رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) بافق

کمک‌های ارزشمند شرکت سنگ‌آهن در تکمیل زیرساخت‌های پزشکی

رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) بافق با اشاره به کمک‌های شرکت سنگ آهن در تکمیل زیرساخت و تجهیزات پزشکی در زمان مدیریت فلاح مبارکه، بارزترین اقدام وی در زمان شیوع کرونا را کمک به بیمارستان پیش از اعلام نیاز ازسوی بیمارستان عنوان کرد و افزود: مدیر HSE با دستور وی در بیمارستان حضور یافت تا همکاری ازسوی این مجموعه انجام گیرد و خود مدیرعامل شرکت نیز تلفنی برای هرگونه کمک به بیمارستان در راستای مقابله با کرونا اعلام آمادگی کرد.

مسعود دانشی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بافق در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار مرکز اطلاع‌رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق به بیان اقدامات و کمک‌های شرکت سنگ‌آهن در بحث مقابله با کرونا پرداخت و گفت: ۶ هزار نفر در شرکت سنگ‌آهن مشغول کار هستند و ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان بافق تحت پوشش این تعداد پرسنل هستند. آنچه در توان باشد برای ارائه خدمات با تعرفه دولتی به مردم بافق انجام خواهیم داد و این امر از مراجعه درصد بسیاری از آنان به مرکزاستان جلوگیری می‌کند. از آنجا که بیش از ۶۰ درصد مردم شهرستان شاغل در حوزه سنگ آهن هستند، خدمتی به کارکنان شرکت و خانواده‌های آنها کرده‌ایم.
وی با اشاره به مشکلات بخش اطفال بیمارستان و کمبود تخت، اظهار کرد: در مذاکراتی که با مدیرعامل شرکت سنگ آهن داشتیم، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای افزودن ۶ تخت کمک شد و دیگر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درباره بیمارستان ۹۶ تختخوابی با بیان اینکه یک میلیارد تومان تجهیزات ساختمانی ازسوی شرکت سنگ آهن در زمان مدیریت فلاح مبارکه به پیمانکار پرداخت خواهد شد تا کار تسریع یابد، گفت: این امر منجر به کاهش اعزام بیماران به مرکز استان می‌شود.
دانشی با اشاره به کمک‌های شرکت سنگ‌آهن در زمان مدیریت فلاح مبارکه عنوان کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور تمام‌وقت پزشک ارتوپد در شهرستان بافق خواهیم بود. حدود ۴۰۰ میلیون تومان ازسوی مدیریت وقت سنگ‌آهن برای ست‌های ارتوپدی و تکمیل اتاق عمل سوم بیمارستان پرداخت شد. همچنین مقرر شد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای تجهیز و توسعه آزمایشگاه پرداخت شود.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید خودرو سیار پزشک و دندانپزشک در روستاها در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفت، ادامه داد: ۳ سوئیت در شهرک آهن‌شهر برای اسکان متخصصان در اختیار ما قرار گرفت که کمک قابل‌توجهی در این راستا است.
رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) در بحث دریافت مجوز برای داروخانه بهداری شرکت سنگ‌آهن، گفت: داروساز مستقر شده و مجوز آن تمام وقت است. براساس جمعیت شهرستان فقط می‌توان مجوز یک داروخانه شبانه‌روزی اخذ کرد که داروخانه دکتر زینلی می‌تواند به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت کند. باتوجه به درخواست مدیرعامل پیگیر هستیم تا داروخانه بهداری آهن‌شهر روزهای جمعه به بیماران و مردم ارائه خدمات کند.
وی در بحث آموزش‌ها با اشاره به همکاری و ارتباط تنگاتنگ این مجموعه با واحد HSE شرکت سنگ آهن در بحث مقابله با کرونا اظهار کرد: باوجود آنکه ما مواردی را در مجموعه‌های بسیار کوچک داشتیم، یک مورد از این بیماری در بین کارکنان شرکت سنگ آهن مشاهده نشد. دانشی با بیان کمک‌ها و همکاری مجموعه روابط عمومی شرکت سنگ آهن، گفت: در مناسبت‌های مختلف اعم از هفته سلامت، هفته دخانیات، به‌ویژه کرونا، روابط عمومی شرکت سنگ‌آهن کمک خوبی در اطلاع‌رسانی به مردم با چاپ بنر، بروشور، پوستر و... انجام داد.
وی کمک شرکت سنگ آهن در زمانی که کشور با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده مواجه بود و این کالا‌ها با قیمت‌های بالا خریداری می‌شد را، قابل‌توجه دانست و عنوان کرد: این شرکت با اهدای ۴ هزار ماسک ان۹۵، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده به مبلغ حدود ۱۵۰ میلیون تومان به بیمارستان کمک کرد؛ همچنین با اهدای هدایا به کارکنان بیمارستان و کادر درمان و پزشکان از خدمات آنان تقدیر و مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به حساب بیمارستان در مقابله با کرونا واریز کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق بااشاره به شیوع کرونا و مشکلاتی که در بحث بیماران بستری شده وجود داشت، اظهار کرد: باتوجه به نیاز شدید بیماران کرونایی با کمبود تخت و دستگاه اکسیژن مواجه شدیم و شرکت سنگ آهن تعدادی کپسول اکسیژن تحویل بیمارستان داد و مبلغی از واریز نقدی را نیز صرف خرید کپسول اکسیژن کردیم. وی با اشاره به اهمیت بسیار زیاد مدیرعامل شرکت سنگ آهن به بحث بهداشت و سلامت، بارزترین اقدام فلاح مبارکه در زمان شیوع کرونا را کمک به بیمارستان پیش از اعلام نیاز ازسوی بیمارستان عنوان کرد و افزود: مدیر HSE با دستور وی در بیمارستان حضور یافت تا همکاری ازسوی این مجموعه انجام گیرد و خود مدیرعامل شرکت نیز تلفنی برای هرگونه کمک به بیمارستان در راستای مقابله با کرونا اعلام آمادگی کرد.
دانشی ادامه داد: تدابیر و اقدامات خوب مدیریت شرکت سنگ آهن در مقابله با کرونا منجر به حفظ تولید و امنیت سلامت کارکنان شد. این مجموعه جلوتر وارد عمل شد؛ به‌ویژه در بحث ورود نیروهای غیربومی همکاری بسیار خوبی با شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان انجام شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شرکت سنگ آهن، وی از مدیرعامل شرکت خواست کمک‌های خود به بخش بهداشت و سلامت را ادامه دهد.
وی بیان کرد: اگر بخواهیم خدمات بیشتری با تعرفه دولتی ارائه دهیم، نیاز به کمک از محل‌های دیگر از جمله شرکت سنگ آهن و خیرین شهرستان به‌ویژه در شرایط کنونی داریم.
دانشی خطاب به کارکنان شرکت گفت: تلاش مدیرعامل شرکت در کنار توجه کارکنان به سلامت خود نتیجه خواهد داد و افراد با رعایت رژیم غذایی سالم، سبک درست زندگی، عدم استعمال دخانیات و ورزش و تحرک می‌توانند در محل کار و زندگی از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشند.


چاپ