قالیباف: در اقتصاد کارآمدی نداریم

محمدباقر قالیباف ضمن بیان این مطلب در افتتاحیه نمایشگاه هوافضای سپاه افزود: جنگ تمام شده اما جهاد در حوزه اقتصاد و فرهنگ وجود دارد. اگر در این عرصه هم درس بگیریم و با این انگیزه حرکت کنیم ظرفیت‌های کشور بسیار عظیم است. با فرهنگ و روحیه می‌توانیم در یک دوره پنج‌ساله پیش برویم تا گره‌گشایی در حوزه اقتصاد، معیشت و صنعت رخ دهد. قالیباف خاطرنشان کرد: ما باید فرصت‌ها را قدر بدانیم و مشکلات را حل کنیم زیرا مردم ما با تمام توان پای کار بودند و ما باید از کار آنها گره‌گشایی کنیم. ما در مجلس متعهد شده‌ایم و با این فرهنگ حرکت کرده و به حاشیه‌ها توجه نمی‌کنیم و اسیر حاشیه‌هایی که نشان داد برخی افراد اهل کار نیستند و گناهان گذشته خود را توجیه می‌کنند، نمی‌شویم. رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر امور خارجه عراق از حمله تروریستی امریکا به شهید سلیمانی به‌عنوان توهین به حاکمیت عراق یاد کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق گفت: حاکمیت، امنیت، استقلال و یکپارچگی عراق همواره مورد تاکید ایران است. ما معتقدیم عراق کنونی نقش مثبت، مهم و اثرگذاری در منطقه دارد. قالیباف در ادامه از دخالت امریکا در منطقه و حضور تروریست‌های داعش که ازسوی امریکا تقویت شدند، به‌عنوان آفت صلح و ثبات و رفاه عراق و منطقه یاد کرد.وی تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه تحت فشار امریکا به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پرداختند. بی‌تردید جهان اسلام نباید نسبت به این موضوع سکوت کند، چراکه موضوع فلسطین اولویت اول امت اسلامی است.

رئیس قوه مقننه کشورمان با تاکید بر اینکه ایران از عراق به‌عنوان کشوری اسلامی و همسایه‌ای مهم همواره حمایت می‌کند، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم، دولت و پارلمان عراق خروج امریکا که حضورش در منطقه ریشه ناامنی‌هاست، از این کشور است. وی افزود: حمله تروریستی امریکا علیه سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس توهین به حاکمیت عراق و نقض استقلال این کشور بود. شواهد نشان می‌دهد امریکا در منطقه به تقویت تروریست‌ها از جمله داعش پرداخته است.قالیباف افزود: امریکا در طول تاریخ از طریق خیانت به سایر کشورها، مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه همواره تثبیت صلح و امنیت در عراق و منطقه مهم‌ترین دغدغه جمهوری اسلامی ایران است، تنها راه‌حل مشکلات موجود در کشور عراق را خروج امریکا از این کشور دانست. رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت مجالس دو کشور از توسعه هر چه بیشتر روابط، به سفر اخیر نخست‌وزیر عراق به تهران اشاره کرد و با تاکید بر تداوم صادرات انرژی به عراق بر ضرورت پیگیری توافقات فیمابین از جمله لایروبی اروندرود و اتصال راه‌آهن بصره-خرمشهر به‌منظور تسهیل خدمات دو کشور تاکید کرد.


چاپ