چالش‌های چشمگیر مالیات برای معدنکاران

کشور باید با مالیات اداره شود و از درآمدهای نفتی فاصله بگیرد اما اینکه مالیات‌ستانی چگونه صورت گیرد تا هم مالیات وصول شود و هم تولید رونق پیدا کند و چرخ‌های معدن بچرخد، مقوله‌ای است که باید به آن بیشتر توجه کرد.

کمیته‌ای برای رفع دغدغه‌های حقوقی معدنکاران

کمیته حقوقی و داوری خانه معدن ایران که به‌تازگی راه‌اندازی شده، در کنار کمیته‌های دیگر این مجموعه به‌نوعی پشتیبان تمامی فعالان معدنی کشور در رفع معضلات و مشکلات حقوقی، قانونی و قضایی کشور است.

اولویت ایمیدرو، احیای معادن گوهر سنگ

از لحاظ زمین‌شناسی، استان خراسان دارای ظرفیت قابل‌توجهی از نظر ذخایر سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی است. مستندترین دلیل در این موضوع گزارش شرکت آب و خاک است که حدود ۴۰ سال قبل مسئولیت تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی را در شرق ایران، برعهده داشته است. در این گزارش به کشف کرندوم به رنگ آبی (سافیر) در این منطقه اشاره شده که اهمیت زیادی داشته و بیش از ۱۴ برابر طلا ارزش دارد.

فعالان معدنی، نیازمند کارت سبز

منیر حضوری:
۱۰ تیر در تقویم رسمی کشور براساس مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است.اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود، چراکه این بخش به‌عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه نقش بسزایی دارد.

معدن، نیازمند توجه بیشتر

۱۰ تیر در تقویم رسمی کشور به‌عنوان روز گرامیداشت صنعت و معدن نام‌گذاری شده است.

رشد سرمایه‌ با راه‌اندازی معادن غیرفعال

فعال‌سازی معادن متروک یا تعطیل شده یکی از برنامه‌های دولت دوازدهم است که از سال گذشته کلید خورده است. اکنون نیز رئیس‌جمهوری بر راه‌اندازی صدها معدنغیرفعال که سرمایه‌های ملی را قفل کرده‌اند، تاکید دارد.