چهارشنبه 30 خرداد 1403 - 19 Jun 2024
کد خبر: 110290
تاریخ انتشار: 1403/02/28 10:50

از کجا ماشین ارزان بخریم؟ 5 ترفند برای خرید ماشین ارزان!

از کجا ماشین ارزان بخریم؟ 5 ترفند برای خرید ماشین ارزان!

ترفندهای خرید ماشین ارزان

چگونه ماشین ارزان بخریم؟ هنوز هم برای یافتن یک خودرو با قیمت مناسب، از نمایشگاهی به نمایشگاه دیگر می‌روید؟! دیگر لازم به این کار نیست! خرید ماشین ارزان با قیمت مقرون‌به‌صرفه دغدغه همه است، اما باتوجه‌به روش‌هایی مانند خرید قسطی، استفاده از سایت‌ها و سایر ترفندهای که در این مقاله می‌گوییم، یافتن و خرید یک ماشین با قیمت مناسب، آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود؛ بنابراین تا انتها با ما همراه باشید.

۱. خرید اقساطی خودرو؛ بهترین ترفند برای خرید ماشین مقرون‌به‌صرفه

اولین و بهترین راه برای خرید خودرو بدون فشار مالی زیاد، استفاده از شرایط خرید اقساطی است. این روش به شما امکان تقسیم هزینه خودرو را به بخش‌های کوچک‌تر را می‌دهد؛ بنابراین فشار مالی پرداخت همه مبلغ به‌صورت یکجا کاهش می‌یابد. برای خرید اقساطی، در ابتدا مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت می‌پردازید و باقی‌مانده مبلغ را براساس توافق‌نامه مشخص، در بازه‌های زمانی معین پرداخت می‌کنید؛ بنابراین فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا، مزایای زیر را دارد:

 • کاهش فشار مالی اولیه: با پرداخت مبلغی کمتر در ابتدای خرید، شما می‌توانید با بودجه‌ای محدودتر، خودرو مدنظرتان را بخرید.
 • انعطاف‌پذیری در مدیریت بودجه: شما می‌توانید با تعیین بازه‌های اقساط براساس وضعیت مالی خودتان، بودجه‌تان را به‌خوبی مدیریت کنید.
 • امکان خرید خودرو بهتر: با شرایط اقساطی، دست شما برای انتخاب یک خودرو گران‌تر و مدرن‌تر باز است.

باتوجه‌به این مزایا، خرید خودرو اقساطی با کاهش هزینه‌های اولیه و امکان تعیین مبلغ و بازه زمانی اقساط، به شما در خرید خودرویی بهتر و باکیفیت‌تر بدون فشار مالی کمک می‌‌کند.

۲. بررسی قیمت‌ ماشین‌ها در شهرهای مختلف قبل از خرید

یکی‌ دیگر از ترفندهای مفید برای خرید خودرو، جستجو و مقایسه‌ قیمت‌ها در شهرهای مختلف است. در شهرهای مختلف براساس میزان عرضه، تقاضا و وضعیت اقتصادی آن شهر، قیمت خودروها متفاوت است. به‌طورکلی، قیمت ماشین در شهرهای کوچک‌تر، کمی مناسب‌تر از کلان‌شهرهایی مانند تهران است. با بررسی دقیق قیمت خودرو مدنظرتان در شهرهای مختلف، می‌توانید گزینه‌ای متناسب با بودجه‌تان بیابید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. این کار مزایای زیر را دارد:

 • وجود گزینه‌های بیشتر برای مقایسه: با اطلاع از قیمت خودروها در شهرهای مختلف، می‌توانید گزینه‌های مختلف را بررسی و بهترین مورد را انتخاب کنید.
 • فرصت‌های مذاکره بهتر هنگام خرید: با دانستن قیمت خودروها در شهرهای مختلف، یک اهرم قوی برای مذاکره هنگام خرید ماشین در دست دارید.

قصد خرید یک ماشین خارجی با قیمت مناسب را دارید؟! با مقایسه قیمت خرید ماشین در دبی و سایر شهرهای امارات در سایت‌های معتبر فروش خودرو، یک گزینه مقرون‌به‌صرفه و متناسب با بودجه‌تان می‌یابید. این سایت‌ها با داشتن فیلترهای مقایسه و شرایط اقساطی، خرید ماشین خارجی را آسان‌تر می‌کنند. در نهایت، اگر قصدتان خرید یک خودرو با هزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه است، حتماً قبل از خرید قیمت ماشین مدنظرتان را در شهرهای مختلف بررسی کنید. در نهایت می‌توانید برای خرید به همان شهر بروید یا از اطلاعات خود به‌عنوان یک اهرم عالی در مذاکره خرید خودرو در شهر خودتان استفاده کنید.

