پاسخ همتی به اظهارات قالیباف:

واردکردن بانک‌مرکزی به مباحث سیاسی به صلاح نیست

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سخنان روز گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای توصیه نمی‌کنم و آن را به صلاح کشور نمی‌دانم؛ اعتقاد دارم توجه تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور باشد.

به‌گزارش ایلنا از روابط‌عمومی بانک مرکزی، در نامه عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک آمده است: 
جناب آقای دکتر قالیباف، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

«صبح روز یکشنبه حضرتعالی در نطق پیش از دستور مجلس درباره مشکلات اقتصادی کشور مطالبی را بیان فرموده و با اضافه کردن منطقه استقرار ساختمان بانک مرکزی این مطلب را القاء فرمودید که اگر درجست‌وجوی دلایل مشکلات اقتصادی هستید درکنار بقیه بخش‌ها در میرداماد (بانک مرکزی) هم باید آن را جست و نه در جرجیا و آریزونا. دوهفته پیش نیز متأسفانه بانک‌مرکزی را متهم به ایجاد خودتحریمی کردید. برای اطلاع حضرتعالی در دو سال و نیم گذشته بانک مرکزی در مقابل فشار حداکثری دولت امریکا، خط‌مقدم جنگ اقتصادی علیه کشورمان را مدیریت کرده و با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سد محکمی در مقابل توطئه گسترده امریکا و هم‌پیمانانش برای فروپاشی اقتصاد کشور بوده است. حضرتعالی به‌خوبی در جریان مسائل و مشکلات کشور هستید و چندبار نیز شخصا جناب‌عالی را در جریان مشکلات قرار داده و شرایط را در جلسات مختلف مجلس خدمت‌تان تشریح کرده‌ام.

 لذا، من واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای توصیه نمی‌کنم و آن را به صلاح کشور نمی‌دانم و اعتقاد دارم توجه تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور باشد. انتظار دارم، جناب‌عالی که در جریان همه امور قرار دارید، برای کمک به رویکرد بانک مرکزی در مقابله با این فشارهای اقتصادی، با سیاست‌های ضدتورمی و تلاش برای رونق تولید داخلی، همراه و همگام شوید.
 هدف از تحریر این مرقومه نیز صرفا تأکید به این نکته است که مردم عزیز بدانند اگر بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات امریکا دوخته بود، این‌گونه با قدرت در مقابل فشار حداکثری ایستادگی نمی‌کرد و این‌قدر نیز هدف حمله دشمنان قرار نمی‌گرفت. ان‌شاالله در فرصت مناسب مردم عزیز را درجریان مسائلی که بر بانک مرکزی گذشته، قرار خواهم داد. بارها عرض کرده‌ام ملت بزرگ ایران پیروز این میدان خواهند بود و این پیروزی قطعی است.»


امکان خرید اوراق مالی اسلامی در تمام روزهای معاملاتی

معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای از امکان خرید اوراق مالی اسلامی در تمامی روزهای معاملاتی بازار سرمایه خبر داد. 
به‌گزارش وزارت اقتصاد، پیش از این، تنها در یک روز «معاملاتی» در هفته، امکان خرید اوراق دولت در بازار سرمایه ازسوی نهادهای فعال در این بازار وجود داشت. 
در متن کامل اطلاعیه معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری وزارت امور اقتصادی و دارایی آمده است: «در ادامه اقدامات انجام‌شده برای تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی و به‌منظور مشارکت هر چه بیشتر نهادهای فعال در بازار سرمایه، حسب تمهیدات اتخاذشده ازسوی وزارت امور اقتصادی و دارایی متقاضیان خرید اوراق یادشده می‌توانند در تمامی روزهای معاملاتی از طریق بازار سرمایه نسبت به خرید اوراق یادشده اقدام کنند. یادآور می‌شود، پیش از این، خرید اوراق دولت در بازار سرمایه فقط در یک روز معاملاتی در هر هفته میسر بود. همچنین مشخصات اوراق یادشده و اطلاعیه‌های مربوط به آن، در سایت شرکت فرابورس ایران به نشانی الکترونیکی
 www.ifb.ir قابل مشاهده است.»بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتورسیکلت‌ها

