کارنامه درخشان فروش فولاد هرمزگان

چندی پیش بیست‌وسومین همایش رتبه‌بندی و معرفی ۱۰۰ شرکت برتر ایران (IMI۱۰۰) برگزار شد. این رتبه‌بندی شرکت‌های برتر را از بین بنگاه‌های اقتصادی شناسایی می‌کند.

مهم‌ترین شاخص در این رتبه‌بندی میزان درآمد و فروش شرکت‌ها است. در این ارزیابی که براساس میزان عملکرد شرکت‌های صنعتی در سال ۹۸ انجام شد شرکت‌های پتروشیمی، فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی و چندرشته‌ای صنعتی مقام نخست تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

در ادامه باید خاطرنشان کرد که علاوه‌بر شاخص درآمد و میزان فروش، مولفه‌های اشتغالزایی، ارزش‌افزوده، میزان دارایی‌ها، سودآوری شرکت‌ها، صادرات، ارزش بازار و... نیز مورد بررسی قرار گرفت. شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یکی از ارکان فولادسازی کشور در حاشیه خلیج فارس در طول سال‌های گذشته در این ارزیابی شرکت کرده و همواره در تلاش بوده تا جایگاه خود را ارتقا دهد. این مجموعه با تکیه بر توانمندی‌های خود توانسته در گروه فلزات اساسی رتبه ششم را از آن خود کند.

در همین حال در رتبه ۴۵ در میان ۱۰۰ شرکت برتر قرار گرفته است. انتظار می‌رود رتبه این مجموعه فولادی در ارزیابی سال آینده و با بررسی مشخصات فروش این شرکت در سال ۹۹، بهبود یابد. در ادامه باید خاطرنشان کرد که عموما شرکت‌های پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بیشترین فروش را از آن خود می‌کنند اما مجموعه‌های فلزی نیز در طول سال‌های اخیر کوشیده‌اند تا رتبه خود را در این ارزیابی ارتقا بخشند.

بر همین اساس نیز گروه فلزات اساسی در بیست‌وسومین همایش رتبه‌بندی و معرفی ۱۰۰ شرکت برتر ایران در رده سوم قرار گرفت.

این مجموعه در تلاش است تا برای ارتقای درآمد و فروش خود با اجرای اقدامات مختلفی همچون توسعه سبد محصول، توجه به تولید محصول با گریدهای مختلف، ارتباط با مشتری و کسب رضایت خریداران، میزان درآمدهای حاصل از فروش خود را افزایش دهد و بدین ترتیب در جایگاه برتری در این ارزیابی قرار گیرد.

رضا صفریان/ مدیر روابط‌عمومی شرکت فولاد هرمزگانچاپ