دغدغه مسئولان رفع مشکلات معیشتی باشد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه همه مشکلات در داخل کشور و به‌دست توانای مردم قابل‌حل است، گفت: راهکار حل مشکلات اقتصادی در حوزه اقتصاد نهفته است و دنبال کردن راهکارهای سیاسی برای حل مسائل اقتصادی خطا است.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه با تقدیر از زحمات و تلاش‌های کادر درمانی کشور در صیانت از سلامت مردم در برابر ویروس کرونا، اظهار کرد: توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نباید در حد توصیه باقی بماند و باید از موضع حاکمیتی پیگیری شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم پرهیز مسئولان و فعالان سیاسی از حاشیه‌سازی‌ها، اظهار کرد: هرگونه حاشیه‌سازی ازسوی دست‌اندرکاران و سیاسیون که ما را از پرداختن به مسائل اصلی کشور بازمی‌دارد، امری مذموم و ناصواب است.
رئیسی از «توجه به معیشت» و «مقابله با کرونا و آفات آن» به‌عنوان مسائل اصلی کشور یاد کرد و گفت: دغدغه مسئولان باید رفع مشکلات معیشتی مردم، به‌ویژه در شرایطی باشد که ویروس منحوس کرونا کسب‌وکار بسیاری از افراد را مختل کرده است.
رئیس قوه قضاییه، قاچاق دارو و مشکل تامین دارو را از دیگر معضلات امروز کشور دانست و اظهار کرد: امروز مردم برای تهیه دارو با مشکل مواجهند و وجود داروهای تقلبی در بازار هم نگران‌کننده است.
رئیسی بر همین اساس تاکید کرد مسئولان باید موضوع تامین داروی موردنیاز مردم را با حساسیت پیگیری کنند و اجازه ندهند سوداگران و قاچاقچیان در این عرصه جولان دهند.
رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پایان تحریم ۱۰ساله تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران گفت: درباره برداشته شدن موانع معامله تسلیحاتی نباید به شکست سیاسی امریکا بسنده کرد و باید همه تحریم‌های ظالمانه امریکا و غربی‌ها علیه ملت ایران برداشته شوند.

رئیسی با بیان اینکه غربی‌ها باید متعهد به اجرای توافقات باشند اما روز به روز ظلم و ستم آنها بیشتر می‌شود، گفت: مسئله تولید قدرت در برابر نظام سلطه مهم است تا بتوان با دست پر در میدان مقابله با این زورگویی‌ها حاضر شد. سازکار هم این است که اقداماتی در جهت بی‌اثر کردن تحریم‌ها و تسهیل زندگی و معیشت مردم صورت گیرد. 

رئیس قوه قضاییه، «حق‌الناس» را مهم‌ترین موضوع سند امنیت قضایی عنوان کرد و گفت: «حق‌الناس» و «حقوق مردم» قبل از آنکه دستاویز مدعیان حقوق بشر باشد، آموزه نبی مکرم اسلام است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
رئیسی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی اجازه نمی‌دهد کسانی که به‌نحوی به بیت المال دست‌اندازی می‌کنند، آرام بگیرند و بازگرداندن همه متهمان اقتصادی و اموال به یغما رفته ملت را با قاطعیت و تا آخر دنبال می‌کند تا این اموال به خزانه کشور برگردد و در اختیار مردم قرار گیرد.


چاپ