کدخبر: 25773

خداحافظ سردار سازندگی...

پیش‌تر گفته بودیم معدنی‌ها منتظر خبر‌های خوب باشند. این مطلب عنوان یادداشتی بود که به مناسبت برگزاری دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی (IMSI۲) منتشر شد. حال امروز از خاطره آن روز می‌نویسم از خاطره حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این اجلاس، می‌نویسم خداحافظ سردار سازندگی.

نگاه به گذشته نشان می‌دهد، وی در کنار حرکت‌های سیاسی خود توجه بسیار به بخش معدن داشت شاید این موضوع باعث شد تا در میان فعالان این حوزه محبوبیت فراوانی داشته و آنها تلاش کنند تا ایشان به‌عنوان سخنران اصلی در دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی حضور یابد. اگر کمی به عقب‌تر برگردیم در سال ۱۳۷۱ آن مرحوم در آیین آغاز به‌کار فولاد مبارکه حضور پیدا می‌کند. بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این رابطه در پیام تسلیت خود می‌نویسد: «٢٣ دی‌ ٧١ نقطه درخشان حضور ایشان در این مجتمع عظیم صنعتی و شروع راهی سراسر موفقیت است. »
بخش خصوصی نیز گاه برای رفع مشکلات خود به سراغ ایشان می‌رفت تا در حضور وی حل مشکل کنند. نیمه مرداد سال ۹۳ سنگ‌آهنی‌ها نیز به دیدار ایشان رفتند تا مشکلات موجود در این حوزه را مطرح کنند. حال تمامی این اتفاقات به خاطراتی تبدیل شده که یادآوری آن چشمان را گریان می‌کند. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، سردار سازندگی، مرد بحران و آیت‌الله صبور در کنار رهبر کبیر انقلاب آرام گرفت و ایران را سیاه‌پوش کرد.

کتایون ملکی/ روزنامه‌نگار

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر