ثمره ۴۰ سال مقاومت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در این پیام که ازسوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر مزار سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت شد، اظهار کرد: چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس فرصتی برای بازاندیشی در معارف دفاع مقدس، مجاهدت شهدا، ایثار جانبازان و صلابت آزادگانی است که از گرانبهاترین سرمایه زندگی خویش گذشتند تا حقانیت اسلام و انقلاب و عشق به ایران را به جهانیان نشان دهند. در متن پیام رئیس‌جمهوری آمده است: «در هفته دفاع مقدس، با پاسداشت مقام بلند شهیدان به مرور لحظات باشکوه از تاریخ ایران می‌نشینیم که درخشش این حماسه ملی، به نمادی از مقاومت و تسلیم‌ناپذیری برای همه آزادی‌خواهان جهان نبدیل شد. چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس فرصتی برای بازاندیشی در معارف دفاع مقدس، مجاهدت شهدا، ایثار جانبازان و صلابت آزادگانی است که از گرانبهاترین سرمایه زندگی خویش گذشتند تا حقانیت اسلام و انقلاب و عشق به ایران را به جهانیان نشان دهند. هفته دفاع مقدس یادآور پایمردی، آزادگی و جانفشانی ملتی است که با ایمان و عشق توانستند سال‌ها در برابر تهاجم و توطئه‌های دشمنان اسلام و ایران، مقاومت جانانه کنند و پیروزی پرشکوه‌شان را در صفحه تاریخ ماندگار نمایند.

در جبهه‌های جهاد و مقاومت شهدا و ایثارگران راه حق‌طلبی، عدالت‌خواهی و آزادی را ترسیم کردند و با شهادت و ایثار خود، مفاهیم و ارزش‌های متعالی اسلامی را تعمیق و ترویج نمودند. آنها مشعلی فروزان و الگویی همیشگی برای جامعه خویش و همه جوامع اسلامی و انسان‌های آزادی‌خواه جهان هستند. دفاع مقدس گنجینه‌های عظیمی را به ارمغان آورد که حضور سرداران شجاع و مردان برجسته در سنگر خدمت و جهاد از آن جمله است و ثمره 40 سال ایستادگی و مقاومت، بصیرت روزافزون ملت شهیدپرور ایران در برابر هجمه دشمنان است. سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از خیل دلیرمردانی بود که شجاعت و ایثارش در جبهه‌های حق علیه باطل و در نبرد با تکفیری‌ها و تروریست‌ها پیروزی‌های درخشانی را خلق کرد. حمایت و قدرشناسی مردم از رشادت‌ها و فداکاری‌های مدافعان حرم که تا آخرین قطره خون خود در دفاع از حریم اهل‌بیت ایستادگی کردند و حضور آگاهانه و حماسی مردم در همه صحنه‌ها جلوه‌های شکوهمندی است که همواره مشعل پرفروغ شهدا را فروزان نگاه داشته است. اینجانب با ارج نهادن به مقام والای همه شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس، این قهرمانان ملی و اسطوره‌های همیشه جاودان، از درگاه خداوند بزرگ برای تمامی ایثارگران و رزمندگان در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی تمامیت ارضی و حراست از میهن عزیزمان ایران، توفیق روزافزون مسألت دارم.»

بررسی طرح تحول مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول در مجلس برای کارآمدسازی هر چه بیشتر این طرح در جلسه غیرعلنی بررسی شد. به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته دفاع مقدس به ملت ایران و خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: امروز بخش اول جلسه براساس دستور هفتگی به مدت ۳ ساعت غیرعلنی بود. وی افزود: در این جلسه موضوعاتی در حوزه اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس و هم‌اندیشی با مرکز پژوهش‌ها، نمایندگان و کمیسیون‌ها صورت گرفت. قالیباف یادآور شد: همچنین طرح تحول در مجلس برای کارآمدسازی با اصلاح آیین‌نامه داخلی در دستور کار جلسه غیرعلنی بود. مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی موضوعات و مسائل داخلی را مورد بررسی قرار داد.


چاپ