجرای ۱۳ طرح صنعتی و معدنی در خراسان جنوبی

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۳ طرح صنعتی و معدنی در خراسان جنوبی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد ریال، گفت: در ۱۰ پروژه قابل بهره‌برداری، برای ۱۱۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد و عملیات اجرایی ۳ پروژه دیگر با پیش‌بینی اشتغال ۲۳۶ نفر نیز در شهرستان‌های خوسف، سربیشه و نهبندان آغاز خواهد شد.

به‌گزارش صمت از خراسان جنوبی، عباس جرجانی با اشاره به افتتاح واحد تولید منیزیت کلسینه‌شده در شهرستان سربیشه با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن منیزیت، افزود: این واحد با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم ۲۲ نفر را در این شهرستان فراهم خواهد کرد. وی بیان کرد: در این ایام، واحد زغالشویی شرکت فجر مزینو طبس نیز با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۵ نفر به بهره‌برداری می‌رسد. 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح واحد تولیدی انواع محصولات سنگی در بیرجند همزمان با هفته دولت گفت: این طرح با ظرفیت سالانه ۱۰۰ تن و سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال زمینه اشتغال مستقیم ۶ نفر را فراهم کرده است. وی بیان کرد: همزمان با هفته دولت واحد تولید شن و ماسه خوسف با ظرفیت تولید ۱۲۰ هزار تن دوباره راه‌اندازی می‌شود. برای این پروژه ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و برای ۲۳ نفر شغل ایجاد شده است. 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افتتاح یک واحد زغال از ضایعات منابع سلولزی در شهرستان بیرجند را از دیگر طرح‌های هفته دولت عنوان و بیان کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ تن، زمینه اشتغال مستقیم ۵ نفر را فراهم کرده است. جرجانی از افتتاح واحد استخراج منیزیت از معدن بیچه سربیشه با سرمایه‌گذاری حدود ۷ میلیارد ریال نیز خبر داد و گفت: ظرفیت این واحد سالانه ۲ هزار تن و اشتغالزایی آن به‌طور مستقیم ۴ نفر است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: با افتتاح یک واحد معدنی استخراج منیزیت و هیدرومنیزیت در این شهرستان با ظرفیت ۵ هزار و ۱۰۰ تن و سرمایه‌گذاری حدود ۳۵ میلیارد ریال برای ۱۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. 
وی بیان‌کرد: آغاز عملیات اجرایی طرح دولومیت کلسینه و زینترشده در سربیشه با ظرفیت ۱۶۰ هزار تن و اشتغال ۳۶ نفر و همچنین کارخانه فرآوری منیزیت در نهبندان با سرمایه‌گذاری ۵۷۰ میلیارد ریال، ظرفیت ۱۵ هزار تن و اشتغال ۵۰ نفر نیز از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه صنعت، معدن و تجارت در هفته دولت است. 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهارکرد: طرح تولید ماسک تنفسی و پوشش‌های بیمارستانی سربیشه با ظرفیت تولید ماهانه حدود ۴۰۰ هزار عدد، سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد ریال و اشتغال ۲۰ نفر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید. 
وی ادامه داد: واحد استخراج و دانه‌بندی فرآوری بنتونیت قله قنداب شهرستان فردوس نیز با ظرفیت سالانه ۷ هزار تن، سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد ریال و اشتغال ۴ نفر آماده افتتاح است. بهره‌برداری از تعاونی تولید فرش دستباف در شهرستان فردوس نیز با ظرفیت تولید ۱۵۰ مترمربع و سرمایه‌گذاری یک میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در استان خراسان جنوبی است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: عملیات اجرایی واحد فرآوری معدن مس قلعه زری با سرمایه‌گذاری هزار و ۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۱۵۰ هزار تن با اشتغال ۱۵۰ نفر در هفته دولت در شهرستان خوسف آغاز می‌شود.


چاپ