در ششمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت نفت:

نوک پیکان تحریم‌ها به سمت نفت است

وزیر نفت با اشاره به اینکه نوک حمله تحریم‌ها به سمت صنعت نفت است، گفت: کشورهای غربی و امریکا خواسته‌اند با تحریم صنعت نفت کشور را دچار مشکل کنند اما همچنان به سمت هدف‌هایمان پیش می‌رویم.

بیژن زنگنه در ششمین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت نفت تصریح کرد: صنعت نفت تا حدودی توانسته است از شرایط تحریم فاصله بگیرد و روز به روز در جهت اهداف این صنعت کارهای خود را پیش ببرد.
وی با یادآوری اینکه به نخستین وعده به نمایندگان مجلس در مورد سپردن اداره نفت به نفتی‌ها عمل کرده‌ام، افزود: هم‌اکنون تنش و بی‌ثباتی از صنعت نفت رخت بربسته و مدیران و کارکنان نفت در محیط با تدبیر و امیدوارانه به جلو حرکت می‌کنند.
وی اقتصاد مقاومتی را راهبرد اساسی برای کشور و مجموعه صنعت نفت دانست و گفت: وزارت نفت پیگیر راهبردهای اقتصاد مقاومتی و رسیدن به اهداف آن است. خروج غیرتورمی از رکود نیز در راستای اقتصاد مقاومتی است که در این زمینه نفت نقش پیشران و محرک دارد. وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه این وزارتخانه علاوه بر طرح‌های مهمی ازجمله توسعه پارس جنوبی، توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها را تا ۳ سال آینده در دستور کار قرار داده است، افزود: با گازرسانی به شهرها و روستاها، اشتغالزایی ایجاد می‌شود که این امر در خروج از رکود به دولت کمک می‌کند. زنگنه با بیان اینکه با گازرسانی به این شهرها و روستاها ۹هزار میلیارد تومان کار در کشور ایجاد می‌شود، تاکید کرد: اعتبارهایی که در این حوزه هزینه می‌شود با صرفه جویی در مصرف فرآورده، قابل برگشت است. به گفته وزیر نفت، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود از مهم‌ترین برنامه دولت یازدهم است و با تحقق آنها بیکاری که از مهم‌ترین مطالبات مردم است کاهش می‌یابد. در این راستا ۳۰ متقاضی در طرح سیراف صاحب صلاحیت نشدند.
وزیر نفت در این همایش درباره طرح فراگیر پالایشی سیراف گفت: برندگان این پروژه که فراخوان عمومی آن از ۳ ماه پیش آغاز شد، این ماه مشخص می‌شود. زنگنه با بیان این که از بین حدود ۶۰ شرکت‌کننده ۳۰ متقاضی صاحب صلاحیت شناخته شده‌اند، افزود: این تعداد در حال بررسی نهایی هستند و تا پایان این ماه ۸ متقاضی به‌عنوان سرمایه‌گذار این طرح معرفی خواهند شد. وی با بیان اینکه از رانت و رانت‌دهی به شدت متنفرم، اعلام کرد: درست نیست افراد به چیزی که حق‌شان نیست از طریق نفت دست پیدا کنند. مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از انسجام در حوزه اطلاع‌رسانی وزارت نفت در یک‌سال گذشته خبرداد و گفت: تلاش می‌شود تا روابط عمومی‌های صنعت نفت برای رسیدن به اهداف صنعت منسجم شوند.
دکتر اکبر نعمت‌الهی در ششمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت نفت با اشاره به اینکه در گذشته ارتباط روابط عمومی صنعت نفت به خصوص ۴ شرکت اصلی از ستاد فاصله گرفته بود، افزود: هم‌اکنون روابط عمومی‌های صنعت نفت برای رسیدن به اهداف صنعت نفت در عرصه داخلی و بین‌المللی گردهم آمده‌اند. وی با بیان اینکه در ششمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت نفت، ۷ موضوع مورد نظر قرار گرفت،تصریح کرد: ۷۴ روابط عمومی صنعت نفت در این جشنواره شرکت کردند و در همین حال ۱۰۲۰ اثر برای ششمین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت نفت ارسال شد که ۱۳ متخصص و خبره در عرصه ارتباطات و خارج از مجموعه صنعت نفت با صرف ۳۰۰ زمان به داوری این آثار پرداختند.
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینکه این جشنواره به ۴ بخش شامل ۴ شرکت اصلی، شرکت پالایشی نفت، پتروشیمی و گاز استانی و پالایشی تقسیم شده است،گفت: از مجموعه شرکت‌های حاضر در این ۴بخش ۱۹ شرکت رای آوردند و از ۴ شرکت اصلی هم یک شرکت به‌عنوان برگزیده انتخاب شد. علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت نیز از تکمیل منشور اخلاقی روابط عمومی‌ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: روابط عمومی وزارت نفت در بسیاری از اتفاقات مهم کشور پیشگام است.


چاپ