جمعه 31 فروردین 1403 - 19 Apr 2024
کد خبر: 41163
نویسنده: رپورتاژ
تاریخ انتشار: 1402/02/31 09:02

آموزش زبان انگلیسی در ایران

آموزش زبان انگلیسی یکی از مهمترین دغدغه های کلیه دانش آموزان و دانشجویان و یا علاقه مندان به تحصیل و یا کار در خارج از کشور است.
آموزش زبان انگلیسی در ایران

آموزش زبان انگلیسی

 

آموزش زبان انگلیسی یکی از مهمترین دغدغه های کلیه دانش آموزان و دانشجویان و یا علاقه مندان به تحصیل و یا کار در خارج از کشور است. متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی با اهداف گرفتن مدارک زبان مانند مدرک آزمون آیلتس یا آزمون تافل و یا با هدف یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نیاز به آموزش مناسب زبان انگلیسی دارند. روش های بسیار زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد و موسسات و آموزشگاههای بسیار زیادی خدمات آموزشی زبان های خارجه را ارائه می دهند.

 

سوالات رایج در آموزش زبان انگلیسی

 

سوالات بسیار زیادی در رابطه با آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که در زیر به آنها پاسخ می دهیم و در ادامه راهکارهای اصولی آموزش زبان انگلیسی را بررسی می کنیم.

نحوه یادگیری صحیح زبان انگلیسی چگونه است و آموزش مبتدی زبان انگلیسی تا آموزش پیشرفته زبان انگلیسی باید بر چه اساسی انجام شود؟

برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی بهتر است از کدام مهارت شروع کنیم؟

کتاب های آموزشی مناسب زبان انگلیسی چه کتاب هایی هستند؟

نحوه استفاده صحیح از فیلم های زبان انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی چگونه است؟

تفاوت آموزش زبان انگلیسی بصورت حضور در کلاس با یادگیری بصورت مستقل و خودخوان چیست؟

نحوه آموزش زبان انگلیسی در منزل و بدون کلاس های آموزشی چگونه است؟

کتاب لغات مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

چگونه مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت نماییم و همانند افراد انگلیسی زبان صحبت کنیم؟

در این نوشته نکات بسیار زیادی در مورد شیوه آموزش زبان انگلیسی و روش های یادگیری ارائه می شود.

 

آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد

.

نکات مهم در آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یکی از مهمترین نیازها و دغدغه های افراد برای ادامه تحصیل در داخل و یا خارج از کشور و یا زندگی و کار در خارج از کشور می باشد. امروز زبان انگلیسی نقش بسیار مهمی در پیشرفت و ارتقاء موقعیت افراد در کار و زندگی آنها داشته و در عصر ارتباطات نداشتن تسلط به زبان انگلیسی تاثیر بسیار منفی روی زندگی فرد می گذارد.

به منظور آموزش زبان انگلیسی به شیوه صحیح علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی باید به کلیه نکاتی که در این مطلب به آن اشاره می شود توجه نمایند و کلیه نکات را در طول دوره یادگیری خود به دقت بکار برند.

تقویت مکالمه در آموزش زبان انگلیسی

الف-هر روز حتی به مقدار کم انگلیسی صحبت کنید.

بهترین راه برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی صحبت کردن آن می باشد. مهم نیست که چقدر دانش زبان انگلیسی شما خوب هست، مهم اینه که حتی اگر 5 کلمه انگلیسی هم بلد هستید اون رو در مکالمه خود استفاده کنید. برای این کار سعی کنید تعدادی از جملات خود را در طول روز به انگلیسی بازگو کنید و این کار را به تدریج گسترش دهید.

اگر میخواهید سرعت شما در یادگیری زبان انگلیسی سریعتر شود حتما این کار را رو در رو با شخص دیگری انجام دهید و اگر این شخص در محیط اطراف شما نیست این کار را با خودتان تمرین کنید یعنی در طول روز سعی کنید در مورد مسائل و اشیاء پیرامون خودتان چند جمله ای را به انگلیسی سخن بگوئید.

