پاسخ قاطع به هر اقدام عملی امریکا

به گزارش مهر، حسن روحانی در جلسه هیات دولت با اشاره به شکست امریکا در بازگرداندن قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران، اظهار کرد: ۳۰ شهریور سال ۱۳۹۹ یک روز به‌یاد ماندنی در تاریخ دیپلماسی کشور ما خواهد بود. امریکا به‌عنوان یک کشور زورگو در سطح جهان از دو سال و نیم قبل تلاش سرسختانه‌ای را برای تحمیل مجدد تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ملت ایران آغاز کرد. رئیس‌جمهوری گفت: کاری که امریکا در زمینه استفاده از مکانیسم ماشه شروع کرده بود، کار نامعقولی بود که برای هیچ کس در دنیا قابل‌پذیرش نبود؛ مثل اینکه کسی به طور رسمی از جمعی خارج شده و گفته من در این جمع نیستم، دو مرتبه بگوید من می‌خواهم از حقوق عضویت در این جمع استفاده کنم.

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: ما همواره گفته‌ایم که در برابر ملت ما یک راه بیشتر وجود ندارد و آن احترام به حقوق ملت ایران و با زبان تکریم سخن گفتن است. هر کسی بخواهد با قلدری با مردم ایران مواجه شود، پایان آن راه قطعا شکست خواهد بود و پاسخی نخواهد گرفت.
وی ادامه داد: من در اینجا لازم می‌دانم به‌عنوان رئیس‌جمهوری ایران اعلام کنم که اگر امریکا بخواهد از قلدری خود استفاده کند و حرف نادرستی که می‌گوید «من توانستم قطعنامه‌ها را برگردانم» که هیچ کس هم این حرف را قبول ندارد و در مقام عمل بخواهد اقدامی انجام دهد، حتما با پاسخ قاطع ما مواجه می‌شود.


چاپ