معاون خرید شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد

تامین بازار با استفاده از ذخایر استراتژیک

با توجه به نقش تعیین‌کننده صنعت فولاد در رشد اقتصادی کشور، چشم‌اندازهای روشنی برای توسعه این صنعت در برنامه‌های کلان توسعه کشور ترسیم شده، اما تامین نشدن زیرساخت‌های مناسب برای تامین مواد اولیه و همچنین دسترسی نداشتن به قطعات یدکی موردنیاز واحدهای تولیدی به سبب تشدید تحریم‌ها تردیدهایی در تحقق این چشم‌اندازها ایجاد کرده است.

شرکت فولاد مبارکه بزرگ‌ترین واحد فعال در عرصه صنعت فولاد کشور به‌شمار می‌رود. این شرکت توانسته با برنامه‌ریزی مناسب و همکاری با تامین‌کنندگان مواد اولیه، مانع از آن شود که چالش مواد اولیه صنعت فولاد خدشه‌ای به روند رو به رشد تولیدات این شرکت وارد آورد. این شرکت همچنین با اتخاذ سیاست‌هایی در زمینه بومی‌سازی و توانمندسازی داخلی، نیاز خود به واردات قطعات یدکی موردنیاز را به حداقل رسانده است. به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه، رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه، به تشریح نقش استفاده از ذخایر استراتژیک پرداخته است. در زمینه مدیریت درست موجودی مواد اولیه و قطعات یدکی، نگهداری بهینه موجودی یک اصل علمی و کارشناسی است که باید در چارچوب مدل‌های ریاضی انبارداری و در سازمان‌های بزرگ به شکل مکانیزه و با استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط، تعیین و عملیاتی شود. نگهداری موجودی بیشتر از حد بهینه باعث حبس سرمایه ناشی از تامین اقلام غیرضروری و تحمیل هزینه‌های مالی حمل و انبارداری و در نهایت کاهش سودآوری خواهد شد. از سوی دیگر، موجودی کمتر از حد بهینه نیز موجب عدم‌تامین به موقع مواد اولیه، قطعات یدکی و... و باعث ایجاد تاخیر در تکمیل فرآیند تولید و کاهش سودآوری و بهره‌وری می‌شود.

تامین مواداولیه، نخستین لازمه تداوم تولید

در فولاد مبارکه، مواد اولیه اصلی به‌طور عمده شامل کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی است و در واقع، به ازای هر یک تن تولید ورق، به ۱.۹ تن کنسانتره، ۱.۸ تن گندله و ۱.۳ تن آهن اسفنجی نیاز است. حال با توجه به تورمی بودن اقتصاد کشور و نرخ بالای آن، ذخیره مازاد این مواد مشکلی ایجاد نمی‌کند و گاهی حسن هم تلقی می‌شود. اما کمبود آن باعث کاهش تولید و در نتیجه، افت فروش سالانه و کاهش سود شرکت خواهد شد. شرکت فولاد مبارکه تلاش کرده تا از طریق اتخاذ سیاست‌هایی از جمله سرمایه‌گذاری و مشارکت در تولید برخی از اقلام مواد اولیه استراتژیک و گلوگاهی در داخل کشور و همچنین شناسایی منابع جدید و تامین قابل‌اطمینان و انعقاد قراردادهای بلندمدت در مسیر مدیریت بهتر موجودی مواد اولیه خود حرکت کند. این شرکت همچنین در تلاش است از طریق شناسایی گلوگاه‌های اتلاف زمان و برطرف کردن مشکلات مربوط، زمان تدارک کالا و مواد اولیه موردنیاز خود را به حداقل برساند. 

