فولادهرمزگان پیشرو در فرهنگ کار و تلاش

خدمات و فعالیت‌های شرکت فولاد هرمزگان از همان بدو تاسیس، در حوزه‌های فرهنگی شامل فرهنگ عمومی، سازمانی و کار و تلاش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است؛ به همین علت افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش در شرکت فولاد هرمزگان نمادی است که نشانگر روح حاکم بر قامت استوار این شرکت در این حوزه است.

اساسنامه این مجموعه شامل ۱۴ ماده و یک تبصره است. این اساسنامه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنظیم و در این اساسنامه خانه فرهنگ کار و تلاش این‌گونه تعریف شده است: خانه فرهنگ کار و تلاش مراکزی هستند که به‌منظور رصد مولفه‌های فرهنگ کار و ترویج برنامه‌های مربوط به آن فعالیت می‌کنند. از میان اهداف ۲۰‌گانه‌ای که برای خانه‌های فرهنگ کار و تلاش ذکر شده می‌توان به موارد توانمندسازی نیروی کار از لحاظ روحی و جسمی، ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی، ترویج کسب روزی حلال، تقویت زمینه‌های ابتکار و خلاقیت نیروی کار، ایجاد و تقویت نشاط اجتماعی، بهبود اخلاق کاری، ترویج فرهنگ بهره‌وری و اثربخشی و مهارت‌آموزی اشاره کرد.

در اساسنامه خانه فرهنگ کار و تلاش ۱۹ وظیفه پیش‌بینی شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به آشنایی نیروی کار بالقوه و عادی با فضای کار و تلاش، توانمندسازی نیروی کار از طریق انجام آموزش‌های متنوع و مرتبط، رصد برنامه‌های فرهنگی، تبیین و معرفی فعالیت‌های نیروی انسانی مولد، ارائه راهکارهای افزایش توان رقابتی کارخانه، ترویج حمیت سازمانی و... نام برد. اکنون در سطح استان هرمزگان ۵۷ خانه فرهنگ کار و تلاش از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاسیس شده که یکی از مهم‌ترین آنها خانه فرهنگ کار و تلاش شرکت فولاد هرمزگان است.

ایفای نقش فعال و موثر شرکت فولاد هرمزگان و کارکنان تلاشگر و سختکوش این مجموعه در هر رده و سمت سازمانی در خلق عملکردهای برجسته، افزایش بهره‌وری و ایجاد محیط کاری ایمن و سالم، همگی از مصادیق و ابعاد فرهنگ کار و تلاش هستند. درحال‌حاضر فعالیت‌های متنوعی در واحدهای گوناگون در حال انجام است، از جمله واحدهای خدمات عمومی، روابط‌عمومی، آموزش و توسعه منابع انسانی، اداری، امور ورزش و... که همگی بخشی از فعالیت‌های مرتبط با اساسنامه خانه فرهنگ کار و تلاش هستند.

مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده از منظر شاخص‌های عملکردی عبارتند از؛ کسب ۴ رکورد پیاپی درباره با میزان تولید در ۵ ماه گذشته، روند کاهشی نسبت عیوب گرم تختال طی ۴ سال گذشته، افزایش ۳۰ درصدی میزان آماده‌به‌کاری کوره‌های قوس طی ۳ سال گذشته و روند کاهشی ۴ ساله مصرف نسوز در کوره‌های قوس. اقدامات اجرایی‌شده آموزشی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ عبارتند از؛ ایجاد فرصت‌های یادگیری هدفمند، افزون‌بر ۱۳۰۰۰۰ نفرساعت با سرمایه‌گذاری حدود ۶۰ میلیارد ریال برای کارکنان، برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب با نیاز خانواده‌های کارکنان فولاد هرمزگان؛ حدود ۴۰۰۰ نفر ساعت با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ میلیارد ریال، تاسیس و توسعه باشگاه مدرسان داخلی با بیش از ۱۰۰ نفر مدرس آموزش‌دیده با نرخ پوشش حدود ۴۰ درصد دوره‌های آموزشی در حوزه شایستگی‌های تخصصی، پذیرش حدود ۶۰ نفر کارآموز و معادل ۱۳۰۰۰ نفر ساعت آموزش.

فعالیت‌های انجام‌شده از نگاه استراتژی‌های منابع انسانی عبارتند از؛ برگزاری نظرسنجی سالانه از کارکنان، ارزیابی و بهبود فرهنگ سازمانی، تدوین و پیاده‌سازی نظام جامع ارتباطات با کارکنان، جاری‌سازی کدهای رفتاری براساس ارزش‌های سازمانی، ارتقا و انتصاب افزون‌بر ۲۰ نفر از سطوح مدیریتی منطبق با مدل شایستگی، تدوین مدل شایستگی کارکنان با محوریت ارزشمندی کار و تلاش متعهدانه، ارزیابی بیش از ۴۷۰ نفر از کارکنان براساس مدل شایستگی و اجرای برنامه‌های توسعه فردی.
در ادامه ارزش‌های مطلوب و بنیادین سازمانی مورد توجه قرار گرفتند که عبارتند از: همکاری و کار گروهی، مشتری‌مداری، صداقت و درستکاری، ایمنی و کیفیت زندگی کارکنان، شفافیت و پاسخگویی، یادگیری و بهبود مستمر و مسئولیت‌پذیری اجتماعی.

در پایان باید خاطرنشان کرد که فعالیت‌های متعددی در حوزه‌های فرهنگی، رفاهی و اجتماعی برای کارکنان و خانواده‌های آنها اجرایی‌شده که عبارتند از: تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، برگزاری و حضور فعال و موثر در رویدادهای قرآنی، برگزاری مراسم به مناسبت اعیاد و شهادت‌ها در سطح شرکت، برگزاری جشن ویژه و تجلیل از دانش‌آموزان و دانشجویان ممتاز، بزرگداشت روز زن و برگزاری مراسم عفاف و حجاب و جشن بندگی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از طریق توزیع کتاب و برگزاری رویدادهای مرتبط و برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه‌های مطلوب برای خانواده‌های کارکنان (مسابقه آشپزی، اردوهای تفریحی‌علمی و بازدید خانواده‌ها از شرکت).

امین رنجبرفرد/ مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان


چاپ