«خاویار خزر» به آن‌سوی آب‌ها رفت

مازندران با داشتن بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ مزرعه پرورش ماهی، رتبه نخست کشور در تولید آبزیان را دارد و سالانه بخشی از این تولیدات روانه آن‌سوی آب‌ها می‌شود. اکنون کشورهای مختلف جهان نام مازندران را با «خاویار»، برند دریای خزر می‌شناسند و ماهی سفید، قره‌برون، قزل‌آلا و کیلکای مازندران نیز شهره آفاق شده است.

کرونا این شهر را به تعطیلی کشاند!

ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا در آخرین نشست خود اعلام کرد که تمام واحدهای صنفی استان یزد به جزو گروه یک به مدت سه روز تعطیل هستند.

همکاری دریایی، بندری و گردشگری توسعه می‌یابد

در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر تقویت همکاری در زمینه‌های دریایی، بندری و گردشگری در قالب انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک تاکید شد و همچنین تشکیل یک کارگروه تخصصی در دستورکار قرار گرفت.

نظارت جدی‌تر بر اشتغال گلخانه‌های یزد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در نشست خبری گفت: نهادهای نظارتی باید هرچه سریع‌تر نظارت خود را افزایش دهند و بر اشتغال گلخانه‌ها با دقت بیشتری نظارت کنند.

ضرورت رسیدگی به مشکلات تولید در سال «جهش تولید»

توسعه اقتصادی، کالای وارداتی و قابل خرید و فروش نیست. توسعه اقتصادی در بطن یک جامعه آگاه و دانش‌محور با افزایش تولید شکل می‌گیرد.

ناوگان حمل‌ونقل عمومی شیراز توسعه می‌یابد

محمدهادی هاشم‌پور با اشاره به اینکه با پیگیری‌های متعدد شهرداری شیراز مجوز انتشار اوراق مشارکت برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی شیراز از سوی بانک مرکزی صادرشده، از اختصاص ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار از محل بند «د» تبصره ۵ بودجه سال ۱۳۹۸کشور و با تضامین بانکی، برای توسعه زیرساخت‌های عمومی حمل‌ونقل شهری شیراز خبر داد.

بزرگ‌ترین واحد تولید کربنات سدیم خاورمیانه در فیروزآباد

آیین بهره‌برداری فاز نخست مجتمع کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد توسط رئیس‌جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور در محل اجرای طرح توسط مهدی صادقی‌نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مهدی فروردین نماینده مردم شریف شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین و سایر مسئولان نهادهای اجرایی استان و شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

سیمان شاهرود لوح تقدیر صنعت سبز گرفت

گزارش روند تولید کارخانه سیمان شاهرود و مراحل توسعه آن در نشست هیات‌مدیره و مدیران کارخانه سیمان شاهرود ارائه شد. علی‌اصغر خانی، نماینده شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز از کارخانه سیمان شاهرود بازدید کرد تا از نزدیک شاهد روند تولید و طرح‌های در دست اقدام و توسعه این کارخانه باشد.