در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز تاکید شد.

دستور ویژه برای پیشگیری از شیوع کرونا

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز برای افزایش آمادگی شهر در زمینه مقابله با ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش صمت، شهردار شیراز در این جلسه بر آمادگی مجموعه مدیریت شهری در زمینه افزایش ایمنی و سلامت شهروندان با همکاری نهادهای ذی‌ربط همچون دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد. اسکندرپور با اشاره به ضدعفونی کردن مترو در پنجشنبه اول اسفند گفت: امور مرتبط با گندزدایی و ضدعفونی اتوبوس‌ها، مترو و تاکسی باید با هماهنگی نماینده دانشگاه علوم پزشکی و ازسوی افراد دارای صلاحیت به‌طور دوره‌ای و تا پایان شیوع بیماری انجام شود. وی اضافه کرد: سازمان مدیریت پسماند به‌دلیل ارتباط مستقیم کارکنان با پسماندها و زباله‌های مختلف از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که باید به پیشگری از بیماری در آن توجه شود. در این راستا سازمان پسماند باید علاوه بر اقدامات پیشگیرانه معمول نسبت به تهیه لباس و ادوات مخصوص برای پرسنل مرتبط با جمع‌آوری زباله عفونی اقدام کند. شهردار شیراز با اشاره به لزوم توجه بیشتر به نظافت سرویس‌های بهداشتی عمومی گفت: امور مربوط به نظافت و ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی عمومی در پارک‌ها ازسوی سازمان سیما، منظر و در سطح معابر ازسوی سازمان پسماند باید به‌طور دوره‌ای انجام و به سلامت شهروندان توجه ویژه شود. مهندس اسکندرپور جمع‌آوری افراد بی‌خانمان را یکی دیگر از اقدامات ضروری برای افزایش بهداشت عمومی سطح شهر دانست و افزود: تاکنون اقدامات خوبی در راستای جمع‌آوری افراد بی‌خانمان و معتادان متجاهر انجام شده و باتوجه به شرایط کنونی اداره آسیب‌دیدگان اجتماعی باید دائم نسبت به جمع‌آوری افراد بی‌خانمان در سطح شهر به‌ویژه در پایانه‌ها اقدام کند. وی بر ضرورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری به‌منظور فرهنگ‌سازی و تبلیغات سطح شهر در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: اطلاع‌رسانی و آموزش در زمینه پیشگیری و رویارویی با این بیماری درقالب بنر، پوستر، استند و... ازسوی معاونت برنامه‌ریزی و سازمان فرهنگی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی انجام شود. شهردار شیراز خاطرنشان کرد: به تمامی مدیران ابلاغ شده که برای کارکنانی که به هر نحوی احساس بیماری می‌کنند تا زمان بهبود کامل مرخصی لحاظ شود و در صورت لزوم به صورت دورکاری امور پیگیری شود تا از انتقال هرگونه آلودگی احتمالی به کارکنان و مردم جلوگیری شود. مهندس اسکندرپور ضمن تاکید به مدیران شهری برای انجام درست و به‌موقع امور مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا گفت: این اقدامات در راستای افزایش تاب‌آوری شهر برای مقابله با ویروس کرونا است و نباید فضای ترس از بیماری و التهاب در شهر حاکم شود.

تامین کالاهای اساسی ایام عید کردستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از تامین کالاهای اساسی و میوه شب عید خبر داد. به گزارش صمت از کردستان، محمد دره‌وزمی در سی‌ودومین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: همه کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت، روغن، شکر و سایر اقلام مورد نیاز به اندازه کافی تامین و در انبارها ذخیره‌سازی شده است. وی ادامه داد: روزانه موجودی انبارهای استان رصد و هر نوع کمبود کالایی به‌سرعت مرتفع می‌شود؛ بنابراین مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.
 دره‌وزمی همچنین از خرید و حمل میوه ایام عید مردم به استان خبر داد و گفت: هزار و ۱۰۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب خریداری و در انبارهای ۴ شهرستان ذخیره‌سازی شده و توزیع خواهد شد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به اعلام آمادگی ۵۶۰ واحد صنفی برای فروش فوق‌العاده در محل کسب خود اشاره و اظهار کرد: هر سال نمایشگاه بهاره داشتیم که تصمیم‌گیری در این زمینه به هفته آینده موکول شده است.
 وی ادامه داد: طرح ویژه نظارتی همچنان در پایان سال و ایام نوروز ادامه خواهد داشت. دره‌وزمی همچنین به تولید ماسک مورد نیاز برای بیماران در پی ورود ویروس کرونا به کشور اشاره کرد و افزود: در سقز، سنندج و قروه سه واحد تولید ماسک وجود دارند که به علوم پزشکی برای عقد قرارداد لینک شده‌اند و با تدابیر اندیشیده شده در زمینه تولید ماسک مشکلی نخواهیم داشت.

