تحقق ۱۹ درصد تعهدات در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه طرف هندی فقط به‌عنوان اپراتور و بهره‌بردار بندر چابهار متعهد به تجهیز و بهره‌برداری از بندر است، گفت: تاکنون ۱۹ درصد تعهد این شرکت هندی محقق شده است.

بهار ۱۴۰۰ با موج چهارم کرونا همراه شد

بهار ۱۴۰۰ با آغاز موج چهارم کرونا همراه شد. ورود استان‌های کشور یکی پس از دیگری به موج چهارم کرونا تایید شد.

حمایت از اقدامات بخش خصوصی برای انتقال آب به فارس

معاون امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه دولت از بخش خصوصی برای انتقال آب خلیج‌فارس به فارس حمایت گفت: صنایع این استان نیز مانند صنایع برخی دیگر استان‌ها برای اجرای این طرح باید برای تامین اعتبار مورد‌نیاز برای اجرای این پروژه اقدام به تشکیل گروه ویژه (کنسرسیوم‌) کنند.

جولان ویروس تاجدار در استان‌های ایران

تداوم افزایش شمار مبتلایان و بیماران بستری و به قرمز شدن وضعیت کرونایی در کشور سبب شد محدودیت‌های سفت و سختی در راستای حفظ سلامت شهروندان اعمال شود به طوری که بازار تهران نیز به جز واحدهای صنفی قرار گرفته در گروه یک از روز شنبه به مدت ۲ هفته تعطیل شد.

احیای ۱۵۵۷ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیای یک‌هزار و ۵۵۷ واحد راکد حاضر در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در طول سال ۹۹ خبر داد که حدود ۴ درصد بیش از برنامه تعیین‌شده در این زمینه بود.

۷ طرح فناورانه به بهره‌برداری رسید

نخستین سفر مسئولان کشوری به استان سمنان در سال ۱۴۰۰ به حوزه علم و فناوری اختصاص یافت تا ۷طرح پژوهشی و نوآورانه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، در این استان به بهره‌برداری برسد.

همکاری دولت و بخش خصوصی برای حمایت از تولید

شعار سال ۱۴۰۰ همچنان اهمیت تولید را نشان می‌دهد.

بهره‌برداری از راه‌آهن زاهدان به خاش در ماه‌های آینده

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به اینکه راه‌آهن چابهار به زاهدان پروژه بزرگی بوده که از نظر زیربنا برای استان لازم است در ماه‌های آینده بخش پروژه راه‌آهن زاهدان به خاش افتتاح خواهد شد.