مذاکره روحانی و قالیباف برای بودجه ۱۴۰۰

سخنگوی دولت از برگزاری جلسه مشترک میان دولت و مجلس به‌منظور هماهنگی در راستای بررسی بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری در این زمینه اظهار کرد: به‌منظور هم‌اندیشی و گفت‌وگو درباره لایحه بودجه، جلسه‌ای مشترک بین رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی، با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس و برخی از اعضای هیات دولت برگزار می‌شود.

علی ربیعی با اشاره به مصوبات دولت گفت: در جلسه هفته گذشته هیات دولت به یک نگرانی اصحاب فرهنگ و رسانه پاسخ داده شد. اصحاب فرهنگ و رسانه دارای صندوق بیمه بیکاری شدند. هنرمندانی که یک سال حق بیمه خود را پرداخت کرده باشند، در صورت بیکاری حق‌بیمه دریافت خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد: منابع مالی مقرری بیکاری در بودجه سنواتی دولت دیده خواهد شد.

وی درباره جلسه ستاد اقتصادی سران قوا گفت: مقرر شد اعضای ستاد به‌طور منظم طی ماه آینده جلسه داشته باشند. همچنین موضوع حمایت از اقشار ضعیف جامعه مورد بحث قرار گرفت. رئیس مجلس به طرح معیشتی دولت و مجلس اشاره کردند و این دو طرح را مفید دانستند. همه سران قوا در این جلسه از اقدامات حمایتی و همه‌جانبه موضوع اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی حمایت کردند.

وی ادامه داد: محورهای موردنظر رهبر معظم انقلاب در جلسه پیشین ستاد مطرح و در جلسه درباره چگونگی اجرایی کردن آنها بحث و بررسی صورت گرفت. در این راستا گزارشی از اقدامات دولت برای انتشار اوراق مالی، فروش دارایی‌های دولت و نیز فروش سهام شرکت‌های دولتی، به‌علاوه چگونگی افزایش سرمایه‌گذاری و برخی موانع آن و نیز جهش تولید و رفع مشکل آن ارائه شد.

ربیعی افزود: در بخش دیگر جلسه مسئله امنیت سرمایه‌گذاری و ضرورت ایجاد اعتماد برای سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی مطرح شد و مورد بحث قرار گرفت. رئیس‌جمهوری نیز شرط موفقیت سرمایه‌گذاری و امنیت آن را تلاش هماهنگ هر سه قوه در جامعه دانست. وی ادامه داد: همچنین موضوع اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی مبتنی بر کوچک کردن دولت و چگونگی خصوصی‌سازی و واگذاری شرکت‌های دولتی و موانع اجرا شدن آن و حمایت‌های همه‌جانبه از آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


سخنگوی دولت ادامه داد: در این زمینه رئیس قوه قضاییه معتقد بود با اصلاح صورت گرفته در ساختار واگذاری‌ها و طی شدن روند قانونی این فرآیندها می‌توانیم امیدوار باشیم که اعتمادسازی موثری در میان صاحبان سرمایه و علاقه‌مندان به تولید ایجاد شود. سران سه قوه به‌طور مشترک بر تداوم اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی‌سازی‌ها و واگذاری‌ها و رفع موانع آن تاکید کردند. سخنگوی دولت با اشاره به میلاد حضرت مسیح گفت: پیشاپیش در نهایت مسرت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) بشارت دهنده توحید، صلح، مدارا و نوع‌دوستی و منادی رهایی انسان از اسارت نفس را خدمت همه مسیحیان جهان و مسیحیان کشورمان تبریک می‌گوییم.


چاپ