اولویت‌های راهبردی بانک توسعه صادرات

باردیگر ۲۹ مهر روز ملی صادرات را پشت‌سر گذاشتیم. در سالی که با نام جهش تولید، مسئولیت سنگینی بر دوش کنشگران عرصه تجارت خارجی کشور قرار دارد.

در شرایط تشدید فشارهای یک‌جانبه امریکا بر ایران اسلامی و با وجود کاهش صادرات نفت در یک سال گذشته، شاهراه‌های حیاتی اقتصاد ایران همچون گذشته به مبادلات بازرگانی و رفع نیازهای تجاری در حوزه صادرات غیرنفتی
 می‌پردازند. 

بانک توسعه صادرات ایران به‌عنوان تنها مؤسسه مالی دولتی در هیات اگزیم‌بانک کشور با هدف حمایت دولت از صادرات تاسیس شده و علاوه بر استفاده از منابع خود که نیازمند افزایش از سوی دولت است، اقدام به انعقاد قراردادهایی با صندوق توسعه ملی کرده و به تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به بنگاه‌های صادرات محور مبادرت می‌ورزد. 

تلاش در مسیر ارتقای بانکداری شرکتی، رصد تحولات بین‌المللی و ابداع راهکارهایی برای برون‌رفت از تحریم‌ها، تامین مالی پروژه‌های ملی و سرمایه‌گذاری در طرح‌های خارج از کشور و مشاوره به صادرکنندگان به‌منظور رفع تعهد صادراتی از جمله برخی فعالیت‌های این مجموعه به‌منظور حمایت از صادرات است. 

اولویت‌های راهبردی ما در بانک توسعه صادرات ارائه تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی و مناسبی است که با سود میانگین پایین‌تر به صادرکنندگان اعطا شود. 
همواره تاکید کرده‌ایم «بانک توسعه صادرات خانه همه صادرکنندگان کشور است» و این باور را با دعوت از آنها در خانه خود یا با حضور در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به‌منظور تعامل با صادرکنندگان بخش خصوصی محقق ساخته‌ایم.
صادرکنندگان به‌عنوان سربازان این جنگ اقتصادی با تامین ارز مورد نیاز کشور برای واردات محصولات مورد نیاز از یک سو و مجموعه بانک توسعه صادرات به‌عنوان یاریگر آنها از سوی دیگر، همت والای خود را به‌کار گرفته‌اند تا روند مبادلات تجاری و اقتصادی کشور به مطلوب‌ترین وجه ادامه یابد. 

روز ملی صادرات بهانه‌ای است برای تشکر مجموعه بانک توسعه صادرات از ناخدایان کشتی صادرات که دریای صعب و پرتلاطم تجارت را درمی نوردند تا توشه مقصود را به سرمنزل آبادانی و توسعه ایران اسلامی برسانند.

علی صالح‌آبادی - مدیرعامل بانک توسعه صادرات


چاپ