دوشنبه 15 خرداد 1402 - 05 Jun 2023
کد خبر: 7363

تعرفه برق صنایع پرمصرف تغییر یافت

محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی گفت: از امسال در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب شده که صنایع بالای ۲ مگاوات که مصرف کننده عمده هستند بهاء برق را به قیمت خرید تضمینی برق یعنی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ تومان پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه از این طریق ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار به صنعت برق تعلق می‌گیرد گفت: باوجود تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی، رقم اندکی به صنعت برق تعلق خواهد گرفت، زیرا بر اساس تصمیم نمایندگان مجلس، بخشی از این بودجه به تامین آب شرب، انتقال و مخابرات اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی با اشاره به اینکه این بودجه به بخش تولید اختصاص می‌یافت ادامه داد: وزارت نیرو باید با این رقم بخشی از بدهی‌های معوق خود را پرداخت می‌کرد که با تقسیم این بودجه، رقم مناسبی به این بخش تعلق نگرفت.

طرز طلب با تاکید بر اینکه در حال پیگیری برای دریافت کامل این اعتبار در سال آینده هستیم گفت: دولت و نمایندگان مجلس باید برای اینکه این اعتبار در جای دیگری مصرف نشود برنامه ریزی کنند و اگر قرار است تقسیم شود باید از منبع دیگری اعتبار مورد نیاز ما تامین شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای احداث نیروگاه توسط صنایع بزرگ که مصرف کننده عمده هستند گفت: اگر قرار شود ما خرید تضمینی در برق انجام دهیم باید طبق تعهدات قرارداد‌ها وصول شود و مبلغ آن را نیز صنایع بزرگ و مصرف کنندگانی که خارج از الگو برق مصرف می‌کنند؛ آن را پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی با اشاره به ضرورت تغییر شیوه مصرف برق با توجه به محدودیت در منابع و میزان سرمایه گذاری‌های مورد نیاز برای تامین برق گفت: ما سرمایه‌های چندانی نداریم که هر سال اقدام به ساخت چند هزار نیروگاه کنیم باید با آزاد سازی قیمت آب برق و انرژی مصرف کننده را مقید به کنترل مصرف کنیم.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2o9pg2گل گهر فولاد خوزستان فولاد هرمزگان زر ماکارونافرانترسپینابانک ملیدیزل ژنراتور کاشانی آمیکوابزار دقیقروزگار خودروگسترش نیوزصمتروزگار معدن