سیاست‌هایی برای‌عبور از چالش مواد اولیه

گفتنی است در طول سال‌های گذشته، با توجه به سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های معدنی در حوزه تولید فولاد خام و نادرست بودن مدیریت توزیع مواد اولیه در صنعت فولاد کشور، بخشی از ظرفیت واحدهای فولادساز به‌دلیل کمبــود مواد اولیه کاهش یافته و متاسفانه صادرات بی‌رویه سنگ آهن، کنسانتره و گندله نیز این مسئله را تشدید کرده است. در ۳ سال گذشته، بنا بر شرایطی که عنوان شد، موجودی کنسانتره و گندله فولاد مبارکه گاهی تا حد تامین نیاز چند روز کاهش یافته و شرکت را با خطر کاهش تولید همراه کرده است. در سال گذشته (۱۳۹۸) فولاد مبارکه، به‌منظور انجام تعهدات خود در بازار محصولات نهایی، به‌ناچار از ۷۰۰ هزار تن از موجودی تختال خود، که در واقع ذخیره استراتژیک شرکت تلقی می‌شد، استفاده کرد و فقط همین امر باعث جلوگیری از کاهش چشمگیر تولید و عرضه محصولات شرکت به بازار شد. در همین سال، فولاد مبارکه برای جبران کسری مواد اولیه خود اقدام به خرید محموله‌های صادراتی در بندرهای کشور و حمل مجدد آن به داخل کشور و قرار دادن این مواد در چرخه تولید شرکت کرد. درحال‌حاضر، با توجه به افزایش قیمت ارز و بی‌اثر شدن تعرفه ۲۵ درصدی صادرات مواد اولیه، مدیریت دقیق و پیگیری توزیع کنسانتره و گندله از طریق دریافت مستمر گزارش از میزان تولید و توزیع شرکت‌های معدنی به‌منظور انجام تعهدات سهمیه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت و قراردادهای تامین با شرکت‌های فولادی و همچنین حذف واسطه‌ها ضرورتی اجتناب‌ناپذیر در تنظیم بازار به‌شمار می‌رود.

تامین قطعات یدکی، زیرساخت اساسی توسعه صنعت فولاد

شرکت فولاد مبارکه با توجه به اهمیت حفظ پیوسته و پایدار موجودی قطعات یدکی در تداوم فرآیند تولید، اقدامات متنوعی را در واحد برنامه‌ریزی خرید خود در دستور کار قرار داده است. یکی از این سیاست‌ها، ادامه بومی‌سازی ساخت قطعات یدکی، ماشین‌آلات، تجهیزات و... از طریق کارگاه‌ها و کارخانجات موجود و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان است که باعث تولید بیش از ۱۰۰ هزار قطعه تجهیز و مواد اساسی در داخل کشور از ابتدای سال ۱۳۸۱ تاکنون شده است. این فرآیند شامل بومی‌سازی موفق قطعات و تجهیزات پیچیده، استراتژیک و حساس موردنیاز خطوط تولید از قبیل مندریل نورد گرم، کمپرسور فرآیند احیا، کوره‌های باکس آنیلینگ و فن فرآیند گندله‌سازی بوده است. شرکت فولاد مبارکه همچنین اقدام به توانمندسازی تولیدکنندگان موجود از طریق انعقاد قراردادهای یک تا سه‌ساله و تامین مالی قراردادهای یادشده از محل افزایش سقف پیش‌پرداخت‌ها کرده است. از دیگر سیاست‌های این شرکت در زمینه تامین پایدار و مداوم می‌توان به شناسایی ۶۶۰ تامین‌کننده جدید در زمینه فعالیت‌های گوناگون از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون و همچنین ارتباط با ۲ هزار و ۷۰۰ تامین‌کننده با ۹۴۶ زمینه فعالیت در راستای تامین پایدار و تخصصی اشاره کرد.

سخن پایانی

تامین مواد اولیه، نخستین لازمه تداوم تولید در واحدهای صنعتی است. درحال‌حاضر، صنایع فولادی کشور برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود با چالش‌های اساسی روبه‌رو شده‌اند. ورود واحدهای معدنی به فعالیت‌های فولادی زمینه این دست مشکلات را فراهم کرده است. در چنین شرایطی، فولادسازان از سیاست‌گذاران انتظار دارند با مدیریت دقیق و پیگیری توزیع محصولات در حلقه‌های ابتدایی زنجیره فولاد، در مسیر تنظیم این بازار گام بردارند.


چاپ