تامین سنگ آهن چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد

بیست‌ودومین سمپوزیوم صنعت فولاد ایران با موضوع «چالش‌های موجود در تامین مواد اولیه، تجهیزات، دانش فنی و توسعه زیرساخت‌‌ها در رقابت‌‌پذیری محصولات فولادی» برگزار شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کودک، آنلاین برگزار می‌شود

آرزوخدایی- نشست رسانه‌ای سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با حضور علیرضا تابش، دبیر جشنواره و محسن دلیلی، مدیر روابط‌عمومی در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی، بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

سود تعطیلی کارخانه بیش از تولید است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد که با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه ۳۵ درصد اشتغال صنعتی یزد را مهاجران تشکیل می‌دهند، گفت: با این سرعت تغییر و افزایش نرخ مواد اولیه و نرخ ارز، سود تعطیلی کارخانه از تولید برای صنعتگران بیشتر است.

رعایت استانداردهای زیست محیطی در دستور کار

صنعت پتروشیمی ایران یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان فرآورده‌های پلیمری و شیمیایی در جهان به‌شمار می‌آید و نقش مهمی در ایجاد رونق تولید در کشور دارد.

مهندسی معکوس در سنگ‌آهن مرکزی ایران-بافق

در راستای کاهش وابستگی به شرکت‌های خارجی و کاهش هزینه‌های شرکت سنگ آهن، بحث مهندسی معکوس قطعات ازسوی کارکنان شرکت سنگ آهن با تکیه برتوان مهندسان و شرکت‌های داخلی انجام شد تا برگ‌زرین دیگری به افتخارات این شرکت افزوده شود.

گره مشکلات بر تار و پود صنعت فرش اردبیل

امروز صنعت فرش دستباف در عرصه ملی و بین‌المللی نسبتا جایگاه مناسبی دارد و شهرها و کشورهایی که توانسته‌اند مزایای رقابتی بیشتری داشته باشند، موفق‌تر بوده و تولید و صادرات بیشتری دارند.

نفس مرغداران همدان به‌شماره افتاد

ایران در حالی رتبه دهمین تولیدکننده تخم‌مرغ در جهان را یدک می‌کشد که در چند سال گذشته در زمینه ثبات نرخ این ماده غذایی با مشکلاتی مواجه شده است. بسیاری هم بر این نکته تاکید دارند که بخش مهمی از این مشکلات را می‌توان با توزیع نهاده و گرانی نهاده‌های مرتبط دانست.

تداوم تولید فولاد با مدیریت هوشمند

بیست‌ودومین همایش و نمایشگاه فولاد پس از ۷ ماه تاخیر به‌دلیل ویروس کرونا آغاز به‌کار کرد. این همایش با حضور خداداد غریب‌پور، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو و جمعی از پژوهشگران، استادان، مدیران و کارشناسان فولاد و مشارکت مجتمع فولاد خراسان، دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ در محل دائمی همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.