افزایش قیمت نفت رکورد زد

نفت و گاز

پس از اینکه آمارهای صنعتی از کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت خام امریکا خبر داد و سرمایه‌گذاران نسبت به بدتر شدن تحولات همه گیری کرونا بی‌اعتنایی کردند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک درصد افزایش یافت.

پس از اینکه آمارهای صنعتی از کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت خام امریکا خبر داد و سرمایه‌گذاران نسبت به بدتر شدن تحولات همه‌گیری کرونا بی‌اعتنایی کردند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک درصد افزایش یافت و بهای نفت خام برای هفتمین روز متوالی افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۴۹ سنت افزایش ۵۷.۰۷ دلار و هر بشکه نفت خام امریکا با ۴۳ سنت افزایش ۵۳.۶۴ دلار فروخته شد.
نفت برنت دیروز ۱.۷ درصد و WTI ۲ درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

هر دو شاخص نفتی در بالاترین قیمت از ماه فوریه ۲۰۲۰ یعنی پیش از شیوع ویروس کرونا در جهان و قرنطینه شدن میلیون‌ها نفر در خانه، در حال معامله هستند.
بازارهای نفتی به آخرین تحولات در اروپا و امریکا که میزان مرگ و میر و مبتلایان جدید افزایش یافته است، بی‌اعتنایی می‌کنند و بر عرضه واکسن متمرکز شده‌اند.

بر اساس آمار موسسه آمریکن پترولیوم، ذخایر نفت امریکا در هفته گذشته ۵.۸ میلیون بشکه کاهش یافت و به حدود ۴۸۴.۵ میلیون بشکه رسید.
به گفته تحلیلگران، کاهش ذخایر نفت امریکا و افزایش قیمت نفت، احتمالا تولیدکنندگان امریکایی را به تولید بیشتر ترغیب کند به ویژه اینکه عربستان و تولیدکنندگان دیگر، تولید خود را کاهش داده اند، به میزان قابل توجهی سهم خود را به تولیدکنندگان امریکایی واگذار کرده‌اند.

چاپ