باوجود حضور حداقلی پرسنل باتوجه به شیوع کرونا محقق شد

افزایش تولید کنسانتره مس سرچشمه

معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس‌سرچشمه گفت: باوجود خطر شیوع بیماری کرونا که حضور حداقلی کارکنان را در پی داشت و باوجود اینکه با کمبود ۳۰ درصدی نیروی انسانی در امور تغلیظ مواجهیم، با مسئولیت‌پذیری کارکنان سختکوش امور تغلیظ مجتمع سرچشمه و کار جهادی، تولید کنسانتره در کارخانه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه ۶ درصد فراتر از برنامه بوده است.

به گزارش ایسنا، علی قاسم‌پور در تشریح این خبر گفت: باتوجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ ازسوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «جهش تولید»، پرسنل امور تغلیظ در جهت تحقق شعار سال تمام همت خود را برای تولید به‌کار بستند. آنها با مدنظر قرار دادن نقشه راه سال که در رأس آن کرامت انسانی، تفکر و برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف بود، کار را آغاز کرده و در سایه الطاف الهی و پشتوانه مدیریت امور تغلیظ، استوارتر از همیشه در مسیر رونق صنعت مس گام برداشتند.
معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه تصریح کرد: با همت، تلاش، همدلی و مسئولیت‌پذیری کارکنان سختکوش امور تغلیظ مجتمع سرچشمه در ۲ ماه اول امسال، علاوه بر تحقق برنامه در تولید کنسانتره حدود ۶ درصد فراتر از برنامه پیش‌بینی‌شده تولید داشته‌ایم.
قاسم‌پور ادامه داد: برنامه پیش‌بینی فرآوری سنگ معدن ورودی امور تغلیظ تا پایان ۲۲ اردیبهشت، ۴ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۱۰۸ تن سنگ معدن بوده که ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۳۴ تن سنگ معدن مورد فرآوری قرار گرفته و ۶۶۰۰۰ تن (معادل ۲ درصد) فراتر از برنامه پیش‌بینی تولید بوده است.
معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه همچنین گفت: برنامه پیش‌بینی تولید کنسانتره امور تغلیظ تا پایان ۲۲ اردیبهشت ۱۰۳ هزار و ۸۰ تن کنسانتره بوده که ۱۰۹ هزار و ۲۰۱ تن کنسانتره تولید شده و ۶۱۲۰ تن (معادل ۶ درصد) فراتر از برنامه پیش‌بینی تولید بوده است. 
در بخش کنسانتره نیز ۲۴۰۰ تن (معادل ۲.۵ درصد) نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشته‌ایم.
قاسم‌پور با بیان اینکه برنامه تولید مس محتوی امور تغلیظ تا پایان ۲۲ اردیبهشت ۲۴ هزار و ۲۲۳ تن مس محتوی بوده، افزود: تاکنون ۲۴ هزار و ۷۰۸ تن مس محتوی تولید شده که ۴۸۴ تن (معادل ۲ درصد) فراتر از برنامه پیش‌بینی تولید بوده است.
معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه تحقق این تولیدات در گرو آماده به کاری تجهیزات اصلی شامل سنگ‌شکن‌ها، آسیاب‌ها و تجهیزات آبگیری کنسانتره و باطله است، درباره هدف سال ۱۳۹۹ امور تغلیظ گفت: هدف ما ۹۰ درصد آماده به‌کاری تجهیزات اصلی است. از ابتدای سال ۹۹ تا ۲۲ اردیبهشت متوسط آماده به‌کاری تجهیزات اصلی ۹۶ درصد بوده است.
قاسم‌پور تصریح کرد: دستیابی به این مهم در گرو پایش مستمر نیروی انسانی و تجهیزات است و همین امر باعث پایداری و جهش تولید امور تغلیظ در این ۲ ماه بوده است.
وی در پایان گفت: جا دارد از کارکنان تلاشگر امور تغلیظ بابت تلاش جهادی و تحقق تولید فراتر از برنامه در ۲ ماه اول سال ۱۳۹۹ تشکر کنم؛ همچنین از حضور موثر واحدهای پشتیبانی مجتمع در دستیابی به جهش تولیدات کارخانجات امور تغلیظ و نیز همکاری نزدیک امور معدن و امور نظارت بر پیمانکاران در راستای دستیابی به تولیدات فراتر از برنامه قدردانی می‌کنم.

تقدیر شهرداری تهران از روابط عمومی شرکت ملی مس
به‌مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی شهرداری تهران از روابط عمومی شرکت ملی مس با نصب بنر «این سازمان یک روابط عمومی خوب دارد» تقدیر کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به‌مناسبت روز روابط عمومی، شهرداری تهران از برخی روابط‌عمومی‌های فعال و پویا به پاس زحمات روایتگران شفافیت و توسعه‌دهندگان گفت‌وگو میان شهروندان و سازمان‌ها با نصب بنر در مقابل سازمان‌ها و ادارات تقدیر کرد.
روی این بنرها ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی با عبارت «این سازمان یک روابط عمومی خوب دارد» از تلاشگران عرصه ارتباطات و اطلاع‌رسانی تقدیر و تشکر شد.
گفتنی است روابط عمومی شرکت ملی مس از سال گذشته بر پایه سیاست‌گذاری‌های کلان انجام شده ازسوی اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت مس مبنی بر اثرگذاری مثبت در جامعه کارگری و پرسنلی و تعامل پررنگ‌تر با مخاطبان و ذی‌نفعان بیرونی و تحت مدیریت و برنامه‌ریزی حیدر ضیغمی حرکت‌های روبه‌جلو و پویایی را در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و تعامل سازمان با خانواده‌های کارکنان با انتشار نشریه «مس آباد» آغاز کرده است.
همچنین روابط عمومی شرکت مس در سال گذشته اقدام به برپایی موکب‌های کمک‌رسانی و پذیرایی از زائران امام معصوم (ع) در نقاط مختلف کشور، اعزام موکب‌های جهادی و پزشکی برای خدمت‌رسانی در نقاط محروم و احداث بیش از ۷۰ زمین چمن مصنوعی برای توسعه ورزش و عدالت اجتماعی در نقاط کم‌برخوردار کشور کرده است.


چاپ