کدخبر: 29138

بازگشت‌بازنشستگان به کار به صلاح نیست

زهرا ساعی - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: بازگشت دوباره بازنشستگان به کار به صلاح جامعه نیست با همکاری برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح ممنوعیت اشتغال بازنشستگان به امضا رسید و مقرر شد برای اشتغال دوباره بازنشسته‌های کشور ممنوعیت قانونی درنظر گرفته شود البته در حال حاضر این ممنوعیت تصویب شده است اما یکسری تبصره برای این طرح مطرح شده که تاحدودی دایره شمول آن را افزایش می‌دهد.


با توجه به وضعیت بحرانی اشتغال در کشور به نظر می‌رسد راه منطقی و درست و عادلانه این باشد که از نیروی جوان استفاده شود، ایران کشوری است که جمعیت جوان و تحصیلکرده و متخصص و فعال بی‌شماری دارد به طوری که در هر رده سنی جوانان نخبه، کارمند، کارشناس، مشاور بسیار دیده می‌شود، بنابراین بکارگیری بازنشستگان در رده‌های مدیریتی در کشور، اجحاف در حق جوانان است و با بکارگیری آنها راه را برای ورود فکر و ایده جدید، انرژی جدید، نگاه جدید و... می‌بندیم.
در حال حاضر فناوری و بسیاری از علم‌ها به روز شده است به طوری که دنیا هر روز در حال تغییر و تحول است. امروز با ۱۰ سال و ۳۰ سال گذشته بسیار متفاوت است.
رویکرد کشورها در عرصه‌های بین‌المللی و حتی ملی تغییر کرده بنابراین نیازمند تغییر فکر جدید هستیم و در کنار آن انرژی پویا و فعالی که جوانان کشور ما دارند چون در دوران جوانی با انگیزه و پر انرژی هستند و خلاقیت و ایده فراوان دارند تمام این موارد را در کنار هم بگذاریم منطقی و عقلانی این است که از قشر جوان در رده‌های سنی مختلف و در رده‌های شغلی مختلف استفاده کنیم. متاسفانه در حال حاضر تا حدودی اعتماد نسل اول و دوم نسبت به نسل سوم و چهارم بسیار پایین است، همین موضوع یک خطر برای جامعه به شمار می‌رود. مشکلات کشور به‌دست جوانان با ایده‌ها و خلاقیت‌های نو حل خواهد شد.
تا زمانی که از نگاه و ایده‌های جوانان استفاده نکنیم مشکلات برطرف نخواهد شد. باید از تجربه بازنشستگان به عنوان مشاور در سازمان‌های مختلف استفاده شود چون تجربه چیزی نیست که بتوانیم آن را خریداری کنیم بلکه تجربه به مرور زمان ایجاد می‌شود و بسیار ارزشمند است. در این زمینه باید بخش‌های مهم و اجرایی کشور را به‌دست جوانان در رده‌های سنی ۴۰ تا ۴۵ بسپاریم و فرصت‌ها را برای جوانان که بتوانند وارد عرصه عمل شوند ایجاد کنیم. 

روزنامه امروز

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر