در بررسی جایگاه بهره‌وری در حوزه معدن مطرح شد

توجه به نیروی انسانی لازمه بهره‌وری

بهره‌وری، اصلی است که شامل تمام بخش‌های اقتصادی می‌شود و بدون آن هیچ تلاشی به ثمر نمی‌نشیند.

از آنجایی که بهره‌وری در بخش معدن هم عاملی مهم قلمداد می‌شود، هر اقدامی در حوزه معدن باید با تکیه بر دانش، آگاهی، تجربه و نیروی انسانی متخصص باشد. برای اینکه فعالیت‌های معدنی به بیشترین سود و کمترین هزینه برسد باید مدیران معدنی بر موضوع بهره‌وری تمرکز کنند.
صمت درباره اهمیت بهره‌وری در رشد اقتصادی معادن کشور با کارشناسان این حوزه گفت‌وگو کرده است. گفتنی است به‌دلیل اینکه بهره‌وری شاخص‌های گوناگونی دارد در این گزارش تنها بر موضوع نیروی انسانی تمرکز کرده‌ایم.

اهمیت بهره‌وری در معادن کوچک
مهدی حمیدی، عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ایران در اهمیت بهره‌وری به صمت گفت: در حوزه بهره‌وری ما باید بتوانیم با کمترین امکانات، سرمایه، توان و انرژی، بالاترین بازدهی را کسب کرده و کمترین آسیب را به منابع طبیعی برسانیم. او تاکید کرد: در این روند باید باطله‌برداری به‌شدت کاهش و دستاوردهای ماده معدنی افزایش پیدا کند.
معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در پاسخ به این پرسش که یکی از شاخص‌های بهره‌وری نیروی انسانی است و برای رشد آن مجموعه‌های معدنی باید چه اقدام‌هایی انجام دهند، اظهار کرد: به‌طور قطع نیروی انسانی به لحاظ تصمیم‌گیری یکی از تاثیرگذارترین شاخص‌های بهره‌وری است. طراحی روش‌های استخراج و استفاده از منابع معدنی ازسوی نیروی انسانی انجام می‌شود. در حوزه سخت‌افزار هم ماشین‌آلات معدنی و فناوری روز وابسته به نیروی انسانی ماهر است.
حمیدی با اشاره به اهمیت و نقش نیروی انسانی در معادن کوچک بیان کرد: اغلب معادن در کشور ما کوچک‌مقیاس هستند، به همین دلیل بازدهی و بهره‌وری در معادن کوچک‌مقیاس بسیار تاثیرگذار خواهد بود؛ از همین رو معادن کوچک به نیروی انسانی مناسب و ماهر نیاز دارند. او تاکید کرد: فعالیت در این نوع از معادن بسیار دشوارتر از معادن بزرگ‌مقیاس است چراکه در معادن بزرگ تا حدودی می‌توان خطاها را پوشش داد اما در معادن کوچک بازدهی به‌سرعت کاهش می‌یابد و مشخص می‌شود.
عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ایران در پاسخ به این پرسش که چه اقدام‌هایی باید برای رشد بهره‌وری انجام داد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و سازمان نظام مهندسی معدن در قالب تفاهمنامه‌ای که ۳ سال از انعقاد آن می‌گذرد بر موضوع آموزش تمرکز کرده‌اند. در واقع برای ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی در حوزه معدن باید آموزش درست و مناسب را در پیش بگیریم.
 این دوره‌ها را سازمان‌های نظام مهندسی معدن استان‌ها در دو سطح مهندسی و کارگری به‌طور رایگان در سطح کشور برگزار می‌کنند.

افزایش دستمزد نیروی انسانی ماهر
حسین حمیدزاده، رئیس هیات مدیره یک شرکت معدنی که در حوزه فرآوری و ساخت ماشین‌آلات معدنی فعالیت می‌کند، درباره اهمیت بهره‌وری به صمت گفت: بهره‌وری از این جهت مورد تاکید قرار می‌گیرد که انجام کار را در زمان لازم با کمترین هزینه و امکانات در بهترین نوع امکان‌پذیر می‌کند. او تاکید کرد: معادن ما باید بتوانند با کمترین امکانات، حداکثر بهره را کسب کنند، اما متاسفانه درحال‌حاضر باتوجه به ضعف بهره از فناوری روز و دانش کافی نمی‌توانند بهره‌وری لازم را کسب کنند.
این فعال معدنی درباره اهمیت نیروی انسانی متخصص و حرفه‌ای در ارتقای بهره‌وری گفت: متاسفانه به‌دلیل اینکه معادن از دانش روز استفاده نمی‌کنند و به‌طور عمده از افرادی بهره می‌برند که سطح تحصیلات پایین‌تری دارند، به آموزش‌های لازم و رشد نیروی متخصص بهایی نمی‌دهند.
 این در حالی است که اگر معدنکاران بتوانند روی نیروی انسانی سرمایه‌گذاری کنند و آموزش‌های لازم را به آنها بدهند به‌طور حتم بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند. او با اشاره به اهمیت نقش نیروی انسانی در مجموعه خود برای ارتقای بهره‌وری گفت: ما در مجموعه خود با کمبود نیروی متخصص روبه‌رو هستیم، در نتیجه سعی می‌کنیم خودمان نیرویی را که استخدام می‌کنیم، آموزش دهیم. حمیدزاده در مقایسه وضعیت داخل با کشورهای خارجی به دستمزدهای بالای نیروی متخصص اشاره کرد و گفت: کشورهای پیشرفته بیش از ما به نیروی انسانی برای رشد بهره‌وری خود بها می‌دهند.
او تاکید کرد: شاید یکی از دلایلی که نیروی انسانی در ایران جایگاه مناسبی ندارد، حقوق و دستمزد پایین باشد. اگر بخواهیم از نیروی متخصص استفاده کنیم ناچار هستیم دستمزد بالاتری پرداخت کنیم که این مهم در شرایط فعلی اقتصادی امکان‌پذیر نیست.


چاپ