نقش اتحادیه‌های کارگری در بهره‌وری

کارایی و عملکرد کارکنان در کارگاه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل، آموزش است که سبب افزایش توانایی کارکنان می‌شود.

کارکنانی که تجربه بیشتری دارند تمایل به عملکرد بهتری داشته چراکه افزایش مهارت ناشی از تجربه کار بیشتر است. آموزش علاوه‌بر تاثیر بر نیروی کار بر بازده سرمایه‌گذاری هم تاثیر دارد. عملکرد سازمانی کاملا وابسته‌به کارایی و عملکرد کارکنانی دارد که در آن سازمان اشتغال دارند. سرمایه نیروی انسانی نقش مهمی در رشد و توسعه کارگاه‌ها ایفا می‌کند. برای بهبود عملکرد سازمان و کارایی نیروی کار، آموزش‌هایی به کارکنان سازمان داده می‌شود.
توسعه نیروی کار می‌تواند به‌عنوان یک روند و فرآیند سازمانی تعریف شود که در آن کارکنان با حمایت کارفرما برای ارتقای مهارت‌های خود برنامه‌های آموزشی مختلفی را پشت‌سر بگذارند. در واقع توسعه نیروی کار ابتکار عمل مشترک کارکنان و کارفرما برای افزایش مهارت و دانش موجود کارکنان را به‌دنبال دارد؛ دانشی که به‌روز است و سبب ارتقای صلاحیت کارکنان می‌شود.
نگرش سازمانی سهم بسزایی در عملکرد و اهداف سازمانی دارد. براساس ارزیابی‌ها، رفتار و رویکرد مدیران به آنها کمک می‌کند تا از منابع و امکانات با موفقیت و شایستگی استفاده کنند. نهادها و اتحادیه‌های کارگری یکی از منابع مهم به‌شمار می‌رود که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. اتحادیه‌های کارگری می‌تواند به‌عنوان پلی ارتباطی، بین کارکنان و مدیریت سازمان‌ها عمل کند. آنها می‌توانند به‌وسیله مذاکره با کارفرما در مورد بسته‌های رفاهی بهتر برای کارکنان که شامل دوره‌های ترفیع و پیشرفت آنها است توافق کنند.
تجربه نشان داده اگر محیط کار مساعد باشد و کارفرمایان و مدیران بنگاه‌ها انعطاف بیشتری در مقابل مطالبات و خواسته‌های کارکنان از خود نشان دهند بهره‌وری و کارایی کارکنان افزایش چشمگیری خواهد داشت.
بررسی‌ها نشان می‌دهد تطابق نداشتن بین مهارت‌های ایجاد شده و مهارت‌های مورد نیاز در بازار کار چالش اشتغال را به‌وجود می‌آورد بنابراین نقش آموزش بسیار حیاتی و کارساز است. تغییرات و نوسانات بازار مستلزم داشتن نیروی کار ماهر و آگاه است؛ از این‌رو برای رفع این چالش حضور فعال هر دو طرف یعنی کارفرما و نیروی کار الزامی است.
آموزش و توسعه جنبه مهم مدیریت منابع انسانی است. برای هر بنگاه و سازمانی مهم است که کارکنان ماهر و توانمندی برای عملکرد بهتر داشته باشد. آموزش و توسعه فرصت‌هایی را برای کارکنان فراهم می‌کند تا زندگی شغلی بهتری داشته باشند و موقعیت و جایگاه بالاتری را در سازمان کسب کنند. با این اقدامات کارایی بنگاه‌ها افزایش می‌یابد. کارکنان، سرمایه و دارایی یک سازمان به‌شمار می‌روند که هر چقدر دانش و مهارت بیشتری داشته باشند عملکرد سازمان ارتقا می‌یابد.
منابعی که برای آموزش و توسعه نیروی کار استفاده می‌شود اتلاف و هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای اثربخشی و کارایی بنگاه‌هاست. کارفرمایانی که تلاش می‌کنند برای کارکنان خود آموزش‌هایی را تدارک ببینند این کار را به‌صورت یک نظم و دستورالعمل مداوم انجام می‌دهند.
زمانی که بنگاه‌ها دغدغه‌ها و ذی‌نفعان زیادی دارند نقش اتحادیه‌های کارگری برای حمایت از کارکنان بسیار با اهمیت‌تر خواهد بود.
مدیریت ممکن است اقداماتی انجام دهد که حقوق کارکنان را تحت‌شعاع قرار دهد و به آنان آسیب برساند.
 کارکنان به امنیت شغلی و محیط کار ایمن نیاز دارند و ممکن است برخی اقدامات مدیران باعث نارضایتی کارکنان شود، در چنین شرایطی است که اتحادیه‌های کارگری برای حفظ حقوق کارکنان وارد عمل می‌شوند.
حمید حاج‌اسماعیلی - کارشناس حوزه کسب‌وکار


چاپ