خریداران خارجی نباید بر نفت ایران مسلط شوند

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه نباید در اصلاح ساختار بودجه کاری کنیم که خریداران خارجی بر نفت ایران مسلط شوند گفت: متاسفانه ساز و کاری برای تحویل نفت خام و میعانات گازی پیش‌بینی نشده است.

حمله سایبری به تاسیسات گاز شایعه یا واقعیت؟

در حالی یک نماینده مجلس ادعای حمله سایبری به تاسیسات گاز کشور را مطرح کرده که این موضوع از سوی سخنگوی وزارت نفت تکذیب شده است. در حال حاضر نیز جریان گاز در کشور در شرایط عادی است و با وجود کاهش دمای هوا، ‌گاز در هیچ نقطه‌ای از کشور قطع نیست.

درآمدهای نفتی کشور چگونه توزیع می‌شود؟

درآمدهای ناشی از صادرات و فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی بین دولت، صندوق توسعه ملی و شرکت ملی نفت ایران تقسیم می شود.

قیمت نفت بر مدار کاهش

قیمت شاخص نفت خام برنت صبح امروز چهارشنبه، ۲۸ آبان‌ماه با ۱۴ سنت کاهش به ۴۳ دلار و ۶۱ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲۵ سنت کاهش به ۴۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

جزییات جدید از صادرات گاز ایران به افغانستان و ترکیه

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درباره صادرات گاز به افغانستان گفت: طرح اولیه آماده شده و مکاتبات دیپلماتیک در جریان است. در صادرات به افغانستان مبنا، بخش خصوصی در نظر گرفته شده با این حال زیر ساخت‌ها را آماده کرده‌ایم.

قیمت نفت افزایشی شد

پس از این که پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به فضای مبهم بازارهای جهانی پایان داد و ریسک‌پذیری را تقویت کرد، قیمت نفت خام جهش کرد و برنت به بالای ۴۰ دلار بازگشت.