کشوری بی‌نفت اما صادرکننده نفتی بزرگ!

چین با ساخت ۴ پالایشگاه با ظرفیت روزانه ۱.۴ میلیون بشکه نفت و به ارزش ۱۰ میلیارد دلار طی چند سال آینده به بزرگترین صادر‌کننده نفت جهان بدل می‌شود.

بهبود نسبی در بازارهای جهانی فولاد

 به گزارش صمت :در هفته ای که گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد از مرز 100 دلار هر تن سی اف آر چین عبور کرد که از آگوست سال 2019 تاکنون بی سابقه بوده است. نگرانی از محدودیت عرضه، رشد بازارهای آتی، افزایش تقاضا و قیمت بالای فولاد همگی از جمله علل رشد قیمت این ماده اولیه بودند.آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 101 دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شد که نسبت به هفته قبل تا 5 دلار رشد داشت.

کودلکو، رنجور از ناآرامی‌های شیلی

ثمن رحیمی راد: ناآرامی‌های سیاسی در شیلی معادن سومین تولیدکننده بزرگ مس را تهدید می‌کند، این در حالی است که شرکت دولتی استخراج‌کننده فلز سرخ در این کشور به دنبال دریافت بوده دولتی برای کاهش بدهی‌های خود و ارتقای معادن قدیمی است.

دور و نزدیک یک توافق

ثمن رحیمی‌راد: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود آنچه سوءاستفاده‌های چین از سامانه نابه‌سامان بین‌المللی و روش‌های نامنصفانه نامیده بود را از میان برمی‌دارد؛

چین از زغال‌سنگ نمی‌گذرد

برگردان: ثمن رحیمی‌راد: چند سال پیش و به‌دنبال آلودگی هوای نقاط گوناگون چین به‌ویژه پکن این کشور از تصمیم خود برای رویارویی با این چالش همه‌گیر خبر داد.

گذری بر ۱۴۲ سال فعالیت بازار بورس فلزات اساسی انگلیس

در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) بورس فلزات لندن با پیشینه ۱۴۲ سال فعالیت، «گِی هیوی اِوانس» را به سمت رئیس هیات مدیره منصوب کرد.