بیمه مرکزی از اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها از ۱۵ آبان تا آخر اسفند خبر داد. به‌گزارش بیمه مرکزی، با موافقت رئیس مجمع صندوق تامین خسارت‌های بدنی درباره اجرای مجدد طرح بخشودگی جرایم بند(ب) ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ و در راستای کمک به آحاد جامعه به‌دلیل مشکلات ناشی از کرونا و نیز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ بیمه، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها از ۱۵ آبان تا ۳۰ اسفند بخشوده می‌شود. براساس این گزارش، موتورسواران دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، می‌توانند با خرید بیمه‌نامه با مدت اعتبار یک‌ساله از طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بهره‌مند شوند.


تلاش بانک مسکن برای ارتقای فرهنگ اجتماعی

مدیرعامل بانک مسکن همزمان با قدردانی از این بانک در سمپوزیوم بین‌المللی روابط‌عمومی، مهم‌ترین اقدامات این بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را تشریح و بر ضرورت تداوم این اقدامات تاکید کرد. به‌گزارش هیبنا، براساس رأی هیات داوران سمپوزیوم بین‌المللی روابط‌عمومی و هفدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط‌عمومی ایران، نشان ویژه مسئولیت اجتماعی، به‌دلیل توجه ویژه بانک مسکن به مسئولیت‌های اجتماعی و فراتر وظایف سازمانی و برگزاری پویش‌های فرهنگی و اجتماعی مشارکت فعال در امور اجتماعی عام‌المنفعه و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، علمی، خیریه و محیط‌زیست، به این بانک اعطا شد. 
همچنین براساس این گزارش، مسعود ایزدی، مدیر اداره کل حوزه مدیریت و ارتباطات بانک مسکن به‌عنوان مدیر برتر روابط‌عمومی به‌دلیل توفیقات موثر در دوران مدیریت روابط‌عمومی، طراحی نظام ارتباطی شایسته و اهتمام در توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های روابط‌عمومی در بانک مسکن معرفی و همچنین لوح سپاس کارشناس برتر روابط‌عمومی به معصومه شیری به‌عنوان کارشناس برتر به‌دلیل انجام اقدامات کارشناسی موثر در روابط‌عمومی اعطا شد.


 

انتصاب سرپرست اداره صادرات بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی در حکمی حسین چرخ‌انداز را به‌عنوان سرپرست اداره صادرات این بانک منصوب کرد. به‌گزارش ایرنا، حسین چرخ انداز به‌عنوان جایگزین صمد کریمی در اداره صادرات بانک مرکزی منصوب شده است. در هفته‌های اخیر، نرخ ارز رشد کرد که بانک مرکزی برای مقابله با این نوسانات، از حرکت دلار به سوی نرخ تعادلی حمایت می‌کند. مسائل مربوط به بازگشت ارز صادراتی از جمله مهم‌ترین حاشیه‌های مربوط به بازار ارز در ماه‌های اخیر بوده که بانک مرکزی تلاش کرد با صدور بخشنامه‌هایی، صادرکنندگان را ملزم به بازگشت ارز کند. با افزایش ورود ارز ناشی از صادرات، میزان عرضه ارز در سامانه نیما رو به افزایش گذاشته است.


