آمار جهانی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته + جدول

طبق آخرین امار جهانی تاکنون ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور امریکا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۱ هزار بیمار جدید به مجموع ۳ میلیون و ۱۵۸ هزار مبتلا رسید.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۸۴۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵۵۲ هزار و ۱۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان تاکنون ۷ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۹۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور امریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۱ هزار و ۸۴۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۹۳۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۴ هزار و ۸۶۲ امریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل بعد از امریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۱ هزار و ۵۴۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۷۱۶ هزار و ۱۹۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۶۸ هزار و ۵۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۲۵ هزار و ۶۶۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷۶۹ هزار و ۱۵۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۱ هزار و ۱۵۱ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، پرو، شیلی، اسپانیا و انگلیس نیز به‌ترتیب با ۷۰۰ هزار و ۷۹۲، ۳۱۲ هزار و ۹۱۱، ۳۰۳ هزار و ۸۳، ۲۹۹ هزار و ۵۹۳ و ۲۸۶ هزار و ۹۷۹ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای مکزیک با ۲۷۵ هزار و ۳ و ایران با ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای امریکا، برزیل و هند به‌ ترتیب با یک‌میلیون و ۳۹۲ هزار و ۶۷۹، یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۴۶۷ و ۴۷۶ هزار و ۵۶۵ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۳ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

جدول-کرونا

 

 
منبع: تسنیم

چاپ