دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 - 20 May 2024
کد خبر: 88454
تاریخ انتشار: 1402/04/05 06:16
رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

شهدا قهرمانان کشورند؛ اهالی هنر برای نسل جوان الگوسازی کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار صدها نفر از پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا، شهیدان را قهرمانان برتر تاریخ کشور خواندند و با تبیین جایگاه عالی خانواده شهدا از زاویه‌های مختلف «قرآنی»، «جهادی»، «انسانی» و «اجتماعی»، اهالی هنر و رسانه را به تلاش هرچه بیشتر در زنده نگه‌داشتن هنرمندانه یاد شهدا و الگوسازی برای نسل جوان فراخواندند.
شهدا قهرمانان کشورند؛ اهالی هنر برای نسل جوان الگوسازی کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از زاویه «ارزش‌گذاری قرآنی»، پدران، مادران و همسران شهدا را دارای فضیلتی بیشتر از دیگر مومنان و مصداق صابرانی برشمردند که خداوند بر آنان صلوات و رحمت می‌فرستد.

ایشان، گذشت پدران و مادران از فرزندان دلبندشان و گذشت همسران شهیدان از محبت عاشقانه و آتشین به همسران‌شان را اوج نیکوکاری و انفاق در راه خدا دانستند و افزودند: خانواده‌های شهیدان نمونه بارز جهاد با نفس هستند؛ چرا که با مبارزه و غلبه بر میل و محبت و اشتیاق خود به فرزندان و همسرانشان، آنها را راهی میدان جهاد کردند.

رهبر انقلاب، همه کسانی را که به‌نحوی از رزمندگان دفاع مقدس پشتیبانی می‌کردند، شریک مجاهدت‌های آنان خواندند و گفتند: در این میان، کسانی که میوه‌های دل‌شان و همسران محبوب‌شان را در جهاد فی‌سبیل‌الله همراهی و کمک کردند، نقش بارزی در پیروزی حماسه دفاع مقدس دارند که متاسفانه این جهاد بزرگ پدران، مادران و همسران شهیدان تاکنون موردغفلت قرار گرفته است.

ایشان رنج و درد خانواده‌های شهدا در فقدان عزیزان‌شان را تمام‌ناشدنی، اما مایه عظمت و عزت دانستند و افزودند: از این زاویه نیز، پروردگار علو درجات را نصیب این انسان‌های صبور و شکور می‌فرماید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پدران، مادران و همسران شهدا را گنجینه بی‌نظیر یاد و خاطرات شهیدان قهرمان «دفاع مقدس، امنیت، دفاع از حرم و عتبات و مقابله با حوادثی نظیر حوادث سال گذشته» خواندند و افزودند: رفتار این قهرمانان، برجستگی‌های اخلاقی، سبک و تحولات زندگی آنان برای جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان الگوساز است که انتشار خاطرات خانواده‌های شهدا در این الگوسازی نقش مهمی خواهد داشت.

ایشان، انقلاب اسلامی را نجات‌دهنده ایران از سقوط به دره «انحطاط اخلاقی، دینی و سیاسی» خواندند و افزودند: جوانان کشور بعد از پیروزی انقلاب هم در همه حوادث سینه سپر کردند و با شکست دشمن در توطئه‌های مختلف و تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها، به ایران عزت و سرافرازی بخشیدند.

رهبر انقلاب در پایان سخنان‌شان، اصحاب رسانه و هنرمندان همه رشته‌ها را به ترویج هنرمندانه و جذاب یاد و خاطرات شهیدان فراخواندند و گفتند: البته در سال‌های اخیر کارهای خوب در زمینه انتشار کتاب، فیلم و برخی محصولات هنری دیگر انجام شده، اما نسبت به کارهای بزرگی که باید بشود، کم است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4b5qjv