علی نعیمی: به گمانم برجام و لغو برجام را باید در خودمان جست‌وجو کنیم. در عملکرد کسی که نفع شخصی را بر سعادت جمعی ترجیح می‌دهد و تنها مراقب این است که خودش را به شکلی از مهلکه بیرون ببرد.

معرفی مایک پومپئو به عنوان وزیر امور خارجه بعدی امریکا الزاما به این معنی نیست که لغو برجام برای ترامپ در اردیبهشت آسان‌تر خواهد شد.

شیوه برخورد با مسئله آلایندگی، مدیریت آن و در اولویت قرار دادنش، نشانگر میزان تعهد و مسئولیت‌پذیری شرکت مس است که خوشبختانه با ظرفیت موجود، شرکت مس توان چشمگیری را به این مسئله اختصاص داده است. معتقدیم این مسیر ادامه دارد و مکلف به بهبودیم.

زلزله به‌طور تقریبی ۱۰ ثانیه احساس شد. اما میلیون‌ها نفر به خیابان ریختند. نیمه برهنه، با دست خالی، بدون سوئیچ ماشین، سند خانه، دسته چک و حتی مدارک شناسایی... میلیون‌ها نفر همه آن چیزهایی را که یک عمر برای داشتن‌شان جنگیدند، عرق ریختند یا خون دیگران را در شیشه کردند، بدون لحظه‌ای درنگ رها کردند و فقط جان ناقابل را برداشتند و به خیابان زدند...

زلزله اندوهبار کرمانشاه موجب جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز، مجروح شدن تعدادی دیگر و تخریب گسترده کاشانه مردمی و زیرساخت‌های عمومی و واحدهای تولیدی شد.

خصوصی‌سازی در ایران با شکست روبه‌رو شده است، چراکه پس از اجرای این سیاست در دو دهه گذشته هنوز شاهدیم که نه‌تنها سهم بخش خصوصی از اقتصاد ایران افزایش نیافته، بلکه تصدی‌های دولت نیز با کاهش روبه‌رو نبوده است.

در ایران امروز نفت کالایی استراتژیک است، اما از نگاه من ما باید به سمتی پیش برویم که این کالای استراتژیک تبدیل به کالایی تجاری شود، یعنی پشت ویترین قرار بگیرد و منتظر مشتری بماند.

همه شواهد نشان می‌دهد ترامپ برجام را تایید نمی‌کند و چالش‌های جدیدی ایجاد می‌شود. مناقشه در کنگره امریکا، مناقشه امریکا و دیگر کشورهای حامی برجام و مهم‌تر از آن مناقشه‌ای در ایران درباره آنکه پس از برجام چه باید کرد.

چند روز است به صحبت‌های آقای رئیس‌جمهور درباره اهمیت اصلاح نظام‌آموزشی کشور فکر می‌کنم. ایشان گفته «اصلاح نظام‌آموزشی باید به‌گونه‌ای باشد که دانش‌آموز پس از فراغت از تحصیل حداقل یک کار و مهارت آموخته باشد».

صفحه1 از223

روزنامه امروز

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر