ورود فولاد خراسان به ١۴٠٠ با رکوردشکنی

مجتمع فولاد خراسان سال ١۴٠٠ را درحالی آغاز کرده که در پایان اسفندماه ١٣٩٩ توانست با شکستن سه رکورد تامین و تولید دیگر، علی‌رغم چالش‌های تولید کشور روی نوار موفقیت پا به سال نو بگذارد.

کاستی‌های آموزشی در مهندسی معدن را جدی بگیریم

مهندسی معدن و صنعت معدنکاری به‌عنوان یک صنعت بالادستی محسوب شده که تامین‌کننده نیاز اصلی و عمده تمدن بشر از دیرباز تا امروز بوده است.

نقش ارزش‌افزوده را بیشتر کنیم

با تصویب افزایش ۲۵ درصدی عوارض صادرات سنگ‌آهن و سپس وضع قانون محدودیت و کاهش صادرات به منظور جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی کشور، فعالان معدنی و صاحبان معادن سنگ‌آهن با مشکلات زیادی طی یک سال و نیم اخیر روبه‌رو شده‌اند.

ترکیب معدن و گردشگری،بازی دوسر برد

تلفیق صنعت گردشگری با حوزه معدن، موضوع جدیدی نیست اما این خبر به‌تازگی از معادن زغال سنگ کوهبنان در استان کرمان به‌ گوش می‌رسد.

حاشیه‌های یک بخشنامه بحث‌برانگیز

هفته گذشته حقوق دولتی معادن سال ۱۳۹۹ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با امضای تعدادی از اعضای شورای‌عالی معادن ابلاغ شد.

معدنکاری پس از انقلاب مدرن شد

نگاهی به سیر تحولات صنعتی و معدنی در دوره پیش از انقلاب، نشان‌دهنده وابستگی زیاد در فناوری، ماشین‌آلات و حتی مواد اولیه بود، به‌طوری که با تاخیر در ورود ماشین‌آلات و قطعات یدکی مورد نیاز، بیشتر واحدهای تولیدی به حالت تعطیل درآمدند. این در حالی است که به باور بسیاری از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایران در تامین مواد معدنی به خودکفایی رسیده و توانسته بسیاری از ماشین‌آلات و قطعات مورد نیاز صنایع و معادن را در کشور تولید کند.