استفاده از ظرفیت خالی شهرکهای صنعتی استان تهران برای تولیدواشتغال

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار تهران گفت: باید از ظرفیت‌های خالی شهرک‌های صنعتی استان تهران به شکل مطلوب برای افزایش ظرفیت تولید و اشتغال استفاده و بهره مند شویم.

زیان ذوب آهن به صفر رسید

گروه معدن: ذوب‌آهن اصفهان با مشکلات مالی مواجه است و مدیرعامل این شرکت راهکارهای خوبی به دولت ارائه کرده که مورد حمایت کامل قرار گرفته است.

استخراج بیش از یک میلیون تن ذغال سنگ خام در طبس

گروه معدن: طبس یکی از ظرفیت‌های معدنی مهم در زمینه زغال‌سنگ کشور به‌شمار می‌رود چراکه بزرگترین ذخایر زغال‌سنگ کشور و حتی خاورمیانه در این شهرستان قرار دارد.

بن بست معادن شمال از راه مرکز به رونق جنوب می‌رسد

عبدالرحمن رحیمی - گروه معدن: ایران با توجه به قرار گرفتن در مسیر کانی‌های معدنی از موقعیت مطلوبی در زمینه بهره‌برداری از کانی‌های معدنی برخوردار است که آن را در گروه ۱۰ کشور برتر جهان از نظر ظرفیت‌های معدنی قرار داده است.

اردبیل، استانی با معادن فلزی و سنگ‌های نیمه‌قیمتی

گروه معدن: استان اردبیل در گروه معادن مصالح ساختمانی از وضعیت مناسبی در سطح کشور برخوردار است و در زمینه معادن فلزی نیز با اتمام عملیات اکتشافی، چشم‌انداز خوبی را در حوزه عناصر طلا، نقره، مولیبدن و مس می‌توان برای این استان متصور بود.

«سنقر» ظرفیت فلزی شدن دارد

گروه معدن: معادن طبیعی کرمانشاه به ۳ بخش و پهنه شرق، پهنه مرکزی و پهنه غرب تقسیم شده‌اند و پهنه‌های اکتشافی این استان و عملیات اکتشافی از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجام شده و به‌طور عمده مستعد وجود کانسارهای معدنی فلزی و غیرفلزی است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده اولویت‌بندی شده و به ثبت رسیده‌اند.