۳. اقدام برای خرید ماشین در زمان مناسب

یکی از ترفندهای کلیدی برای خرید ماشین با کمترین فشار مالی، انتخاب زمان مناسب است؛ زمان‌بندی خرید تاثیر قابل‌توجهی روی قیمت نهایی خودرو دارد. در زمان‌هایی با تقاضای کمتر، یافتن ماشینی با قیمت مناسب راحت‌تر است. برای مثال، در اسفند ماه، به‌ دلیل افزایش تقاضا برای خرید ماشین قبل از تعطیلات عید، قیمت خودروها به‌صورت چشمگیری افزایش می‌یابد؛ در این فصل‌ها نباید برای خرید ماشین اقدام کنید! مزایای خرید خودرو در زمان مناسب شامل موارد زیر می‎شود:

 • امکان مذاکره بهتر: در فصل‌های کم‌تقاضا، دست شما برای چانه‌زنی و مذاکره بیشتر روی قیمت نهایی خودرو باز است!
 • وجود انتخاب‌های بیشتر: اگر تقاضا برای خرید ماشین کم باشد، معمولاً گزینه‌های بیشتری در بازار موجود است و شما می‌توانید براساس نیازهای خود بهترین مورد را انتخاب کنید.

در نهایت، بعد از تعطیلات عید بهترین زمان برای خرید خودرو است، در این فصل قیمت‌ها کمتر و گزینه‌های متعددی پیش روی شماست.

۴. خرید ماشین از فروشندگان شخصی

پاسخ ما به هر کسی که می‌پرسد: «از کجا ماشین ارزان بخریم؟» این است: از فروشندگان شخصی! خرید خودرو از فروشندگان شخصی به‌جای دلالان، یک روش فوق‌العاده برای خرید ماشین ارزان است! در واقع قیمتی که یک شخص عادی روی ماشین می‌گذارد، قیمت واقعی آن است؛ درحالی‌که دلالان خودرو معمولاً هزینه‌های اضافی را به قیمت واقعی ماشین می‌افزایند. این کار مزایای زیر را برای شما دارد:

 • دسترسی به اطلاعات دقیق خودرو: یک فروشنده شخصی، اطلاعات دقیق‌تری از سابقه و نحوه نگهداری خودرو خود دارد و شما با اطمینان معامله را انجام می‌دهید.
 • امکان مذاکره‌ مستقیم: امکان مذاکره‌ مستقیم و صادقانه هنگام خرید از فروشنده‌ شخصی و دریافت تخفیف بیشتر وجود دارد.

ازاین‌رو، به‌جای گشتن برای خرید یک خودرو در بازار دلالان، یک فروشنده شخصی بیابید و با اطلاع کامل از پیشینه خودرو، درباره قیمت نهایی مذاکره و ماشین را با بهترین شرایط بخرید.

خرید ماشین ارزان قیمت از فروشندگان شخصی

۵. از کجا ماشین ارزان بخریم؟ از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های خرید خودرو آنلاین

چگونه ماشین ارزان بخریم؟! کافی است سری به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین خرید آنلاین خودرو بزنید! این پلتفرم‌ها، علاوه‌بر داشتن طیف وسیعی از مدل‌های مختلف با قیمت‌های مناسب، اطلاعات دقیق و کاملی درباره خودروها نیز به شما ارائه می‌دهند. همچنین با وجود فیلترهای مختلف جستجو در سایت یا اپلیکیشن‌ها، می‌توانید براساس نیازهای خود، ماشین موردنظرتان را به‌راحتی بیابید. مزایای استفاده از پلتفرم‌های آنلاین برای خرید، شامل موارد زیر می‌شود:

 • صرفه‌جویی در زمان: جستجوی آنلاین از خانه، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های رفت‌وآمد می‌شود.
 • امکان مقایسه آسان و سریع: فیلترها و ابزارهای مقایسه سایت‌ها، به شما امکان مقایسه خودروهای مختلف براساس قیمت، مدل، سال ساخت و آپشن‌های مختلف را می‌دهند.
 • دسترسی به نظرات و امتیازات کاربران: معمولاً سایت‌ها شامل بخش‌هایی برای نظرات کاربران و امتیازدهی به خودروها می‌شوند. مطالعه نظرات سایر افراد، در انتخاب نهایی خودرویی مقرون‌به‌صرفه به شما کمک می‌کند.

علاوه‌بر همه این مزایا، برخی سایت‌ها با فراهم آوردن شرایط خرید قسطی، با یک تیر دو نشان می‌زنند! در این سایت‌ها، می‌توانید در کنار مقایسه دقیق خودروها، در نهایت ماشین مدنظرتان را به‌صورت قسطی نیز بخرید.

خرید اقساطی ماشین ارزان از سایت

خرید قسطی خودرو از سایت‌ها؛ بهترین روش خرید ماشین ارزان

از کجا ماشین ارزان بخریم؟ سؤالی که در ذهن همه شماست و ما در این مقاله به آن پاسخی جامع و کامل دادیم. استفاده از شرایط خرید اقساطی به شما امکان تنظیم هزینه‌های خرید براساس توانایی مالی‌تان را می‌دهد، درحالی‌که بررسی قیمت‌ها در شهرهای مختلف، به شما در یافتن بهترین گزینه کمک می‌کند. خرید در زمان‌هایی که تقاضا کمتر است، فرصتی عالی برای یافتن خودرو با قیمت کمتر است، در نهایت معامله با فروشندگان شخصی، شفافیت بیشتری دارد.

بااین‌حال، استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های خرید آنلاین خودرو، نه‌تنها باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود، بلکه امکان مقایسه دقیق و سریع خودروها را نیز فراهم می‌کند. علاوه‌بر این، برخی سایت‌ها شرایط خرید قسطی را نیز ارائه می‌دهند؛ بنابراین خرید از این سایت‌ها، بهترین ترفند خرید ماشین ارزان است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2rqxjw