افزایش هزینه‌های تولید با قطع گاز صنایع

خواب زمستانی واحدهای تولیدی

با شروع فصل سرما و به‌دنبال افزایش مصرف گاز در بخش‌های خانگی و عمومی، گاز صنایع در زمستان قطع می‌شود. قطع گاز بسیاری از صنایع در فصل زمستان، دوباره آنها را در مسیر تولید دچار مشکل کرده است. اثرات این موضوع را می‌توان در قیمت محصولات این واحدها در بازار مشاهده کرد.

در چنین شرایطی، برخی صنایع از سوخت جایگزین مازوت استفاده می‌کنند. با این وجود، استفاده از مازوت به جای گاز چالش‌های بسیاری را ایجاد می‌کند؛ ازجمله اینکه این سوخت آلایندگی بسیاری برای محیط‌زیست به همراه دارد. کما اینکه طی هفته‌های گذشته شاهد انتشار اخبار متعددی درباره شدت گرفتن آلودگی هوا نیز بودیم. علاوه بر این، در سال جاری قیمت مازوت به‌شدت افزایش یافته است. این سوخت هم‌قیمت گاز در اختیار صنایع قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین در چنین شرایطی هزینه تمام‌شده تولید نیز افزایش می‌یابد. با این وجود، به هیچ‌عنوان امکان تعطیلی واحدهای صنعتی وجود ندارد، چراکه تعطیلی این واحدها منجر به بیکاری افراد و بروز مشکلات اجتماعی می‌شود.

صنایع بزرگ متاثر از قطع گاز

به‌گزارش چیلان، افزایش مصرف گاز خانگی و افت فشار گاز بر تولید فولاد مبارکه نیز تأثیر خواهد گذاشت. جواد نیلی، مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه گفته است: به‌دلیل محدودیت‌های تحویل گاز، تولید واحدهای احیای مستقیم فولاد مبارکه به‌طور روزانه منجر به کاهش ۶۰ درصدی تولید آهن اسفنجی می‌شود؛ بنابراین خواست ما از مجموعه وزارت نفت رفع این مشکل است. محدودیت‌های تامین گاز آسیب تجهیزاتی چندانی نمی‌زنند اما منجر به کاهش تولید و افزایش هزینه‌های محصول می‌شود.

سوختی بدون جایگزین

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه برخی از واحدهای تولیدی مانند نیروگاه‌ها بعد از محدودیت تحویل گاز، امکان استفاده از سوخت دوم را دارند، گفت: در مجموع مدول‌های احیای مستقیم امکان استفاده از سوخت دوم را ندارند و تنها از طریق سوخت گاز می‌توانند فعالیت کنند، بنابراین با محدودیت تامین گاز با توقف گسترده و شدید در مجموعه‌های تولیدی مواجه می‌شویم.

نیلی تاکید کرد: شرکت فولاد مبارکه با وجود محدودیت‌های برق در تابستان، محدودیت گاز در زمستان و محدودیت آب در طول سال، با برنامه‌ریزی‌های منسجم به اهداف تولیدی خود می‌رسد. گفتنی است شرکت فولاد مبارکه روزانه نیازمند ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب گاز است که به‌دلیل محدودیت‌های تامین گاز به‌دلیل فصل سرما، میزان تحویل گاز به آن حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

کاهش تولید و افزایش هزینه

علاوه بر فولاد خراسان و فولاد مبارکه، قطعی گاز تولید آهن اسفنجی در شرکت‌های پارس فولاد سبزوار و توسعه آهن و فولاد گل‌گهر را نیز با مشکل مواجه کرده است. شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر طی نامه‌ای به مشتریان خود اعلام کرده که به‌دلیل افت فشار گاز نمی‌تواند به ۵۰ درصد تعهدات خود در دی‌ماه عمل کند.

به‌گفته رئیس اداره صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، شرکت پارس فولاد سبزوار ۸۰۰ مترمکعب گاز در روز نیاز دارد و باید حقوق ۸۵۰ نفر را پرداخت کند. اما از ۲۲ آذر تاکنون به‌دلیل قطع گاز فقط ۳ یا ۴ روز توانسته به فعالیت خود ادامه دهد. شرکت فولاد خراسان نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد فولادی استان خراسان رضوی روزانه ۱.۹میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کند و گاز جزو ضروریات تولید این واحد است.
در سراسر کشور، گاز بیش از ۷۰ کارخانه سیمان قطع شده است؛ با این حال، کارخانجات سیمان می‌توانند به جای گاز از مازوت استفاده کنند اما امکان جایگزینی گاز در واحدهای فولادی وجود ندارد و این امر کاهش تولید و بالا رفتن هزینه‌ها را به‌دنبال دارد و به‌طور قطع، باعث افزایش بهای تمام‌شده و افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار می‌شود.

خواب زمستانی صنعت فولاد

تولید فولاد در کشور ضروریاتی از جمله دسترسی پایدار به گاز، آب و برق دارد که متأسفانه از سوی نهادهای دولتی برنامه‌ریزی درستی در این موارد انجام‌نشده است و بسیاری از شرکت‌ها با مشکلات متعددی در این حوزه‌ها روبه‌رو هستند.
دسترسی ضعیف به این خدمات جانبی، از یک سو باعث خواهد شد هزینه تولید و قیمت محصولات در بازار افزایش یابد و از سوی دیگر، در صورت عدم‌سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه‌ها، امکان کاهش جدی تولید نیز وجود خواهد داشت. صنعت فولاد فقط به بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های متعدد برای تنظیم بازار فولاد نیاز ندارد، بلکه به این نیاز دارد که با برنامه‌ریزی درست و سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیرساخت‌ها، دسترسی پایدار حلقه‌های گوناگون زنجیره فولاد به گاز، آب و برق تضمین شود.

سخن پایانی

ازمجموع موارد یادشده این‌گونه برداشت می‌شود که قطع گاز بسیاری از صنایع در فصل زمستان، آنها را با چالش‌های جدی روبه‌رو کرده است. این مشکل جدید نیست اما هر سال تکرار می‌شود و گویی قرار نیست راه‌حلی اساسی برای آن اندیشیده شود. این‌گونه چالش‌ها از یک‌سو تولید را با ضعف روبه‌رو می‌کند و از سوی دیگر، به افزایش هزینه تمام‌شده تولید منجر می‌شود؛ بنابراین نباید به آسانی از کنار این چالش تکراری هر ساله گذشت، بلکه باید راه‌حلی اساسی برای رفع آن اندیشیده شود. 


چاپ