واکنش وزارت امور خارجه به خبر لغو تحریم‌ها

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه‌ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم‌های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی‌های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می‌گیرد.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران لغو می‌شود؟

یک منبع آگاه اعلام کرد: برای نشان دادن حسن نیت و بازگشت به توافق ۲۰۱۵ این تحریم‌های غیرهدفمند موقتا بسته می‌شود و اگر نتیجه‌گیری مثبت شد لغو آنها همیشگی خواهد بود و حتی موضوعات مورد گفت‌وگو افزایش می‌یابد چون باور بر این است که ایران بازیگر اصلی در منطقه است.

توجه به جوان‌گرایی و بکارگیری زنان در انتصابات

وزیر کشور با تاکید بر اهمیت دو مقوله جوانگرایی و استفاده از زنان در سمت‌های مدیریتی، میانگین سنی فرمانداران را ۴۰ تا ۴۲ سال و بخشداران را ۳۰ تا ۳۵ سال ارزیابی کرد و افزود: ۱۶ زن معاون استانداران کشور هستند که این رقم ۲ برابر زمان قبل است.

ردصلاحیت‌شدگان برای ۱۴۰۰ ثبت‌نام نکنند

سخنگوی شورای نگهبان درباره اعلام برخی اسامی برای ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، گفت: شورای نگهبان هنوز درگیر انتخابات نشده و در این زمینه ورود نکرده و اقدامی نیز انجام نداده است.

احتمال ناکامی امریکا در تمدید تحریم تسلیحاتی

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه برخی افراد در لبنان با تحریک خارجی به‌دنبال اغراض خاص هستند، گفت: اگر عده‌ای از افراد، گروه‌ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه تاثربرانگیز انفجار در بیروت را دستاویز اغراض و اهداف سیاسی قرار بدهند، غیرقابل قبول است.

وعده انتخاباتی ترامپ در مورد توافق با ایران

 رئیس جمهور آمریکا در جمع هوادارانش وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به توافق با ایران دست می‌یابد.

دولت‌ها، بانک‌ها و شهرداری مقصرند

سیدمصطفی میرسلیم، چهره آشنای سیاسی - اقتصادی است که این روزها به‌عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حضور دارد.

نباید توقع حل مشکلات در کوتاه‌مدت را داشت

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث‌هایی که درباره گشایش اقتصادی در جامعه مطرح است، گفت: نباید توقع حل مشکلات را در کوتاه‌مدت و یک هفته و ماه داشت، بلکه اثر اقدامات در فصل‌های پیش رو دیده خواهد شد.