خرید اعتباری با «آینده‌داران» از ایران‌مال

بانک آینده، با هدف ارزش‌آفرینی هر چه بیشتر و امکان خریدی آسان و متنوع برای مشتریان، طرح جدید خرید اعتباری خود با عنوان طرح «آینده‌داران۱» را معرفی می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی بانک آینده، تمام مشتریان بانک آینده که دارای انواع سپرده‌های سرمایه‌گذاری از جمله: سپرده‌های قرض‌الحسنه (جاری و پس‌انداز)، سپرده‌های بلندمدت شتاب، آینده‌ساز و واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق گسترش فردای ایرانیان باشند، می‌توانند تا ۲۲ آذر امسال، با ثبت‌نام در سامانه پیشخوان مجازی abpuls.ir یا با مراجعه به شعب بانک آینده، براساس موجودی حساب انتخابی، اعتباری بین ۱۰ میلیون ریال تا سقف ۱۰۰میلیون ریال، دریافت کرده، با مراجعه حضوری به فروشگاه‌های طرف قرارداد مرکز خرید بازار بزرگ ایران (ایران‌مال) و هایپراستار آن از مزایای این طرح، بهره‌مند شوند. بازپرداخت اعتبار درنظرگرفته‌شده در طرح «آینده‌داران۱» نیز تا زمان سررسید آن یعنی ۳۰ آذر به‌صورت رایگان و بدون دریافت سود خواهد بود؛ در صورت عدم‌تسویه اعتبار کارت در بازه‌زمانی اجرای طرح، میزان مصرف‌شده اعتبار کارت‌ها در اول دی محاسبه خواهد شد. بدین‌ترتیب که ۲۰درصد از کل اعتبار مصرف‌شده، به‌صورت رایگان و بدون سود از اصل اعتبار، بازگردانده خواهد شد و مبلغ باقیمانده در ۴ قسط تا تسویه کامل کارت از سوی مشتری پرداخت خواهد شد.


بیمه پارسیان پیشرو در ارائه خدمات هوشمند

در علم مشتری‌مداری نوین در دهه‌های اخیر، کیفیت تنها رضایت‌مندی مشتری تلقی نمی‌شود، بلکه عمل به تعهدات در وقت مقرر از دیگر آیتم‌های مهم در جلب رضایت مشتری است. 
به گزارش روابط‌عمومی بیمه پارسیان، در بیمه پارسیان سیستم یکپارچه مدیریت خدمات و مشتریان با کیفیت مطلوبی به حدی کارآمد عمل کرده که توانسته فرآیندهای بروکراتیک اداری را کوتاه‌تر کند.
 اقرار بیمه‌شدگان به خوبی گویای این موضوع ازسوی بیمه پارسیان است. تمامی این افراد بعد از دریافت خدمات بیمه‌ای به صورت باورنکردنی از کیفیت این خدمات شگفت‌زده شده‌اند و این سطح از مطلوبیت برای آنها ارزشمند و قابل‌تقدیر است. 
در علم مشتری‌مداری نوین در دهه‌های اخیر، کیفیت تنها رضایت‌مندی مشتری تلقی نمی‌شود، بلکه عمل به تعهدات در وقت مقرر از دیگر آیتم‌های مهم در جلب رضایت مشتری بوده و این موضوع از ویژگی‌های شاخص بیمه پارسیان است.


آمادگی بانک توسعه صادرات برای مرمت عتبات مقدسه

بانک توسعه صادرات به‌دنبال انعقاد تفاهمنامه منعقدشده با ستاد بازسازی عتبات عالیات برای مرمت و توسعه پروژه‌های عتبات مقدسه در خارج از کشور اعلام آمادگی کرد. 
به‌گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات ایران، برهمین اساس ایجاد زمینه و بستر مناسب برای مشارکت مالی اشخاص حقیقی و حقوقی در جذب و تامین هزینه‌های طراحی و ساخت، مرمت و توسعه پروژه‌های عتبات مقدسه در خارج از کشور و همچنین گسترش سطح کمی و کیفی همکاری‌ها در دستورکار قرار خواهد گرفت. براساس تفاهمنامه منعقدشده بین بانک توسعه صادرات ایران و ستاد بازسازی عتبات عالیات، بانک متعهد می‌شود خدمات مورد نیاز اجرای این تفاهمنامه را در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مربوطه و منطبق با مقررات و ضوابط جاری خود را ارائه کند. 
این تعهدات شامل قبول وجوه نقد اشخاص از طریق مراجعه به شعب و واریز به صورت برخط به حساب ستاد، تسهیل امر انتقال وجوه، تسهیل دسترسی ستاد به حساب‌های افتتاحی و سایر خدمات بانکی می‌شود. گزارش طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام و همکاری با بانک جهت تسهیل اخذ مجوزات مورد نیاز از نهادهای ذی‌ربط نیز از وظایف ستاد بازسازی عتبات عالیات است.


