سه‌شنبه 04 اردیبهشت 1403 - 23 Apr 2024
کد خبر: 102310
تاریخ انتشار: 1402/10/19 11:06

مناف هاشمی: حضور ۱۶ رشته ایران در المپیک پاریس را پیش‌بینی می‌کنیم

دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ۱۶ رشته صاحب سهمیه المپیک شوند.
مناف هاشمی: حضور ۱۶ رشته ایران در المپیک پاریس را پیش‌بینی می‌کنیم

 مناف هاشمی در مورد مصوبات سی و یکمین هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بیان کرد: سه دستور رسمی داشتیم و دو دستور خارج از دستور جلسه رسمی بود. جلسه فوق‌العاده ای را هفته آینده داریم چون دو بحث مهم را نتوانستم به نتیجه برسانیم. اول بحث در مورد کاروان المپیک ۲۰۲۴ پاریس بود و گزارشی را به عنوان  مسئول  کاروان ارائه دادم. اقدامات و جلسات سه ماه آینده را اعلام کردم. همچنین گزارشی را حوزه بین الملل و مرکز نظارت بر تیم های ملی ارائه کرد. حدود ۱۶ رشته را پیش بینی می‌کنیم که سهمیه المپیک بگیرند که کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، قایقرانی، تیراندازی، دوچرخه‌سواری، صخره نوردی، تیروکمان و شمشیربازی نمونه آنها هستند. حتی احتمال کم می دهیم والیبال هم سهمیه بگیرد.

هاشمی افزود: برخی فدراسیون ها باید تلاش بیشتری برای گرفتن سهمیه المپیک کنند. رقابت بین کشورها برای گرفتن سهمیه و وایلدکارت سنگین است. پیش‌بینی مرکز نظارت این است که ۱۶ رشته و  ۳۵ نفر سهمیه بگیرند و به نظر می رسد کاروان جمع و جور و کیفی‌تری داریم. البته اگر والیبال سهمیه بگیرد، ۱۲ نفر هم اضافه می‌شوند.

وی در مورد تصویب پاداش پای سکوی مدال آوران المپیک گفت: به جهت اینکه به این دستور جلسه نرسیدیم و از دستور خارج شد، توضیح نمی‌دهم تا اعلام هر گونه عدد و رقم خاطر دوستان را مکدر کند. در جلسه آینده اخبار خوبی خواهم داشت. برای کادرفنی، کادرسرپرستی و فدراسیون ها نکاتی مد نظر است که جلسه بعد اعلام می‌شود. 
همچنین آقای باران چشمه رییس فدراسیون زورخانه ای گزارشی از برنامه های خود داد و درخواست کمک و افزایش بودجه داشتند. 

منبع:برنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4jwjzo