این را به خاطر بسپارید که در آموزش زبان انگلیسی صحبت کردن در ابتدای کار بسیار سخت است و باید خودتان را عادت بدهید که در محیط های مختلف چند جمله ای را در روز انگلیسی صحبت کنید.

برای شروع کار ممکن است تلفظ نادرست شما کمی شما را آزار دهد اما بعد از مدتی می توانید با مراجعه به موقع به دیکشنری همراه خود، اشتباهات تلفظی خود را نیز بهبود ببخشید.

در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی هیچ گاه با خود نگوئید "الان راحت نیستم و بذارید اول زبانم یکم قوی بشه بعد صحبت کنم" چون هیچ گاه شما در حالت عادی به این حالت نمیرسید و فقط با تمرین های اولیه می توانید به این حالت نزدیک شوید.

اگر میتوانید یک فرد انگلیسی زبان را در اطراف خود بیابید و در طول روز چند دقیقه ای را با او بگذرانید. اگر پیدا کردن این کار سخت است حداقل کسی را پیدا کنید که سطح زبان بالایی داشته باشد تا بتواند در یادگیری ساختار زبان و تلفظ صحیح کلمات شما را در آموزش زبان انگلیسی کمک کند.

 

ب-در آموزش زبان انگلیسی بر روی تلفظ خود زیاد کار کنید.

حتی اگر دانش گرامری بالایی داشته باشید و دامنه لغات بسیار وسیعی را در ذهن داشته باشید ولی اگر نتوانید کلمات را به شکل صحیح تلفظ کنید باز هم ممکن است یک فرد انگلیسی زبان نتواند صحبت های شما را به درستی متوجه شود لذا یادگیری تلفظ صحیح کلمات برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی بسیار مهم است.

در آموزش زبان انگلیسی باید حتما در هنگام صحبت کردن با یک فرد انگلیسی زبان و یا گوش کردن به فایل های صوتی و فیلم های انگلیسی زبان به تلفظ دقیق کلماتی که توسط گوینده بیان می شود توجه کنید. در صورتی که گفتن برخی از آواها برایتان سخت است آن را چندین بار تمرین کنید. برای مثال وقتی th می خواهد تلفظ شود باید آن را در شرایطی بیان کنید که نه صدای س دهد و نه صدای ت در نتیجه باید این نوع آواها را چندین بار تکرار کنید تا فرایند مکالمه در آموزش زبان انگلیسی برای شما لذت بخش تر شود.

از آنجایی که نوع تلفظ زبان انگلیسی در کشورهای مختلف با هم تفاوت دارد لذا شما از همان مرحله اول آموزش زبان انگلیسی نوع گفتار خود را مشخص کنید برای مثال مشخص کنید که تلفظ انگلیسی آمریکایی را دوست دارید و یا انگلیسی بریتانیایی را. شما می توانید بر اساس نیاز خود از لحاظ رفتن به آن کشورها و یا سایر شرایط نوع آن را انتخاب نمایید.

ج)در آموزش زبان انگلیسی دامنه لغات خود را افزایش دهید و اصطلاحات زیادی را فرا بگیرید.

طبیعتا هر چه بیشتر لغات یاد بگیرید و اصطلاحات و جملات بیشتری در ذهن داشته باشید مکالمه زبان انگلیسی برای شما راحت تر می شود. برای اینکه بتوانید بهتر از کلمات جدیدی که یاد گرفته اید استفاده کنید باید در هنگام یادگیری هر لغت با آن یک جمله بسازید و سعی کنید با معانی مختلف آن کلمه جمله سازی کنید.

در هنگام آموزش زبان انگلیسی کلمات را بصورت برچسب در تمام قسمتهای اتاق خود بچسبانید در بازه های زمانی منظم به آنها نگاه کنید تا بهتر ملکه ذهن شما شود. حتی برای یادگیری بهتر می توانید از روش های رمزگذاری یا کد گذاری هم برای بخاطر سپردن آنها استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که بهترین روش همان جمله سازی با کلمات است.


نویسنده:
کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2ozodq