«دلتا» شوخی‌بردار نیست!

«در ۲۴ ساعت ۱۰تا ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۷ هزار و ۱۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۳۱۷ نفر از آنها بستری شدند.»

آمایش سرزمین تولیدمحور

پس از بررسی موانع تکمیل زنجیره تولید روستایی توسط خبرگزاری مهر استان سمنان، در این گزارش سعی داریم به بررسی موانع و شرایط تکمیل بازار تولید و فروش در شهرک‌های صنعتی و مناطقی از شهرهای شهرستان‌های هشتگانه استان سمنان بپردازیم.

تعریف واحدی از گردشگری وجود ندارد

آیین رونمایی از مستند قشم برگزار شد. کامبیز مهدی‌زاده، مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در آیین رونمایی مستند قشم گفت: لازمه پیشرفت یک کشور ‌ابتدا اعتماد به نیروی انسانی متخصص و جوان است.

تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در هرمزگان

داود حسین‌نیا، معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف برق، گفت: با توجه به شرایط خاص پیش آمده از محدودیت تولید برق کشور، به‌سرعت استفاده از روش‌های متنوع در راستای کاهش مصرف برق شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در دستور کار قرار گرفت.

اصفهانی‌ها وام نوسازی مسکن می‌گیرند

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده برای اشخاص حقیقی در کلانشهر اصفهان به ازای هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان و در شهرستان‌ها ۱۴۰ میلیون تومان است.

ایجاد ۲۰هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق در ۸ سال

در آیین افتتاح و بهره‌برداری سراسری پروژه‌های وزارت نیرو سد هایقر در شهرستان فیروزآباد، خط آبرسانی به شهرستان زرین‌دشت و ۳ نیروگاه کوچک‌‌مقیاس در شهرک صنعتی شهرستان جهرم، و ۲ نیروگاه در شهرک صنعتی شیراز افتتاح شد.

بررسی دستورالعمل مدیریت تقاضای محصولات پتروشیمی

در نشست کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی اصفهان با فعالان حوزه پتروشیمی، دستورالعمل مدیریت تقاضای محصولات پتروشیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست که به همت کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود دولت برای رفع مشکلات مربوط به تراکم تقاضای مواد اولیه با وجود گلوگاه‌هایی مانند تحریم موجب ایجاد رانت و سخت‌تر شدن قوانین و رویه‌ها می‌شود، افزود: این در حالی است که با سپردن ظرفیت‌های موجود به تولیدکنندگان و نظارت دولت، فعالان اقتصاد‌ با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.

هشدارها را جدی بگیریم

سیل، حادثه‌ای برای تمام فصل‌ها در این استان شده، بهار و پاییز و تابستان نمی‌شناسد، گاه اندک بارانی در تابستان گرم و خشک، سیلاب به راه می‌اندازد و راه‌ها را مسدود می‌کند و گاهی بارش‌های موسمی پاییزی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، حادثه‌ای به نام «پلطان» را در تنکابن رقم می‌زند.