اجرای طرح نظارتی بازار ویژه نوروز در لرستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان از آغاز اجرای طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز ۹۹ در استان خبر داد و گفت: این طرح نظارتی از اول اسفند امسال آغاز و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت. به‌گزارش صمت به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان، محمدرضا صفی‌خانی با اعلام این خبر افزود: در این طرح بازدیدهای روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام می‌شود و وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت‌دار در مراحل تامین، توزیع، ارائه خدمات و نرخ مورد کنترل و نظارت قرار خواهد گرفت. وی تصریح کرد: این بازرسی‌ها نظر به اقتضای شرایط حساس ایام پایانی سال و باتوجه به افزایش تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در این ایام و تعطیلات نوروز در دو بخش کالایی و خدماتی و به‌طور شبانه‌روزی ازسوی کارشناسان نظارت و بازرسی این سازمان و بازرسان و ناظران افتخاری از واحدهای صنفی استان لرستان انجام می‌شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان ادامه داد: افزون بر ۳۰ اکیپ ثابت و سیار با همکاری بازرسان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف و دیگر سازمان‌های اجرایی در استان لرستان به‌عنوان بازرس و کارشناس نظارت و بازرسی فعالیت دارند که وضعیت نرخ کالا وخدمات موجود، کمبود و فراوانی کالا و خدمات ضروری اولویت‌دار در سطح عرضه را به‌طور ویژه و شبانه‌روز رصد می‌کنند و عملکرد واحدهای صنفی استان در ایام نوروز را زیر ذره‌بین دارند. این مقام مسئول افزود: در این ایام حدود ۱۹۵ ناظر افتخاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به‌طور نامحسوس وضعیت بازار و فعالیت واحدهای صنفی و خدماتی را رصد می‌کنند و در صورت مشاهده تخلفی ازسوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری سازمان گزارش می‌کنند. وی اظهار کرد: کشیک‌های نوروزی و گشت‌های نظارت و بازرسی در ایام نوروز، مانند سایر روزها فعال هستند و با هرگونه تخلف در واحدهای صنفی، سطح عرضه و... برخورد می‌شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان افزود: نظارت ویژه بر نحوه تامین، جذب، توزیع و نرخ میوه و مرکبات، نظارت بر مراکز نگهداری کالا (سردخانه‌ها، بندرها و انبارها) و بررسی میزان موجودی کالا در اول و پایان دوره، نظارت بر رعایت ضرایب سود قانونی، نصب برچسب قیمت، صدور فاکتور، لحاظ مواد ۷۰ و ۸۴ قانون نظام صنفی و آیین‌نامه‌های مربوط برای برگزاری فروش فوق‌العاده و حراج در واحدهای صنفی، استقرار گروه‌های بازرسی سیار و ثابت در مراکز عمده عرضه کالا، میدان‌های میوه و تره‌بار، پایانه‌های مسافربری بین‌شهری، نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا و سطح شهر به‌منظور سهولت در دسترسی مصرف‌کنندگان به مراجع نظارتی و رسیدگی سریع و مؤثر به تخلفات از مهم‌ترین موارد نظارتی در این طرح است. وی در پایان تاکید کرد: شهروندان لرستانی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم‌فروشی، درج نشدن نرخ، صادر نشدن صورتحساب و... ازسوی واحدهای صنفی، با شماره تلفن گویای ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان تماس بگیرند و موارد و تخلفات احتمالی و شکایت‌های خود از واحدهای صنفی و خدماتی را گزارش کنند.


چاپ