نقش مثبت چادرملو در توسعه یزد

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شرایطی که شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران وضع شده، توانسته ارزآوری قابل‌توجهی برای کشور داشته باشد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، محمدرضا دشتی‌اردکانی، درباره اهمیت و نقش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در توسعه اقتصادی منطقه و کشور گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تاثیر بسزایی را در کل استان یزد داشته و به‌ویژه در حوزه شهرستان اردکان، آثار اقدامات مثبت این شرکت مشاهده می‌شود. 

وی افزود: ما در بحث بیماری کرونا شاهد بودیم که شرکت چادرملو با تمام امکانات به میدان مبارزه با کرونا آمد و با کمک‌هایی که به بیمارستان‌های استان یزد و شهرستان اردکان داشت، توانستیم تا حدود زیادی این بیماری را که واقعا جان همه انسان‌ها را تهدید می‌کند، مدیریت کنیم. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم بیان کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در حوزه اشتغالزایی و درآمدزایی برای کشور بسیار خوش درخشیده است. این شرکت روی پروژه‌های مهمی سرمایه‌گذاری کرده که نمونه بارز آن انتقال آب خلیج‌فارس به فلات مرکزی ایران است. دشتی اردکانی درباره نحوه عملکرد مهندس ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: از زمانی که مدیریت جدید چادرملو اداره این شرکت را در دست گرفته، اقدامات مثبتی در امسال انجام‌شده و همچنین جلسات مختلفی را با ایشان برگزار کرده‌ایم و امیدواریم این شرکت بتواند به مطالبات مردم و نمایندگان استان عمل کند. وی با اشاره به ارزآوری شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شرایط تحریمی گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شرایطی که شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران وضع شده، توانسته ارزآوری قابل‌توجهی برای کشور و همچنین در مدیریت واردات بسیاری از کالاها اثرگذاری مثبتی داشته باشد.


شروع مقتدرانه فولاد خراسان در لیگ دسته اول والیبال

تیم والیبال «فولاد خراسان» که به نمایندگی از نیشابور در لیگ دسته اول والیبال ایران حضور دارد، در دومین دیدار هم حریف خود را با نتیجه ۳ به ۱ از پیش رو برداشت تا با کسب دو برد پیاپی و ۶ امتیاز از دوبازی نخست خود، شروعی امیدوارانه را برای صعود به لیگ برتر کشور پشت سر بگذارد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد خراسان، این شرکت در دومین دیدار خود در چارچوب لیگ دسته اول والیبال ایران، در سالن مهران مشهد، با پیروزی در ست‌های اول و سوم و چهارم با نتایج (۲۵-۲۱)، (۲۵-۲۱) و (۳۰ -۲۸) و واگذاری ست دوم (۱۷-۲۵)، در نهایت تیم شهرداری جوان ارومیه را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد تا با کسب پیروزی در هر دو بازی نخست، به‌عنوان مدعی جدی گروه ب، برای حریفان خود خط و نشان بکشد. نماینده نیشابور که با پیگیری کسری غفوری، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان امسال برای نخستین‌بار جواز حضور در رقابت‌ها را کسب کرده، دیروز و در نخستین بازی خود در این رقابت‌ها «سروقامتان همدان» را با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب کرده بود.


چاپ