چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 08 Feb 2023
کد خبر: 20744

چرا خرید کفش ایمنی برای کارگران ساختمانی الزامی است ؟

picture

علت خرید کفش ایمنی چیست ؟ شاید تعجب کنید که چرا بسیاری از صنایع کارکنان خود را ملزم به پوشیدن کفش های ایمنی می کنند. خوب، یکی از دلایل اصلی محافظت از پاها در برابر آسیب، شکستگی استخواوقتی صحبت از کفش های ایمنی می شود، هیچ قانون «یک سبک متناسب با همه» وجود ندارد. این به این دلیل است که انواع مختلفی از کفش های ایمنی معمولاً برای اهداف و شرایط کاری متفاوت ساخته می شوند. سوال دیگری که ممکن است بسیاری از مردم را متعجب کند، تفاوت بین کفش های ایمنی بنددار و لغزنده است. همانطور که قبلاً گفتم هیچ کفش محافظی وجود ندارد که مناسب همه نیازها باشد و هر مدلی مزایا و معایب خاص خود را دارد.

ویژگی ها و مزایای کفش ایمنی

این روزها پوشیدن کفش های ایمنی در محل کار بسیار رایج است، معمولاً اگر محیط کار شما خطراتی برای سلامتی و ایمنی داشته باشد. بسیاری از کارخانه ها کارکنان خود را ملزم به پوشیدن کفش یا چکمه ایمنی در هنگام حضور در کف کارخانه می کنند. کفش‌های محافظ مناسب به آن‌ها کمک می‌کند از هر گونه آسیب ناشی از افتادن یا افتادن اجسام و همچنین هر گونه جسم تیز که ممکن است روی آن پا بگذارند، جلوگیری کنند.

فرض کنید شرایط کاری شما بسیار گرم است، مثلاً در یک فروشگاه فلزی یا ریخته گری. در این صورت، کفش‌های محافظ می‌توانند از پاهای شما در برابر آسیب‌های حرارتی و سوختگی‌های مداوم محافظت کنند که می‌تواند منجر به تورم پا یا سلامت پاها به دلیل تعریق بیش از حد شود. اگر شغل شما نیاز به کار با ابزارهای برش سنگین، مانند اره برقی، کفش های محافظ ویژه یا چکمه دارد، در صورت بروز مشکل، به حفظ ایمنی پاهای شما کمک می کند.

برای اینکه بدانیم اهمیت استفاده از کفش ایمنی چقدر است باید کاربرد آن را بشناسیم. کفش های ایمنی با دوام، دارای پنجه های محافظ تقویت شده هستند که از شما در محل کارتان محافظت می کنند. محل کار شما می تواند کارخانه ها، پروژه های ساختمانی، فرودگاه ها، نیروگاه های هسته ای و غیره باشد. این نوع کفش ها ضمن ارائه تمامی ویژگی های ایمنی کفش های سنتی فولادی، کفش های غیر فلزی و کفش های چرمی بر اساس استاندارد های خاصی طراحی می شوند. بیشتر کفش‌ های ایمنی دارای یک صفحه کفی مناسب هستند تا از پاهای شما در برابر سوراخ‌ شدن از طریق اجسام تیز محافظت کنند و برای ایمنی مطلوب کاربر طراحی شده‌اند.

انواع مختلف کفش ایمنی

حال که دانستید اهمیت استفاده از کفش ایمنی چقدر است ، بهتر است با انواع این کفش ها آشنا شوید.

·         کفش های متا تارسال : این کفش ها محافظت کاملی را ارائه می دهند و برای جلوگیری یا کاهش صدمات پا طراحی شده اند. این کفش ها یک لایه محافظ اضافی برای تامین حداکثر ایمنی ایجاد می کنند.

·         کفش‌ های مقاوم در برابر لغزش : این کفش‌ ها به گونه‌ ای طراحی شده‌اند که مقاومت بهتری را در برابر لغزش ایجاد می کنند. آج در هم قفل شده‌ این نوع کفش ایمنی آب را به داخل کفش راه نمی دهد.

·         چکمه های THINSULATE : این کفش های ایمنی با پنجه های محافظ تقویت شده، که با یک ماده عایق از پاها محافظت می کند. پاها را گرم نگه می دارد و بسیار سبک وزن است.

·         کفش ‌های فلزی INSHEP : هنگام کار در صنایع یا مشاغل خطرناک، این کفش ایمنی به گونه‌ای طراحی شده‌ است که از پا در برابر افتادن یا له شدن محافظت می کند. این کفش ها با محافظ های فلزی و کلاهک های پنجه ای تقویت شده اند که محافظت کاملی از پاها ایجاد می کنند.

·         کفش‌ های سرپنجه فولادی : کفش‌ های سرپنجه فولادی بسیار محبوب هستند. این کفش دارای یک تقویت کننده محافظ در پنجه پا است که از پا، در برابر افتادن اجسام محافظت می کند.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3wo56xپیشنهاد سردبیرadsadsadsadsadsads