خواجه شیراز فرموده است: چرخ فلک برهم زنم ار غیرمرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

 براساس یک عادت زشت و خودپسندانه، به‌طور معمول در پایان هر سال، تحلیلی از وضعیت اقتصاد سیاسی کشور می‌نوشته‌ام و پیش‌بینی‌هایی از آینده می‌داده‌ام،

 سایت دانشگاه ملبورن را نگاه کنید! می‌گوید من یک engaging university هستم که نسبت به حل مسائل ایالت که اصلی‌ترین آن آب است، تعهد دارم.

علی نعیمی: مثل همه آن فیلم‌های ژانر شادی که کل بدبختی‌ها و مصیبت‌ها و بالا و پایین زندگی را در ۱۰ دقیقه پایانی با یک مراسم عقد و عروسی و رسیدن دختر و پسر جوان فیلم به یکدیگر با خوشی و شادی تمام می‌کند،

شاید آن روزی که نخستین تلاش‌ها برای تاسیس ذوب‌آهن آغاز شد و رویای دیرین ایرانیان از زمان سلسه قاجار به ثمر نشست، در ذهن هیچ کس نمی‌گنجید که روزگاری این غول دشت طبس به این نقطه برسد و چندین دهه تلاش بی‌وقفه را که آثار هر روزش بر پیکر آهنین آن باقی است، پشت سر گذارد.

آخرین هفته کاری بورس در سال۹۶ با خروج نقدینگی از این بازار و تزریق آن به بازار اوراق به پایان رسید. بازار سهام در هفته‌ای که گذشت تحت‌تاثیر ۲ عامل تسویه‌های اعتباری و کاهش بازارهای جهانی زیرفشار نزولی قرار داشت و فشار فروش در ۳ صنعت بزرگ فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و فرآورده‌های نفتی مشهود بود.

مجتبی لشکربلوکی / اقتصاددان: حدود ۱۰۰ سال پیش جانورشناسی برجسته با پدیده‌ای عجیب روبه‌رو شد؛ یک دایره ۴۰۰متری از مورچه‌ها را مشاهده کرد که در حال چرخیدن دور خودشان بودند و حدود ۲/۵ ساعت طول می‌کشید تا هر مورچه یک دور کامل بزند.

صفحه1 از481

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر